Динамо Київ 24 Червня, 16:03 927
Блогер: «Якщо він залишиться основним нападником до ігор з «Динамо», то нам це піде лише на користь» | 19-27
Блогер Михайло Смоловий проаналізував гру нападника «Фенербахче» Сердара Дурсуна.

Дещо дивують плітки про зацікавленність Фенербахче у схильниму до рукоблуддя оркові передпенсійного віку (33 роки). Оскільки вони вже мають на цій позиції майже ідентичного, але молодшого персонажа: Сердара Дурсуна (190 см).

Почав з Німеччини, де народився. Потім на декілька сезонів повернуся на історичну батьківщину, але знову опинився в Німеччині, де став легендою Бундесліги 2:

• 159 ігор
  • 67 голів

Найбільш потужним був його останній рік в Дармштадті (2020/2021), в якому забив 27 голів у 33 матчах та вільним агентом рушив до Фенербахче.

Разом з цим трансфером почав викликатися до національної збірної: 6 голів у 7 офіційних матчах (лише 338 хвилин). Був ще гол у товарняку з італійцями у березні, здається.

У турецькій Суперлізі 2021/2022 провів 33 матчі:

• 20 у старті
  • 13 разів підіймали з лавки по ходу гри
  • загалом 1866‘ хвилин та лише 4 повні поєдинки

3 14 голів (найкращий бомбардир клубу) забив 5 головою (нагадаю про 190 см зросту), що більше за середню кількість голів головою орка в останніх сезонах.

Ще 9 голів забив правою, лівою - жодного. Фенер (Жезуш) прагне більшої кількості асистів від профілю нападника?!

Лише 1 м’яч забив дальнім ударом, тож основна небезпека від нього в радіусі 10-11 метрів від воріт. Б’є доволі влучно - 40.3% летить в площину воріт.

Але, напевне, головним недоліком турки вважають його реалізацію. Фенер брав його з Дармштадту, де видав 29.35% конверсії. Можливо тому і пліткують про пошук іншого форварда, типу розчаровані:

• ⁃ в минулому році мав досить низькій рівень конверсії (18.2%, тобто десь лише кожен ~5 удар ставав голом) попри високий процент влучань в площину
  • ⁃ реалізував 4 пенальті з 5 (80%)
  • ⁃ якщо брати загальну кількість xG, теж маємо нестачу в 2.4 голи
  • ⁃ якщо викинути пенальті (NPxG), то нестача складає вже 2.6 голів

Хоча реально тупо дивуватися реалізації, наче вони перед підписанням не гуглили:

• 19.51% у сезоні 2019/2020
  • 13.42% у сезоні 2018/2019

Чи турки хотіли Роналду на халяву? То чому дивуються зараз, коли отримали фактично його середній рівень по кар’єрі?!

В цьому небезпека трансферів гравців, що видають один єдиний топ-сезон у житті. Усі сподіваються, що це початок, а це просто спалах через збіг 100500 факторів одночасно.

За радаром та тепловою дядько (30 років) не дуже гнучкий за профілем:

• приймає не так багато довгих передач (RLP - 1.4/90)
  • не бігунок (лише 0.17/90 прискорень та 0.61/90 забігів з просуванням)
  • обігрує вже переважно у штрафному майданчику
  • не надто інтегрований в пасову гру (лише 13.72/90 отриманих передач)

Здійснює 4.33 (L/SAA) втрати за 90 хвилин на одну вдалу дію в атаці (удар в площину, точний навіс та вдале обведення).

Хоча інколи й відпрацьовує на команду: серед нападників, що зіграли 2000+ хвилин, він має найвищий показник інтенсивності перехоплень в Лізі (PAdj, скоригований на володіння за 30 хвилин) - 2.95/30.

У загальній вибірці вищі показники у його партнерів по атаці Валенсії (2.99/30) та Беріші (3.5/30). В них же і вища кількість дуелей в захисті, але проводять на полі значно менше часу.

Якщо залишиться основним нападником до ігор з Динамо, то нам це піде лише на користь: до нього буде легше призвичаїтись нашим ЦЗ.