Збірна України 25 Червня, 12:26 723
Жіноча збірна України розгромно програла Шотландії та втратила шанси на ЧС-2023 – «синьо-жовтих» розбили за 20 хвилин  | 19-27
Підопічні Луїса Кортеса у Жешуві не змогли нічого протиставити Шотландії (0:4) і не зіграють на чемпіонаті світу-2023.
ЧС-2023 серед жінок, кваліфікація. Група B

Україна – Шотландія – 0:4

Голи: Вір, 9 (пен), Катберт, 16, Томас, 20, 43

Поєдинок мав відбутися ще 8 квітня, але через розв'язання росіянами повномасштабної війни в Україні гру перенесли. Місцем проведення гри визначили польський Жешув, у якому «синьо-жовті» і провели підготовчий збір.

Після 4-х зіграних матчів українки набрали 4 очки і посідали 4 місце турнірної таблиці групи B. Іспанія, яка очолює турнірну таблицю, зіграла на 2 матчі більше і відірвалася на 14 очок. Відповідно, шансів на перше місце, яке дає право на пряму путівку на чемпіонат світу-2023, вже не було. Що стосується Шотландії, то сьогоднішній суперник підопічних Луїса Корстеса посідав другу позицію (зона плей-офф), маючи 10 пунктів. Відповідно, українкам треба було перемагати.

І вже до 3-ї хвилини команди обмінялися гострими моментами. Наш був небезпечнішим – удар Ніколь Козлової метрів з 8-ми був неточним! Але це був єдиний позитивний момент для нас у першому таймі.

На 9-й хвилині «синьо-жовті» отримали дуже дивний пенальті у свої ворота (схоже, що фол був з боку шотландки, яка вдарила Катерину Корсун по нозі), який реалізувала Вір. Катерина Самсон зачепила м'яч, але не врятувала. Естонська рефері Трійну Лаос (дежавю імені Антоніо Матеу Лаоса в матчі Україна – Уельс) відверто здивувала рішенням призначити 11-метровий.

На 16-й хвилині в наші ворота влетів другий м'яч. Катберт отримала пас п'ятою, вийшла віч-на-віч із Самсон і зробила рахунок 2:0 на користь Шотландії. Вкрай важкий сценарій для українок. Але й це було не все – майже тут же британки вдало розіграли кутовий і відзначилися знову. Перед самою перервою Томас оформила дубль, замкнувши ще одну подачу з кутового. Нокаут.

У другому таймі рахунок не змінився – 0:4 за підсумками першої половини стали остаточними. Сумнівний пенальті у наші ворота навряд чи став ключовим – Шотландія була на голову сильнішою.

Відповідно, українки втратили шанси вийти на чемпіонат світу-2023 – 4 очки після 5-ти турів. Шотландки практично гарантували собі друге місце (13 балів), адже в останньому турі зіграють проти аутсайдера групи – Сан-Маріно. Поєдинок проти Угорщини, який відбудеться 28 червня, вже не має для «синьо-жовтих» турнірного значення.