День Олександра Заварова: стрімкий гол і перший дубль

Динамо Київ 27 Червня, 12:16 603
День Олександра Заварова: стрімкий гол і перший дубль | 19-27
Цього дня в 1984 році прославлений півзахисник нашої команди 80-х років Олександр Заваров забив один із найшвидших голів в історії київського «Динамо», а також оформив свій перший дубль у футболці «біло-синіх».

27 червня 1984-го кияни в рамках чемпіонату СРСР приймали на Республіканському стадіоні харківський «Металіст». У попередніх двох сезонах харків'яни в гостьових поєдинках засмучували «Динамо» першими, відкриваючи рахунок і досить довго утримуючи перевагу. Але в 1984-му році, внаслідок кадрових змін, захисна лінія та воротарська позиція «Металіста» стали головними уразливими місцями цієї команди. Підопічні Євгена Лемешка не раз поступалися в гостях із великим рахунком, особливо в кінці сезону. Доповнив цю статистику і поєдинок у Києві, який відбувся рівно 36 років тому.

До очної зустрічі «Динамо» і «Металіст» підходили, будучи сусідами в турнірній таблиці: кияни перебували на 5-му місці, а харків'яни дихали в спину, займаючи 7-й рядок.

Дебют поєдинку ознаменувався визначною подією - одним із найшвидших голів в історії «Динамо». Його записав на свій рахунок Олександр Заваров, який вивів «біло-синіх» уперед ударом із лінії штрафного вже в першій атаці на 23-й секунді.

Пропустивши блискавичний гол, харків'яни кинулися відіграватися великими силами, змусивши «Динамо» деякий час діяти на контратаках. Однак не зумівши збалансувати свої дії в атаці й обороні, «Металіст» пропустив ще три м'ячі. У нападі та середині поля гості були здатні протистояти київському гранду, однак при схемі, коли флангові захисники Мотуз і Сусло регулярно підключалися до атак своєї команди, останній центральний захисник Каплун не справлявся з натиском «Динамо».

Через 40 хвилин перевагу динамівців зміцнив Віктор Хлус, який, скориставшись помилкою голкіпера «Металіста» Сивухи після подачі Блохіна з кутового, вколотив м'яч головою в сітку воріт.

Легендарний динамівський форвард хоч і не відзначився в цьому матчі сам, але вже через кілька хвилин знову асистував. Цього разу Блохін прорвався до лицьової лінії та перевів м'яч у центр штрафного під удар Заварову. Для Олександра дубль у грі з «Металістом» став першим у динамівській кар'єрі - раніше Заваров забивав тільки по одному голу, а також робив хет-трик (у 1983 році, коли кияни розтрощили «Торпедо» (Кутаїсі) з рахунком 8:0).

На цьому півзахисник не зупинився і на 72-й хвилині, після проходу по правому флангу, віддав результативну передачу на Вадима Євтушенка, який вийшов на заміну всього за чотири хвилини до гольового епізоду.

У харків'ян були моменти, щоб забити хоча б гол престижу, проте блискуче в тому матчі діяв надійний страж воріт «Динамо» Віктор Чанов. Ця перемога стала для динамівців однією з найбільших у сезоні, розбавивши «нічийний синдром» команди, яка розійшлася миром у 13-ти з 34-х ігор.

За підсумками чемпіонату СРСР 1984 року київські динамівці посіли десяте місце, нарівні з «Кайратом» і «Жальгірісом», набравши 34 очки (уже наступного року підопічні Валерія Лобановського реабілітуються, завоювавши свій 11-й титул чемпіонів СРСР). Найкращим бомбардиром команди в чемпіонаті став Олег Блохін (10 м'ячів), 7 голів забив Віктор Хлус, а згадані Заваров (при тому, що Олександр пропустив майже два місяці сезону через травму) і Євтушенко також увійшли до числа найкращих снайперів команди з показниками 6 і 5 голів відповідно.

Чемпіонат СРСР-1984. 16-й тур

27.06.1984. Київ. Республіканський стадіон. 7 500 глядачів

«Динамо» (Київ) - «Металіст» (Харків) - 4:0 (3:0)

«Динамо»: Чанов, Безсонов (к), Балтача, Журавльов С., Дем'яненко, Лозинський, Буряк, Баль, Хлус (Євтушенко, 68), Заваров, Блохін.

«Металіст»: Сивуха, Мотуз (к) (Кузнєцов, 46), Сусло, Каплун, Камарзаєв, Братчиков, Якубовський, Медвідь, Талько, Крамаренко (Тарасов, 36), Бондаренко.

  • Голи: Заваров (1, 44), Хлус (41), Євтушенко (72).