Представляємо домашній стадіон ФК «Лозанна Спорт»

Динамо Київ 28 Червня, 15:37 175
Представляємо домашній стадіон ФК «Лозанна Спорт»
Контрольну зустріч київського «Динамо» з «Лозанна Спорт», яка відбудеться 29 червня в рамках міжсезонного тренувального збору, прийме домашня арена швейцарського клубу «Стад де ля Тюільєр» в Лозанні.

Це сучасний стадіон на північному кордоні міста, спорудження якого розпочалося в 2017 році. Нова арена була покликана замінити старий «Стад Олімпік де ля Понтез», зведений ще в 1904 році. Стадіон, який приймав матчі «Лозанни» з 1954 року, не відповідав вимогам УЄФА, тому не був придатний до проведення міжнародних матчів. До того ж, «Лозанна» хотіла змінити багатофункціональний стадіон на суто футбольний.

Таким чином, поруч із «Стад Олімпік де ля Понтез» виріс новий «Стад де ля Тюільєр», відкриття якого відбулося 29 листопада 2020 року матчем швейцарської Суперліги з «Янг Бойз» (гості зіпсували господарям свято, обігравши «Лозанну» з рахунком 0:3). Примітно, що через обмеження у зв'язку з пандемією COVID-19, матч-відкриття проходив за зачиненими дверима. А вже через чотири дні «Лозанна» здобула свою першу перемогу на новому стадіоні, обігравши «Вадуц» із тим-таки рахунком 3:0.

Офіційне відкриття стадіону «Стад де ля Тюільєр» для глядачів відбулося 12 вересня 2021 року, коли 12 150 вболівальників стали свідками нічиєї «Лозанни» зі «Сьйоном» (1:1). Цей матч зібрав майже аншлаг, адже максимальна місткість арени складає 12 544 місць.

Проект стадіону належить швейцарському архітектурному дуету Mlzd і Sollberger Bögli, а будівельні роботи обійшлися місту Лозанна у 70,8 мільйонів євро. Стадіон, разом із тренувальним центром на дев'ять полів, є частиною міського проекту розвитку «Метаморфози». Його візитівкою є оригінальний скляний фасад, ще одна особливість - відкриті кути, які служать входом для глядачів і допомагають в оптимальному використанні арени, зокрема під час проведення нефутбольних заходів. Комплекс, спроектований із сонячною електростанцією на даху для раціонального енергоспоживання, вміщує також офіси спортивного департаменту міста Лозанни та ресторан із видом на поле.

Трибуни «Стад де ля Тюільєр» були побудовані в «англійському» стилі, з найкрутішим ухилом, дозволеним правилами, щоб уболівальники розташовувалися якомога ближче до поля. А геометрія даху розроблена таким чином, щоб максимально підвищити рівень шуму всередині арени, одночасно мінімізуючи галас, який виривається в міське оточення.

Спочатку планувалося, що поле стадіону матиме штучне покриття, однак керівництво «Лозанни Спорт» наполягало на тому, щоб арена була забезпечена трав'яним газоном. Зрештою вибір був зроблений все ж на користь більш витривалої «синтетики» через те, що будівництво тренувального центру, який мав розвантажити «Тюільєр», просувалося повільніше. Однак «Лозанна» не полишає планів замінити поле стадіону на натуральний газон у майбутньому.