Ребров і неперевершена сімка: хто з українців поїде на Близький Схід?

Динамо Київ 28 Червня, 16:33 1149
Ребров і неперевершена сімка: хто з українців поїде на Близький Схід?  | 19-27
Зіркові ветерани Динамо та Шахтаря, а також колишні підопічні нашого тренера. Аль-Айн на порозі лагідної українізації.

Наставник чемпіона ОАЕ Сергій Ребров в одному з останніх інтерв’ю сказав про можливу появу українських гравців у складі своєї команди. ЗМІ відразу пронюхали про кандидатури Сергія Сидорчука та Андрія Пятова.

В обох випадках є логіка. Футболісти Динамо та Шахтаря – багатодітні батьки, вони мають право безпроблемно виїхати з України під час воєнного стану. Ми вже знаємо дві позиції, на які Ребров шукає посилення.

Але, думаю, це ще неповний перелік потенційних новачків Аль-Айна. Сергій Станіславович для захисту чемпіонського титулу та виступів в азійській Лізі чемпіонів може знайти хороші варіанти в Україні. Схоже, це було однією з опцій продовження роботи на Близькому Сході.

1. Денис Бойко

У воротаря Динамо залишився рік контракту із київським клубом. У січні Денису виповнилося 34 роки. Він має статус дублера для Бущана. Позиції Георгія у Динамо дуже сильні. Щось змінити може хіба що якась травма. Тому Бойку залишається кілька матчів за сезон і почесна роль одного з лідерів роздягальні. Питання в тому, чи не буде це для бюджету Динамо зайвим тягарем під час війни? Адже Денис повернувся до Києва у 2017-му в статусі основного воротаря. Можу припустити, що він має хороший особистий контракт.

Другий фактор – це Руслан Нещерет. Динамо потрібно розвивати одного з найталановитіших воротарів України. Рівень молодіжного та юнацького футболу уродженець Мукачевого вже переріс. У новому сезоні Луческу потрібно давати Руслану якийсь ігровий час або ж подбати про оренду. Напевно, у цій ситуації найбільш логічним та правильним буде відхід Бойка. Для молодого воротаря оренда – не найкраща справа. Доведено Луніним.

Якщо у Реброва не складеться із Пятовим, то саме Бойко може стати хорошим варіантом для Аль-Айна. Денис – досвідчений, має хороше резюме: екс-голкіпер національної збірної, фіналіст ЛЄ, їздив у Бешикташ та Малагу. Вік і клас дозволяють йому бути успішним на Близькому Сході + отримати хороший особистий контракт.

2. Микита Бурда

Свого часу Ребров вивів Микиту у дорослий футбол, надавши можливість молодому захиснику грати за першу команду. Багато в чому кар’єру Бурди зіпсували травми. Він так і не вийшов на той рівень, який очікували у 2015 році.

Динамо повинне робити ставку на молодь, щоб мати можливість «засвічувати» і продавати. Це – один із головних факторів заробітку клубу в наш непростий час.

Зараз може піти Забарний. Але посісти його місце більше шансів у Боля, який працює з першою командою другий збір поспіль. Тримаємо у голові Дениса Попова. Може так статися, що, попри повне одужання, Бурда матиме статус глибокого запасного. Це точно не найкращий варіант для 27-річного гравця.

У Микити ціла історія травм. Шукати новий клуб йому буде важко – мало хто захоче ризикувати. А от Ребров знає цього гравця. Разом працювали. Кремезний, з хорошою антропометрією захисник міг би стати знахідкою для Аль-Айна.

3. Олександр Караваєв

У Динамо перебір на позиції правого захисника. Окрім Караваєва на цій позиції діє один із лідерів команди Кендзьора та вічно перспективний Тимчик. У Зорі буде набиратися досвіду Скорко. Плюс – не забуваємо про Олексія Гусєва, який вже себе прекрасно проявляє на юнацькому рівні. Гусєв-молодший за пару сезонів може стати основним гравцем першої команди. Усі потрібні якості у нього є.

Караваєв – універсал. Він може діяти у захисті та півзахисті праворуч, може бігати на протилежному фланзі або виконувати роль джокера. Проблема в тому, що уродженцю Херсона вже 30, а його угода чинна ще рік. Динамо потрібно визначатися з долею вже немолодого футболіста.

Відхід Караваєва послабить глибину складу, частково позбавить варіативності, але загалом не стане великою проблемою. Схоже, що залишається Кендзьора. Врешті має заграти Тимчик і виправдати хоч частину виданих йому авансів.

Якщо Аль-Айн буде зацікавлений у посиленні флангових позицій, Караваєв стане чудовим варіантом. Вже досвідчений, із хорошим резюме, гравець збірної України. Динамо зможе отримати певні гроші за трансфер, а сам футболіст – хороші особисті умови.

4. Денис Гармаш

Незрозуміла роль цього гравця в Динамо. Так, Денис може закрити позицію форварда при потребі. До такого фокусу вдавався ще Хацкевич, але загалом роль ветерана у київському клубі – незначна. Він програє конкуренцію за місце під нападником Буяльському. У середині поля Гармашу бракує дисципліни.

Проблеми із нападниками у минулому сезоні подарували Денису можливість пограти, але зараз повернувся Бєсєдін, великі надії подає Ванат. Не дуже зрозуміло, як Луческу буде використовувати Гармаша у новому сезоні. На місці Буяльського повинні розвиватися молоді Царенко та Вікентій Волошин.

Ребров уже працював із Гармашем. У них не все виходило. Але це статусний гравець з великим досвідом. На рівні азійської Ліги чемпіонів та ОАЕ він може допомогти. Для Динамо це можливість заощадити бюджет. Тут можливий як повноцінний трансфер, так і оренда.

5. Тарас Степаненко

Ігор Йовічевіч от-от стане новим головним тренером Шахтаря. Хорватський наставник відомий своєю роботою із молодими гравцями, а от із ветеранами в нього не завжди все гладко.

При Йові провідним гравцем СК Дніпро-1 став Ігнатенко. Другу частину сезону Данило провів у Бордо на правах оренди, але жирондинці не тільки вилетіли з Ліги 1, але й були переведені у третю лігу. Сенсу викуповувати українця немає. Контракт Ігнатенка належить Шахтарю. Тому зараз є всі шанси, що саме Данило отримає статус основного гравця «гірників» у середині поля. Не забуваймо про Чеха, який у Йовічевіча може прогресувати.

Шахтарю, як і Динамо, потрібно максимально розвивати молодь. Зараз – найкращий час для зміни поколінь. Тим паче, у Степаненка час від часу виникають серйозні проблеми зі здоров'ям.

Тарасу у серпні виповниться 33. Він має контракт із Шахтарем ще на два роки. Якщо новий наставник не бачитиме його у складі і сам Степаненко виявить бажання трохи підзаробити на Близькому Сході, цей перехід виглядає дуже реальним. Всі ми знаємо, що Ребров шукає підсилення якраз на позиції опорника.

6. Олександр Зубков

Гравець збірної України втратив місце у складі Ференцвароша. Наставник команди – росіянин Станіслав Черчесов – купив на позицію правого півзахисника легіонера з Аргентини.

Зубков втратив момент, коли потрібно було йти. Минулого сезону, після ЛЧ і виступів за збірну, українець мав шанси на підвищення, але вирішив залишитися у Будапешті, що стало великою помилкою. Колишні заслуги Зубкова вже призабуті, тепер потрібно робити крок назад.

Є велика ймовірність, що уродженець Макіївки гратиме за Шахтар, який потребує посилення позиції правого півзахисника. Наскільки розумію, у «гірників» є опція повернення Зубкова за певну суму. А «Фраді» потрібно оперативно вирішувати його долю, бо контракт – ще на рік. Тобто, зараз Ференцварош може отримати якісь гроші.

Ініціатором запрошення Зубкова до Угорщини був саме Ребров. Він дуже добре знає цього гравця, допоміг йому прогресувати. Для Аль-Айна це чудова можливість посилення перед наступним сезоном. Сашко – недорогий, його знає тренер, він є збірником своєї країни та перебуває у розквіті сил.

7. Ігор Харатін

Ще одна креатура Реброва у Ференцвароші. Після відходу українського тренера втратили позиції і його співвітчизники. Харатіна продали до Польщі, хоча він був провідним гравцем у Будапешті. Схоже, український півзахисник потрапив у немилість через тренера, який його привів до команди.

На основі інформації про Сидорчука ми вже знаємо, що Аль-Айн шукає опорника. Тут Харатін може бути хорошим варіантом. Він працював із Ребровим в Угорщині, знає вимоги тренера, а наставник знає потенціал гравця. Плюс – Легія зовсім не тримається за футболіста, в Ігоря нічого не вийшло у Варшаві. Тут може йти мова як про оренду, так і повноцінний трансфер.