Василь Кобін: «В епізоді з автоголом Ярмоленка не обійшлося без тактичної помилки»

Збірна України 29 Червня, 16:38 384
Василь Кобін: «В епізоді з автоголом Ярмоленка не обійшлося без тактичної помилки»
Екс-захисник збірної України Василь Кобін поділився враженнями від виступу збірної України у червневих матчах.

— На мій погляд, підопічні Олександра Петракова у стикових поєдинках із Шотландією та Уельсом виглядали гідно. Вважаю, що вони перебували у непоганій формі. Добре, що команді вдалося провести тривалий збір у Словенії. Втім, гадаю, що психологічні проблеми мали місце, адже футболісти дуже переживали, що з їхніми родичами, друзями, які перебувають в Україні. Цих думок неможливо було позбутися.

За великим рахунком, українці мають претензії лише щодо повторного поєдинку в Лізі націй — з Ірландією. Ось тут уже все нагромадилося: і втома, і деяка апатія від непотрапляння до фінальної частини світового форуму. Добре, що вдалося уникнути поразки та зберегти шанси на повернення до елітної групи.

— У чому, на вашу думку, головна причина поразки синьо-жовтих у вирішальному матчі за вихід на чемпіонат світу з Уельсом?
— Ще раз переконуєшся, що у футболі важлива кожна дрібниця. Забий у дебюті Роман Яремчук, і все могло піти за іншим сценарієм. А в епізоді з автоголом Андрія Ярмоленка не обійшлося без прикрого тактичного промаху. Переконаний, що на позиції Андрія мав бути хтось із стоперів, або опорний півзахисник, який більш уміло грає головою. Зрештою, здивував і арбітр, який не призначив очевидного пенальті у ворота валлійців після фолу на тому ж Ярмоленку. Отак і вийшло, що хоча умови в Кардіффі диктували українці, але перемога дісталася господарям, на яку вони явно не награли.

— Як ви вважаєте, Олександр Петраков продовжить роботу із збірною України?
— Я думаю, що зі своїми обов'язками він упорався непогано. І хоча путівку до Катару здобути не вдалося, переконаний, що у вересні, коли збірна України зіграє в Лізі націй, він перебуватиме біля керма. А у разі успіху у поєдинках із Вірменією та Шотландією Петраков зробить вагому заявку на продовження контракту.