У Київській області розпочалося відновлення амбулаторії за сприяння Фонду братів Суркіс

Війна 3 Липня, 10:27 202
У Київській області розпочалося відновлення амбулаторії за сприяння Фонду братів Суркіс
Унаслідок російської агресії в Україні були зруйновані та пошкоджені сотні закладів охорони здоров'я, значна частина яких не підлягає відновленню.

Серед них - Гурівщинська медична амбулаторія, розташована в Бучанському районі Київської області, яка на початку березня була вщент знищена пожежею внаслідок ворожих обстрілів. На щастя, весь особовий склад амбулаторії, який продовжував надавати медичні послуги населенню, допоки не виникла загроза їх життю, встиг вчасно евакуюватися.

Перед початком повномасштабної війни споруда амбулаторії була повністю відремонтована, модернізована та отримала нове обладнання. Послугами медичного закладу користувалися близько 6 тисяч жителів сусідніх населених пунктів Гурівщинської громади, для яких гостро стоїть питання відновлення можливості надання первинної медико-санітарної допомоги.

«Після деокупації Київської області розпочався збір інформації щодо благодійних організацій, які погодилися б відновити амбулаторію, що дуже необхідна нашій громаді. На наш запит відгукнулися ФК «Динамо» Київ і Фонд братів Суркіс, які погодилися відбудувати амбулаторію. Цей заклад буде взірцем для нашого медичного центру, який складається з багатьох підрозділів, на нього й будемо орієнтуватися в майбутньому», - зазначив директор Дмитрівського медичного центру Руслан Сурженко.

Після проведення експертизи було прийнято рішення про будівництво нової амбулаторії, адже будівля медичного закладу зазнала значних ушкоджень і не підлягала реконструкції. Нова споруда медзакладу буде адаптована відповідно до запитів громади та обладнана сучасним устаткуванням. А крім того - проект передбачатиме утеплення будівлі, її високу енергоефективність і комфортні умови перебування в ній як пацієнтів, так і лікарів.

Наразі ведуться роботи з демонтажу будівлі старої амбулаторії, які планується завершити протягом найближчих 7-10 днів. Після цього територія буде підготовлена під зведення фундаменту. Підрядник планує завершити роботи та відкрити амбулаторію для відвідування вже в листопаді поточного року. Відновлення медичної установи у Гурівщині відбувається за рахунок Футбольного клубу «Динамо» Київ та Фонду братів Суркіс.

«Це буде сучасна будівля, обладнана відповідно до вимог сьогоднішнього дня. Сподіваюся, люди відвідуватимуть амбулаторію з задоволенням і отримуватимуть там послуги такого рівня, на який українці заслуговують», - розповів представник генерального підрядника будівельних робіт Валерій Христюк.