Футбол України 6 Липня, 13:20 497
84 роки тому народився легендарний футболіст і тренер київського «Динамо» Олег Базилевич | 19-27
Надійна опора Лобановського.

Радянський і український гравець, футбольний тренер і методист Олег Петрович Базилевич народився 6 липня 1938 року в Києві. Разом із Валерієм Лобановським саме він розробив та впровадив систему підготовки футболістів високої кваліфікації.

Базилевич виграв чемпіонат СРСР й став володарем Кубка країни у складі київського «Динамо». Пізніше, працюючи в тренерському штабі команди, Олег Петрович також вигравав першість і Кубок країни; Кубок володарів кубків і Суперкубок Європи.

Окрім «Динамо» Базилевич захищав кольори «Чорноморця» і «Шахтаря». Надалі тренував «Десну», «гірників», «Пахтакор», «ЦСКА» та збірну України. Завершив кар'єру наставника на чолі олімпійської збірної Кувейту, де працював за рекомендацією Лобановського. Помер 16 жовтня 2018 через хворобу Паркінсона, з якої боровся довгі роки.