Літнє трансферне вікно у самому розпалі – і це стосується не тільки трансферів футболістів.
Колишній коуч Барселони Ернесто Вальверде перебував в статусі вільного агента трохи більше двох років, і ось зараз повернувся до рідного клубу – Атлетік Більбао.
Наставник ПСЖ Маурісіо Почеттіно, скоріше за все, отримає статус безробітного, бо французький гранд планує звільнити його с посади головного тренера команди.
ISPORT.ua вирішив згадати відомих тренерів, які зараз перебувають без роботи.
Рафаель Бенітес
Останнє місце роботи: Евертон
Статистика: 22 матчі (7 перемог, 4 нічиї, 11 поразок)
Очок за матч: 1,14
Іспанський спеціаліст, який побудував своє ім’я в Ліверпулі, попрацював в багатьох європейських грандах: Наполі, Реал, Челсі, Валенсія, Ньюкасл, а також мав відрядження до Китаю, де тренував Далянь Іфан. Евертон наразі останній у списку 62-річного тренера.
Співробітництво з «ірисками» було нетривалим, а відправити його у відставку було декілька причин: критика зі сторони фанатів клубу та незадовільні результати команди. Останньою краплею стала поразка Норвічу – врешті-решт керівництво звільнило Бенітеса з посади. Врятуватися в АПЛ вдалося лише під керівництвом Френка Лемпарда, який був його наступником.
Клаудіо Раньєрі
Останнє місце роботи: Вотфорд
Статистика: 14 матчів (2 перемоги, 1 нічия, 11 поразок)
Очок за матч: 0,50
Легендарний італійський спеціаліст, який має багату тренерську історію, прославився у 2016 році, коли привів Лестер до чемпіонства в АПЛ. Здавалось, що топи звернуть на нього увагу, але наступний провальний сезон з англійцями вартував йому місця роботи.
Раньєрі з того часу попрацював у Нанті, Фулгемі, Ромі, Сампдорії та Вотфорді. Чудо з англійцями? Ні, його не вийшло. Стався лише провал, в якому команда Клаудіо виглядала потворно. Але ніхто не сумнівається, що італієць ще спробує свої сили у середніх клубах топ-чемпіонатів.
Марсело Б'єлса
Останнє місце роботи: Лідс
Статистика: 170 матчів (81 перемога, 30 нічиїх, 59 поразок)
Очок за матч: 1,61
Б'єлса - один із оригінальних тренерів світу. Він шпигував за суперниками, використовуючи дрони, різноманітно мотивував гравців, але в той же час був справедливий, отримавши нагороду від ФІФА за фейр-плей.
Казка аргентинця з Лідсом почалась в 2018 році, коли клуб ще не грав в АПЛ. Під керівництвом Марсело команди вийшла до еліти англійського футболу, де в перший сезон була однією з відкриттів. Але потрібен був результат, якого не вдалось досягти в минулому розіграші. Тому керівництво звільнило Б'єлсу, що було правильним, бо Лідс врятувався від вильоту до Чемпіоншипу.
Нуну Ешпіріту Санту
Останнє місце роботи: Тоттенгем
Статистика: 17 матчів (9 перемог, 1 нічия, 7 поразок)
Очок за матч: 1,65
Португалець побудував собі ім’я в Вулвергемптоні, з яким виходив до єврокубків. Гранди світового футболу не поспішали звертатися до Санту, але був Тоттенгем, який наважився на це.
«Шпори» запросили спеціаліста до клубу, що в результаті вартувало багатьох коштів та незадовільних результатів. Нуну Ешпіріту попрацював в Тоттенгемі лише 123 дні, за які показував середні результати, а не лігочемпіонські амбіції. Лондонці не витримали та звільнили його, заплативши більше 10 мільйонів компенсації. І це був правильний вибір, бо потім запросили Антоніо Конте, який і повернув команду до елітного турніру.
Марко Розе
Останнє місце роботи: Боруссія Дортмунд
Статистика: 46 матчів (27 перемог, 4 нічиїх, 15 поразок)
Очок за матч: 1,85
Марко Розе – гарний німецький спеціаліст, який попрацював у двох Боруссіях, останньою же була команда з Дортмунду. 45-річний наставник вивів команду до Ліги чемпіонів, зайнявши друге місце в чемпіонаті.
Не дивлячись на задовільний результат, керівництво все одно звільнило Розе з посади. Напевно, це було трохи шоком для фанатів клубу, бо в майбутньому сезоні німець міг би поборотися з Баварією.
Андрій Шевченко
Останнє місце роботи: Дженоа
Статистика: 11 матчів (1 перемога, 3 нічиїх, 7 поразок)
Очок за матч: 0,55
Український спеціаліст вирішив спробувати власні сили у клубному футболі після тріумфального Євро-2020 зі збірною Україною. Шевченко повернувся до Італії, де побудував гарну кар’єру гравця, а ось тренерську – поки не вдалось.
Андрій прийшов посеред чемпіонату в Дженоа, не зумівши побудувати команду в результаті. Під його керівництво італійці перемогли лише раз – в Кубку Італії, а в чемпіонаті лише три нічиї. Врешті-решт боси Дженоа звільнили Шевченка, замінивши його на іншого. Такі пертурбації все одно привели до вильоту у Серію Б.
Зараз же Шевченко активно допомагає українцям у війні, а також заявив, що поки йде повномасштабна війна – він не повернеться до роботи.
Уле Гуннар Сульшер
Останнє місце роботи: Манчестер Юнайтед
Статистика: 168 матчів (92 перемог, 35 нічиїх, 41 поразка)
Очок за матч: 1,85
Сульшер розпочав топову кар‘єру за довіреністю Манчестер Юнайтед. Він очолив клуб після відходу Жозе Моурінью. Розпочав роботу з приставкою виконуючий обов’язки головного тренера, а повноцінний статус отримав після гарної серії – 14 перемог у 19 іграх.
Минулий сезон для 49-річного норвежця став незадовільним: клуб відставав від лідерів у чемпіонаті, а тому боси клубу вирішили звільнити його після 1068 днів співробітництва. На його місце прийшов Ральф Рангнік, який зовсім не змінив ситуацію, а лише погіршив. Тому звільнення Сульшера і зараз виглядає сумнівним.
Андре Віллаш-Боаш
Останнє місце роботи: Марсель
Статистика: 60 матчів (29 перемог, 13 нічиїх, 18 поразок)
Очок за матч: 1,67
Португалець працював у французькому клубі з 2019 року. В першому ж сезоні він привів команду до другого місця, що стало найкращим показником за останні рокі. Наступний розіграш став не таким гарним.
Марсель провалився у Лізі чемпіонів, а в чемпіонаті випав з лідируючих позицій. У лютому 44-річний тренер подав у відставку, заявивши про свою незгоду с політикою клубу. Справа в тому, що під час трансферного вікна Марсель придбав півзахисника Олів’є Нтчама, хоча Боашу він потрібен не був. Тому спеціаліст публічно розкритикував керівництво та пішов.
Йоахім Льов
Останнє місце роботи: збірна Німеччини
Статистика: 198 матчів (125 перемог, 39 нічиїх, 34 поразки)
Очок за матч: 2,09
Один із найвагоміших тренерів збірних – Йоахім Льов. Під його керівництвом національна команда повернулась до еліти світового футболу, вигравши чемпіонат світу та Кубок конфедерацій – останній в історії.
Його правління в команді розпочалось в 2006 році та тривало до 2021 року – загалом 5498 днів. Перед Євро-2020, яке було перенесено на 2021 рік через пандемію коронавірусу, Льов заявив, що цей турнір стане останнім для нього в Німеччині. Вилетівши у 1/8 фіналі від Англії, німець покинув свій пост, але обіцяв ще потренувати.
Зінедін Зідан
Останнє місце роботи: Реал Мадрид
Статистика: 114 матчів (69 перемог, 25 нічиїх, 20 поразок) - другий прихід
Очок за матч: 1,85
Зідан працював тренером тільки у Реалі, починаючи від молодіжних команд та досягнувши до історичного здобутку – три перемоги у Лізі чемпіонів поспіль та по два титули в Ла Лізі, Суперкубку Іспанії, Суперкубку УЄФА та клубному чемпіонаті світу.
Другий прихід закінчився саме перемогою у Лізі чемпіонів. Зідан сам прийняв рішення піти з Реалу, а ось причини могли бути різними: трансферна політика Переса, відхід лідерів або перебудову клубу. Однозначно, Зідан – один із найкращих тренерів у світі. Його послугами цікавився ПСЖ, але він відмовився і на це причина лише одна – бажання очолити національну збірну Франції.
Список вільних тренерів дуже багатий, а в нього входять: Кіке Сетьєн, Юрген Клінсманн, Хорхе Сампаолі, Франк де Бур, Дунга, Роберт Морено, Доменек Торрент, Рой Ходжсон, Фатіх Терім, Хуанде Рамос, Мирон Маркевич та багато інших.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!