«Поки що реально ніхто з резервістів чи дітей не довів, що готовий когось замінити в «Динамо» на постійній основі», - блогер

Динамо Київ 8 Липня, 12:00 215
«Поки що реально ніхто з резервістів чи дітей не довів, що готовий когось замінити в «Динамо» на постійній основі», - блогер
Блогер Михайло Смоловий - про матчі «Лозанна» - «Динамо» (2:0) та «Янг Бойз» - «Динамо» (0:0).

«Динамо» 0:0 «Янг Бойз» та «Динамо» 0:2 «Лозанна Спорт»

Усереднені позиції, розподіл позиційних атак і передач

Там Іщенко в УАФ зібрався, тож не буде зайвим його в чергове згадати, споглядаючи за відмінностями між його вихованцями та основою.

У грі з Лозанною резерв з дітьми (534) виконали на 50 передач більше за основу (484) проти Янг Бойз (плюс резерв після 60-ї хвилини). Кожна передача в матчі основи на 2 метри коротша.

Темп при цьому ідентичний (17.8) та середнє володіння тривало 4.45 передачі.

Що одразу кидаються в очі? В резерву/дітей на 50 пасів загалом більше, але точних вперед більше у дорослих (116 проти 109). Інший аспект - в резерву/дітей аж 40% всього обсягу передач здійснено у першій третині!

Йдемо далі. Резерв/діти збудували 38 позиційних атак, але витиснули з них лише 0.18 xG. Дорослі не так далеко від них пішли (0.28 xG), але їм для цього знадобилася 31 позиційна атака. Вишенька на торті: в основи навіть на 1 дотик у штрафному майданчику більше.

До малого Боля притензій не маю: зараз він ще частіше грає за принципами, що його навчали в Академії та Костюк. Це не його провина, що ті принципи відмінні від бажаних дідом. Вже втомився повторювати: так бути не повинно, діти повинні мати розуміння принципів гри основи. Цього немає. Тому попри всі старання Антона з просування м’яча, маємо 68.5% точності усіх його передач вперед (35) та 58.3% точності усіх його передач до фінальної третини (12).

Тому ще раз - це не про Антона, він крутий! Це про якість навчання в Академії. В дорослих акцент на підготовці позиційних атак та 50% усіх передач в центрі поля, резерв/діти центр поля «пролітають» - лише 36% передач.

Резерв/діти чверть пасів виконують у фінальній третині (24%), а дотиків у штрафному майданчику на один менше за основу з її 17%.

Тож маємо об’єктивну картину:

⁃ резерв/діти навряд здатні масово зробити якісний крок вперед в пасовій грі, тож фактично ми від них побачили максимум у такому поєднанні гравців (ні Андрієвський, ні Яцик точно не показали повноцінної готовності змінити у разі потреби Шапу, Шепелєв мб в грі УПЛ)

⁃ основа ж добере у найближчі тижні в фізиці і суттєво відірветься від своїх дублерів

Кенді у першому ж матчі почав доводити усім чому легенда про виграну Тимчиком конкуренцію поки повна маячня:

⁃ лідер за передачами з просуванням (16)

⁃ лідер за пасами до фінальної третини (8)

⁃ лідер за передачами до штрафного майданчику (3 і усі точні)

Наступний суперник - Люцерн. Дещо простішій опонент за Янг Бойз, тож основа, яка за ці кілька днів тренувань додасть, має показати резервістам/дітям певний рівень. Бо надалі запасні матимуть все менше й менше ігрового часу. Виключення Ліон, з ним Динамо зіграє два матчі в один день, тож очевидно, що основою та дублями. Поки реально ніхто з резервістів чи дітей не довів, що готовий когось змінити на постійній основі. Лише Кравченко показав, що дозрів до гарантованого місця в ротації, але певно через Тимчика та Караваєва знову кудись віддадуть.

До першої гри з Фенербахче лишилося менше двох тижнів.