«Фенербахче» напередодні ігор з «Динамо» розпочинає історичні розбірки: турецький клуб претендує на дев'ять титулів та змінює емблему

Динамо Київ 8 Липня, 20:28 199
«Фенербахче» напередодні ігор з «Динамо» розпочинає історичні розбірки: турецький клуб претендує на дев'ять титулів та змінює емблему
«Фенербахче» по-своєму трактує колишні досягнення і хоче, щоб їхня думка була офіційно затверджена.

«Жовті канарки» випустили прес-реліз, в якому звернулися до Федерації футболу Туреччини з вимогою визнати дев'ять чемпіонств Фенербахче, здобутих до 1959 року.

«Наші дев'ять чемпіонств, які мали місце в історії нашого клубу, які були розіграні Турецькою федерацією футболу, чиї чемпіонства та легенди вигравірувано в історії футболу, були проігноровані.

1959 був прийнятий за точку відліку з розумінням, позбавленим права і закону. Також не були включені до підрахунку зірки, що символізують чемпіонства клубів».

Фенербахче нагадує, що клуб ще у березні 2021 року звернувся до ФФТ, надавши всі офіційні та юридичні докази щодо цих чемпіонатів, які Федерація футболу Туреччини, створена у 1923 році, сама й розіграла, а потім проігнорувала.

Крім того, клуб змінив логотип, який тепер має п'ять зірок, що символізують 28 чемпіонств. Фенербахче попросив усі медійні установи та організації використати саме його.

«Ми нагадуємо Федерації футболу Туреччини, що наш клуб готовий захищати свої права як на національній, так і на міжнародній арені, і наголошуємо, що очікуємо від них оцінки цієї заяви у правових рамках».

Також стамбульський гранд звернувся до споконвічного суперника в особі Галатасарая, який, на думку, Фенербахче неправильно висловлювався на цю тему. Їх закликали прийти та обговорити питання у прямому ефірі або назавжди замовкнути.

Фенербахче, розповідаючи про дев'ять титулів, має на увазі шість чемпіонств Національного кластеру (національна футбольна ліга, організована ТФФ, в якій змагалися команди з ліг Стамбула, Анкари та Ізміру, — прим. FanDay.net), здобутих здобутих з 1937 по 1950 рік, а також три чемпіонства Туреччини (1933, 1935, 1944).

У 1959 році була утворена нинішня Суперліга, в якій «жовті канарки» можуть похвалитися 19 золотими медалями.

Нагадаємо, що Фенербахче зіграє проти Динамо у рамках другого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів. Перша гра пройде 20 липня в Польщі, у відповідь - 27-го в Туреччині.