Володимир Єзерський: «Забарного важливо не перетримати - він заслужив сильнішу лігу»

Динамо Київ 15 Липня, 11:34 465
Володимир Єзерський: «Забарного важливо не перетримати - він заслужив сильнішу лігу»
Головний тренер юнацької збірної України Володимир Єзерський поділився думками щодо прогресу молодих українських гравців.

– Єгор Ярмолюк близький до переходу в «Брентфорд». У чому сила цього гравця?

– У нього є певні якості: може діяти не на одній позиції, має хорошу школу, добре працює з м’ячем на швидкості, не боїться грати один в один, шукає м’яч, вміло грає на оборону, фізично вже готовий. Те, що він працює з першою командою «Дніпро-1», дає свої плюси. Ярмолюк готовий до дорослого футболу. У Єгора є потенціал вирости в сильного гравця.

– У 18 років до АПЛ – не зарано?

– Це той період, коли потрібно не перетримувати гравців. Є можливість адаптуватися. На цьому етапі чудово, що до гравців проявляють інтерес. УПЛ втратить свою яскравість, але це плюс для збірної. Це допоможе збільшити конкуренцію у національній команді.

– Ситуація з Мампассі наскільки вас розчарувала як людину та тренера?

– Він має клас, розуміння, досвід дорослого футболу. Це його доля, вибір батьків. Це вже історія, ми сфокусувалися на інших гравцях. Незамінних футболістів немає.

– Ілля Забарний також може переїхати до Англії. Як ви оцінюєте потенціал динамівця?

– Я з ним працював у юнацькій збірній близько трьох років. Задатки було видно вже у 15-16. Він був основним гравцем у юнацькій команді. На сьогодні його рівень – гравець національної збірної та основний оборонець «Динамо». Час для нового виклику. Він заслужив у сильнішу лігу. Там буде прогресувати. Важливо не перетримати гравця.

– Великі аванси видають Антону Болю. Він вже основний гравець молодіжки та працює з першою командою «Динамо». Який його потенціал?

– Я на нього розраховував під час кваліфікації, але в нього восени була травма. Він тільки відновився від проблем з хрестоподібною зв’язкою. Весною Антон вже грав за молодіжку в Ротаня. Молодіжна збірна – це пріоритет. Є певна вертикаль в роботі збірних.

Це достатньо здібний сучасний захисник. Має хорошу передачу. Не боїться працювати з м’ячем, покриває простір. Хороші фактурні дані. Вже фактично готовий до дорослого футболу. Антон може замінити Забарного в клубі. Йому ще пів року потрібно адаптуватися до дорослого футболу, - сказав Єзерський.