Канали Футбол 1/2/3 будуть змушені зупинити діяльність. Консультації щодо прав на трансляції тривають

Футбол України 15 Липня, 17:21 191
Канали Футбол 1/2/3 будуть змушені зупинити діяльність. Консультації щодо прав на трансляції тривають
Схоже, каналів «Футбол 1/2/3» ми на ТБ більше не побачимо.

Ще в перший половині поточного тижня Рінат Ахметов оголосив про свій вихід із медіабізнесу та передачу ліцензій на свої телеканали державі. Проте із часу заяви минуло майже три доби, а жодного плану, як відбуватиметься процес закриття ЗМІ, що входили до «Медіа Групи Україна», не зявилось.

Однією з причин мовчання може стати неочікуваність заяви від Ахметова, адже багато хто вже неодноразово зізнавався, що навіть керівники проєктів не були в курсі щодо можливого закриття та ще за декілька днів до точки неповернення розписували плани на майбутнє. Але, схоже, відтепер усі ці плани не знадобляться.

«Ліцензія телеканалів «Футбол 1/2/3», як і інших каналів «Медіа Групи Україна», також подана на анулювання. Після позитивного рішення вони втратять статус ЗМІ та будуть змушені зупинити діяльність», - повідомили у прес-службі інвестиційної компанії SCM Олександрові Риженку.

Звісно, що долю усіх телеканалів медіахолдингу будуть вирішувати у SCM Ріната Ахметова. У тому числі й чотирьох футбольних. І якщо втрата «Шахтар ТБ», про закриття якого вже було оголошено офіційно, не особливо вплине на ТБ-ринок, то от можлива ліквідація «Футбол 1/2/3» серйозно змінить ситуацію, адже ці телеканали володіли правами на усі турніри за участю збірної України (Ліга націй, відбори та фінальні частини на ЧС та Євро) й більшу частину матчів УПЛ. І це вже не говорячи про інші європейські турніри, які хоч і не були серед рейтингових, та гроші на них все одно витрачались: чемпіонати Туреччини, Нідерландів, Аргентини, США (МЛС) та кубкові змагання.

«Права на трансляції залишаються у власності Медіа групи Україна. Консультації щодо їхньої подальшої долі тривають із продавцями цих прав. Про остаточне рішення буде повідомлено окремо», - додали у SCM.

Проте це мова йде саме про телеканали. Варто не забувати, що «Футболи» останній рік дуже активно розвивали Youtube-напрямок, де вони створили декілька нішових проєктів: «Футбол News», «Перша ліга», «Великий футбол», «Yellow», «FAN TALK», «BurBuzz» та власне, основний канал. Усі ці канали в сумі мають лише в ютубі майже півтора мільйони підписників.

Крім того, не варто забувати, що футбол на каналах МГУ показували не лише «Футбол 1/2/3», а й на платформі Oll.tv, яка володіла субліцензіями на деякі спортивні події або ж навіть була їхнім співвласником. Проте доля усіх відео інтернет-проєктів також поки що невідома.

Не варто виключати, що ютуб-канали та / або oll.tv боротимуться за права на показ нового сезону УПЛ, який має стартувати 23 серпня. Очікується, що тендер серед охочих показувати український чемпіонат має відбутись до кінця липня. Зрештою, прецедент, коли футбольний турнір можна дивитись лише в інтернеті, в Україні вже є: мова про Лігу чемпіонів, Лігу Європи та Лігу конференцій, які транслюють MEGOGO та Воля TV.