Анти-Лунін. Що потрібно знати про перехід Ярмолюка у «Брентфорд»

Світовий футбол 16 Липня, 16:05 914
Анти-Лунін. Що потрібно знати про перехід Ярмолюка у «Брентфорд» | 19-27
Оцінку трансфера молодого українця до клубу АПЛ.

Гравець юнацької збірної України Єгор Ярмолюк став футболістом клубу АПЛ «Брентфорд». Угода підписана на три роки з опцію продовження ще на сезон. Офіційно сума трансферу залишається невідомою, але раніше ЗМІ називали 1.5 млн. євро за перехід талановитого українця

Трансфер Ярмолюка не став великою сенсацією. За українським талантом полювали декілька європейських клубів, які спеціалізуються на роботі з молодими гравцями: італійський «Удінезе», німецький «Лейпциг» та ряд бельгійських команд. Вся проблема була в тому, що Єгору не було 18 років та він не є громадянином ЄС. Для переїзду у Європу в такому статусі потрібні нефутбольні причини. Для того, щоб перейшов Ярмолюк, потрібно було перевозити та працевлаштовувати його батьків та отримати спеціальне рішення від УЄФА. 1 березня Єгору виповнилося 18 років. Влітку вже мало вирішуватися його футбольне майбутнє.

Програв конкурецію Піхальонку

Попри те, що Ярмолюку тільки 18 років, але його прізвище не нове в українському футболі. Попередній наставник «Дніпра-1» Дмитро Михайленко розгледів талант футболіста ще у 16 років, коли Єгор дебютував за першу команду дніпрян. Вже тоді говорили про великі перспективи вихованця місцевого футболу.

Хоч Ігор Йовічевіч має славу роботи з молодими гравцями, але час його роботи у Дніпрі не можна занести Ярмолюку в актив. Хорватський тренер робив ставку на інших гравців у середині поля. У минулому сезоні розкрився колишній талант «Шахтаря» Олександр Піхальонок, який є прямим конкурентом за місце на полі для Ярмолюка. Все це логічно, бо «Дніпро-1» ставив перед собою амбітні цілі, тому потребував досвідчених гравців та конкуренції.

Більш логічним виглядав би трансфер Піхальнока за хороші гроші до сильнішого чемпіонату та подальша ставка та Ярмолюка. Звична європейська практика, коли на місце одного із лідерів вже готують заміну серед молодих гравців, але вийшло навпаки. Якби у Єгора було більше ігрової практики та довіри від Йовічевіча, то, можливо, він би і нікуди не перейшов та формувався як футболіст в Україні.

Єгор не так багато провів матчів в УПЛ. Міг би ще прогресувати в Україні. Названа сума в 1.5 млн євро не зовсім відповідає грошам, які можна було виручити за талановитого гравця. Річ у тому, що контракт Єгора з «спортклубівцями» був чинний ще рік. Продаж до «Брентфорда» - це реальна можливість хоч щось заробити за свого талановитого футболіста.

Інакше був ризик отримати немотивованого гравця та з часом меншу суму грошей. Це прямий камінь в город генерального директора клубу Андрія Русола. «Дніпро-1» не може втрачати своїх талантів за такі малі гроші. У перспективі Ярмолюк може коштувати дуже дорого. Зараз відбувається щось подібне з іншим талантом дніпрян Даніелем Ківіндою, якому наприкінці літа виповниться 18 років та він має інтерес з боку «Бенфіки».

Футбол Йовічевіча не пішов на користь Ярмолюку

Йовічевіч грає в середині поля за схемою перевернутого трикутника. Тобто, один опорник та два гравці над ним, які мають відігравати вагому роль у пресингу суперника. Схема аналогічна тій, що свого часу практикував Ребров у «Динамо».
Річ у тому, що Ярмолюк - більше креативний гравець. Якщо визначати його позицію на полі, то це десь десятка, або в крайньому разі восьмий номер. Він дуже добре працює із м'ячем, розуміє гру, ефективний один в один, може загострити. Таким гравцям потрібно давати більше свободи, або роботи із м'ячем, якщо не використовувати гравця під нападником. Десь схоже до того, як Луческу знайшов місце для колишньої десятки Шапаренка в опорній зоні.

Для Йовічевіча вагоме значення в середині поля має працездатність, вміння виконувати багато бігової роботи, а Ярмолюк більше тонкий гравець. Носити рояль він може, але краще на ньому грати.

Тому, можливо, не було якогось прогресу від Ярмолюка в останні два сезони. Він залишався на рівні одного із найбільших українських талантів, але його значення для гри «Дніпра-1» було зовсім мале.

Вдалий виступ за збірну України допоміг Ярмолюку

Вирішальним у трансфері Єгора став еліт-раунд для збірної України U-19 в Нідерландах. Підопічні Володимира Єзерського обіграли господарів, фаворита групи Норвегію, та зіграли у нічию із сербами, але семи очок не вистачило для прямої путівки на Євро в Ізраїль. Українці поступилися першим місцем тільки через більшу кількість жовтих карток, маючи однакові показники із Сербією.

України їхала в Нідерланди в статусі аутсайдера. Юнацький чемпіонат України призупинився через війну. Частина провідних гравців команди не поїхали на турнір через травми. У Єзерського був тільки формально один форвард – новачок «Колоса» Кирило Петров. От якраз на цій позиції тренерський штаб у двох перших матчах використовували Єгора. Новачок «Брентфорда» не підвів – забив Норвегії та зробив асист у матчі проти сербів. Хоча за своєю рідною позицією Ярмолюк - гравець середини поля. Він однаково успішно може зіграти на позиції десятого номера під форвардом або трохи глибше.

Головне, що він виділявся на фоні не тільки збірної України, але і суперників. Ярмолюк переважав опонентів завдяки нестандартним діям, швидкому прийняттю рішень, швидкісним якостям. Для «Брентфорда» це стало сигналом, що потрібно завершувати трансфер, бо талановитого українця можуть перехвати конкуренти.