Трезеге, Лука Тоні, Бернард та Ярмоленко: найбільш зіркові легіонери чемпіонату ОАЕ

Світовий футбол 18 Липня, 16:07 823
Трезеге, Лука Тоні, Бернард та Ярмоленко: найбільш зіркові легіонери чемпіонату ОАЕ | 19-27
Капітан збірної України Андрій Ярмоленко напередодні перебрався в футбольний клуб Аль-Айн з чемпіонату ОАЕ.

Вінгер стане першим українським гравцем в історії цієї країни, адже до цього тут працював тільки український тренер – Сергій Ребров.

Та Ярмоленко далеко не перший зірковий гравець, який приїхав пограти в місцевій першості!

Зірки, що залишили слід в історії ОАЕ

Асамоа Г'ян (2 клуби) – 98 матчів і 100 голів

Легендарний ганець прославився скоріше виступами за збірну, а ось на клубному рівні, крім Удінезе, Ренна та Сандерленда, встиг пограти ще й за Аль-Айн та Аль-Ахлі.

Він – один з двох легіонерів, хто зміг забити 100 голів в чемпіонаті ОАЕ, провівши при цьому менше сотні поєдинків.

Балаш Джуджак (3 клуби) – 83 матчі, 23 голи та 34 асисти

Угорський вінгер зробив собі ім'я в ПСВ Ейндховен, але в топ-чемпіонаті так і не пограв, вирішивши перебратися в Махачкалу, а потім в Динамо зі столиці нашого сусіда. В 30 років переїхав до ОАЕ, де пограв за три різні клуби.

Луіс Хіменес (2 клуби) – 103 матчі та 48 голів

На початку століття чилієць переїхав в Італію, де встиг пограти за Тернану, Фіорентину, Лаціо, Інтер, Парму та Чезену. Був в його кар'єрі і Вест Гем. Та на піку своєї кар'єрі Хіменес прийняв рішення переїхати на Близький Схід, спочатку були Аль-Ахлі та Аль-Наср, потім декілька катарських клубів і вояж в Саудівську Аравію.

Уго Віана (2 клуби) – 64 матчі, 5 голів та 23 асисти

Португальський півзахисник міг запам'ятатися фанатам своїми виступами за Ньюкасл та Валенсію. В Емірати він переїхав в 30 років і провів тут ще три сезони. Рахом з Аль-Ахлі Віана зміг добути собі чемпіонський титул.

Рікардо Олівейра (2 клуби) – 65 матчів, 41 гол і 13 асистів

Ще в 2003 році бразильський нападник перебрався в Валенсію, пізніше за великі гроші перейшов в Мілан, але виграти конкуренцію в гранді європейського футболу не зміг. Вже в 2009 став гравцем Аль-Джазіри. Але до титулів переможця ЛЧ, Кубка УЄФА, Кубка Конфедерацій та Копа Америки додати трофеї з ОАЕ він не зміг.

Графіте (Аль-Ахлі) – 80 матчів, 63 голів і 23 асистів

Бразильський форвард свого часу провів фантастичний етап кар'єри за Вольфсбург, з яким ставав чемпіоном Німеччини. Але наступним його клубом став Аль-Ахлі. Тут Графіте провів більше трьох років і забив більше 60 голів.

Маркус Берг (Аль-Айн) – 31 матч, 35 голів та 12 асистів

Як і Асамоа Г'ян, Берг міг більше запам'ятатися виступами за національну збірну. На клубному рівні він пограв за Гамбург та ПСВ. В ОАЕ провів два сезони, але встиг зіграти відразу в трьох розіграшах Ліги чемпіонів Азії.

Альваро Негредо (Аль-Наср) – 36 матчів, 25 голів та 8 асистів

З іспанським нападником вийшла цікава історія. Після вдалих виступів в Севільї, Ман Сіті та Валенсії, він поїхав по клубам меншого рангу і в підсумку опинився в ОАЕ. Після двох непоганих сезонів в Азіїі Альваро вирішив повернутися на Батьківщину і в Кадісі теж показує дуже крутий рівень гри, як для «списаного ветерана».

Мірослав Стох (Аль-Айн) - 32 матчі, 10 голів, 13 асистів

Один з найпродуктивніших гравців, які приїхали до ОАЕ. Не зумівши проявити себе у Челсі, поїхав до Туреччини та Греції. Був орендован Аль-Айном, де за рік видав один з найрезультативніших своїх сезонів у кар’єрі: 10 голів та 13 асистів – гарний результат, який дозволив йому дав йому невеликий кредит довіри від клубів Європи.

Жирес Кембо-Екоко (2 клуби) - 90 матчів, 31 гол і 25 асистів

Зведений брат Кіліана Мбаппе встиг залишити після себе пам'ять в чемпіонаті ОАЕ. Він пограв в цьому чемпіонаті три сезони, два з них в Аль-Айні, і забив більше тридцяти м'ячів.

Зірки, які зайшли на мить

Нілмар (Аль-Наср) – 26 матчів, 11 голів

На цього бразильця в країні покладали великі надії, але він не зміг стати справжньою зіркої світового футболу. В Ліоні в нього не «пішло», в рідній Бразилії було краще, а тому Вільярреал заплатив за 25 річного гравця досить велику суму (16,5 млн). Та вже через три роки Нілмар поїхав «на заробітки» – спочатку в Катар, а потім і в ОАЕ.

Жо (Аль-Шабаб) – 13 матчів, 8 голів

Ще один «наступний» Роналдо чи Адріано. Жо вдало розпочинав і зміг привернути увагу Манчестер Сіті, який виклав за гравця чималу суму. Та в Англії (він також пограв в Евертоні в оренді) в форварда не склалось. Далі були Галатасарай і повернення на Батьківщину. В ОАЕ Жо потрапив вже в 25 років, та й тут на довго не затримався, поїхавши ще далі на схід.

Мішель Бастос (Аль-Айн) – 12 матчів, 4 голи та 4 асисти

Цього хавбека точно пам'ятають поціновувачі французької Ліги 1. Бастос встиг пограти за Лілль та Ліон, а після не найвдалішого етапу в Шальке, поїхав в Аль-Айн. Та в ОАЕ він не затримався і ненадовго повернувся в Європу – в Рому.

Жажа Коельо (Аль-Ахлі) – 5 матчів, 1 гол

Легенда харківського Металіста декілька раз покидав український клуб і одного разу він переходив саме в клуб з ОАЕ. Та в цьому чемпіонаті на довго він не затримався.

Мауро Сарате (Аль-Наср) – 8 матчів, 3 голи

Аргентинець ще в 20 років відправився в Катар за величезні гроші (15 млн), але пізніше перебрався в Європу. Він пограв за Лаціо та Інтер, виступав в Англії за Вест Гем, КПР та Вотфорд. Зі стану останніх їздив в оренду в Аль-Наср, де зіграв менше 10 матчів.

Емануель Еменіке (Аль-Айн) – 11 матчів та 7 голів.

Нігерійця можна вважати зіркою чемпіонату Туреччини, крім того він встиг пограти і в АПЛ за Вест Гем. В ОАЕ заїхав на пів сезону, провів 11 матчів і

Марк Брешіано (Аль-Наср) – 17 матчів і 10 голів

Легенда австралійського футболу більше ніж 10 років виступав за різні італійські клуби-середняки і точно запам'ятався фанатам Серії А. В 31 рік поїхав в Емірати, де трішки пограв за Аль-Наср і вдруге в кар'єрі перетнув межу в 10 голів за сезон.

Йохан Кабай (Аль-Наср) – 12 матчів, гол і два асисти

Півзахисник – справжня легенда Ліги 1. Також він встиг непогано заявити про себе і в АПЛ, де пограв в сумі більше п'яти років. Під кінець своєї кар'єри ЙОхан поїхав в ОАЕ, де провів один сезон і повернувся додому. Догравав він в Сент-Етьєні.

Лассана Діарра (Аль-Джазіра) – 5 матчів

Один з найбільш цікавих персонажів в історії футболу. Діарра ніколи не вважався топ-зіркою, але в той же час за його допомоги Челсі та Реал показували дуже пристойні результати. В 2017 році, в віці 32 років він поїхав в ОАЕ, де пограв за місцеву Аль-Джазіру.

Давід Трезеге (Бані Яс) – 3 матчі, 1 жовта картка

Напевне, найбільш зірковий футболіст в історії чемпіонату Об'єднаних Арабських Еміратів. Після 10 років в Ювентусі чемпіон світу та Європи поїхав по світу – після іспанського Еркулесу він подався в Бані Яс, де зіграв цілих три матчі.

Рікардо Куарежма (Аль-Ахлі) - 10 матчів, 2 голи, 2 асисти

Найталановитіший гравець даного списку. На початку кар’єри його називали талановитішим за Кріштіану Роналду, проте характер та неправильні вибори по ходу кар’єри довели його до ОАЕ всього в 29 років, де за рік він прийняв участь лише у 10 матчах, після чого ненадовго повернувся до Португалії. Наразі 38-річному віці залишається без клубу.

Ройстон Дренте (Бані Яс) - 18 матчів, 2 асисти

Нідерландець вже у 20 років потрапив до мадридського Реалу, де за п’ять сезонів зіграв лише 46 матчів. Не виправдавши очікувань поїхав по різних країнах, однією з яких і стали ОАЕ. Провівши там рік Дренте повернувся до Нідерландів. З 2021 року є гравцем іспанської Мурсії.

Раян Бабель (Аль-Айн) - 8 матчів, 1 гол, 2 асисти

Погравши за Аякс, Ліверпуль та Гоффенгайм Бабель добрався до Еміратів. За 2,5 мільйони євро турецька Касимпаша продала його нинішній команді Сергія Реброва. Проте з цього нічого не вийшло – всього 8 матчів за 14 місяців і повернення до Європи, де він все ж зміг пошуміти.

Лука Тоні (Аль-Наср) - 11 матчів, 3 голи, 3 асисти

Чемпіон світу 2006 року у складі збірної Італії на заході кар’єри вирушив до ОАЕ, де планував заробити на пенсію. Всього за півроку 35-річний форвард продемонстрував, що він ще може, тому по завершенню сезону Лука повернувся до Італії. У сезоні-2014/15 у 38-річному віці разом з Мауро Ікарді став найкращим бомбардиром Серії А з 22 голами. Після наступного сезону вирішив завершити кар’єру.

Нельсон Вальдес (Аль-Джазіра) - 12 матчів, 4 голи, 2 асисти

Парагвайський нападник доволі рано, у 30 років, поїхав підкорювати Емірати – за 3 мільйони євро Аль-Джазіра придбала його у Валенсії. Після першої частини сезону-2013/14 зрозумів, що ще зарано поїхав до такої екзотики, а тому на другу частину кампанії відправився в оренду в Олімпіакос. По завершенню сезону у статусі вільного агента перейшов до франкфуртського Айнтрахту, де також не затримався й вирушив до Північної Америки у МЛС.

Мірко Вучініч (Аль-Джазіра) - 29 матчів, 28 голів, 10 асистів

Чорногорець є одним з найрезультативніших гравців цієї добірки. Ставши триразовим чемпіоном Італії у складі туринського Ювентуса Мірко у віці 30 років поїхав догравати у Аль-Джазірі – еміратський клуб заплатив за нападника 6,3 мільйони євро. Номер Вучініч там не відбував: не дивлячись на всього 29 матчів форвард забив 28 голів та віддав 10 асистів. У липні 2017 року вирішив, що з нього досить, та повісив бутси на цвях.

Кенвейн Джонс (Аль-Джазира) - 18 матчів, 4 голи, 3 асисти

Ще один представник європейського футболу, що доволі рано поїхав в ОАЕ. Будучи під контрактом із Кардіффом на півроку вирушив до тієї ж Аль-Джазіри, де півроку був одноклубником Вучініча. Встиг прийняти участь у 18 матчах, де відзначився 4 голами та 3 результативними передачами. По завершенню оренди в нього закінчився контракт, після чого у статусі вільного агента переїхав до Америки, де через 1,5 роки завершив кар’єру.

Нинішні зірки чемпіонату ОАЕ

Адрієн Сілва (Аль-Вехда) - 13 матчів, 3 голи, 2 асиста

Колишній півзахисник англійського Лестера і французького Монако, а також чемпіон Європи-2016 разом зі збірною Португалії перебрався в екзотичний чемпіонат на початку цього року з італійської Сампдорії. За цей час Сілва встиг зіграти за Аль-Вехду в 13 зустрічах, забивши три голи та віддавши два асиста.

Бернард (Шарджа) - 32 матча, 7 голів, 5 асистів

Ще один бразилець добре відомий українському глядачу. Бернард з 2013 по 2018 захищав кольори донецького Шахтаря, а з 2021 року і по сьогоднішній день виступає за Шарджу з однойменного міста. Вінгер провів за свій нинішній клуб 32 поєдинки, зумівши відзначитись сімома голами та п'ятьма асистами в усіх турнірах. Варто відзначити, що Шарджа в минулому сезоні стала віце-чемпіоном ОАЕ, поступившись лише Аль-Айну Сергія Реброва.

Андрій Ярмоленко (Аль-Айн)

Найсвіжіший трансфер зіркового футболіста в першість ОАЕ. Капітан збірної України лише декілька днів тому на правах вільного агенту перебрався до чинного чемпіона, воз'єднавшись з вже вищезгаданим Сергієм Ребровим. Контракт вінгера з «босами» підписаний на один сезон, але, цілком можливо, що навіть цього Ярмоленку вистачить щоб вписати своє ім'я в історію нового для себе клуба та чемпіонату.