Другий кваліфікаційний раунд Ліги чемпіонів – це двадцять чотири команди, розділених на дванадцять ігрових протистоянь (Шлях чемпіонів та Шлях представників ліг). У кожному протистоянні – по два матчі без правила виїзного голу. Переможці протистоянь пройдуть до третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів, переможені опиняться у третьому кваліфікаційному раунді Ліги Європи (Основний шлях та Шлях чемпіонів).
Вперше за останніх чотирнадцять років на такій ранній стадії Ліги чемпіонів зіграє представник України. Востаннє другий кваліфікаційний раунд найкращого клубного турніру Європи безпосередньо стосувався українських команд у сезоні 2008/09, коли «Динамо» грало проти ірландської «Дрогеди». Зараз також «Динамо» – але суперник куди складніший. Турецький «Фенербахче».
Це боротьба не тільки за перспективи у турнірі, а й за єврокубкове майбутнє взагалі. Переможець цього протистояння гарантує собі мінімум групу Ліги Європи, а от переможений не матиме гарантій навіть осінньої участі у Лізі конференцій.
Крім того, це боротьба за очки у Таблиці коефіцієнтів. Туреччина – віддалений конкурент України (відстає майже на чотири з половиною бали), але на цій стадії представлені й прямі. Норвегія, Швейцарія, Греція – це ті, хто дихає у спину. Трохи більше відстають Чехія та Хорватія, ще більше – Данія. А вже потім – Туреччина.
Чемпіон Норвегії «Буде-Глімт» отримав простого суперника – північноірландський «Лінфілд». А от швейцарському «Цюріху», який у себе вдома перервав дванадцятирічну гегемонію «Базеля»/«Янг Бойз», доведеться важче. Він зіграє проти азербайджанського «Карабаха», який у попередньому раунді вдома розтрощив «Лєх». Видається, що не буде солодко й грецькому «Олімпіакосу», який зіграє проти «Маккабі» (Хайфа, Ізраїль). У всіх цих матчах на руку Україні були б сенсаційні результати (тобто, перемоги не «сіяних» - виділені жирним).
Серед наших конкурентів «другої хвилі» виділяється суперник «Мідтьюлланна» (Данія) – кіпрський АЕК (Ларнака), за який грає давній знайомий українців Бруно Гама. Чеська «Вікторія» проекзаменує ХІК (Фінляндія), а загребське «Динамо» – північномакедоонський «Шкупі».
19.07.2022
- «Карабах» (Азербайджан) 19:00 «Цюріх» (Швейцарія);
- «Мідтьюлланн» (Данія) 20:00 АЕК (Ларнака, Кіпр);
- «Лінфілд» (Північна Ірландія) 21:45 «Буде-Глімт» (Норвегія);
- «Динамо» (Загреб, Хорватія) 22:00 «Шкупі» (Північна Македонія).
20.07.2022
- ХІК (Фінляндія) 19:00 «Вікторія» (Плзень, Чехія);
- «Маккабі» (Хайфа», Ізраїль) 20:00 «Олімпіакос» (Греція);
- «Динамо» (Київ, Україна) 21:00 «Фенербахче» (Туреччина).
Серед інших матчів варто виокремити пари «П'юнік» (Вірменія) – «Дюделанж» (Люксембург), «Лудогорець» (Болгарія) – «Шемрок Роверс» (Ірландія) та «Ференцварош» (Угорщина) – «Слован» (Словаччина). Там можуть зіграти українці – Братков і Вакуленко за «П'юнік», Пластун – за «Лудогорець», Зубков – за «Ференцварош». Останній, щоправда, знаходиться у немилості російського тренера угорської команди.
19.07.2022
- «П'юнік» (Вірменія) 19:00 «Дюделанж» (Люксембург);
- «Лудогорець» (Болгарія) 19:00 «Шемрок Роверс» (Ірландія).
20.07.2022
Решта матчів:
- «Ференцварош» (Угорщина) 21:00 «Слован» (Словаччина).
19.07.2022
- «Жальгіріс» (Литва) 19:00 «Мальме» (Швеція).
20.07.2022
- (Словенія) 21:15 «Шериф» (Молдова).
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!