«Динамо» та «Фенербахче» сильнішого не виявили, все вирішиться у Туреччині

Динамо Київ 20 Липня, 23:00 1311
«Динамо» та «Фенербахче» сильнішого не виявили, все вирішиться у Туреччині | 19-27
«Динамо» і «Фенербахче» зіграли внічию (0:0) у першій грі 2 раунду кваліфікації Ліги чемпіонів 2022/23.

«Динамо» – «Фенербахче» 0:0

Сьогодні – перша офіційна гра дорослих українських клубів з початку повномасштабної війни, яку Росія розв'язала проти нашої батьківщини. Фенербахче ще ніколи не перемагав Динамо. Жорже Жезуш дуже хотів переписати цю історію. Турецький гранд під орудою нового тренера виглядав солідніше у спарингах, ніж кияни, основа яких довше відпочивала через серію матчів збірної України у червні. Тож не дивно, що саме «канарки» диктували умови на старті зустрічі.

Перший удар за турками. Один новачок Дієго Россі подав зі штрафного, інший (Джошуа Кінг навіть у спарингах не встиг дебютувати) загадав своє минуле в АПЛ і головою дав вище. Динамо відповіло дальньою спробою Дубінчака, який неочікувано витіснив Караваєва в запас. Вербіч вибухнув на фланзі, відборовся і проштовхнув. Лівий захисник киян дещо поспішно бахнув у блок. Київ тверезо оцінив свої сили і віддав м'яч на старті зустрічі, роблячи ставку на швидкі вибігання в контратаки. Аж 4 стандарти заробив Фенербахче у перші хвилин 10. Крім першої, всі інші подачі Россі були не надто вдалими.

А ось вам і наслідки такої глухої оборони. Кендзьора і Циганков доволі пасивно спостерігають, як Россі котить на партнера ліворуч, який подає у серце штрафного, де Еннер Валенсія ледь не покарав Попова за втрату свого гравця – Бущан ефектно витягнув. Дозволяємо і з-за меж периметра стріляти, повз ціль. Загубив класну контру Вербіч. Бєсєдін блискуче зачепився за м'яч у центрі поля. Буяльський розігнав наступ, Шапаренко перспективно відкривався. Однак Вербіч загальмував і почав шукати звичний шлях через Циганкова пасом поперек поля – це не могло добре завершитися.

Попов цього разу пильно стежив за Валенсією. Денис жорстко поставив ногу і заблокував удар метрів з 11. Дубінчак дуже непогано вирізав на Бєсєдіна, якому не вистачило зовсім трохи, аби замкнути і розстріляти з кількох метрів. І знову Артем божественно починає атаку. Вдруге зачепився Бєсєдін у центрі після виносу та елегантно п'ятою розвернув атаку. Кендзьора прострілив, Вербіч пробив у дотик, але знову не дуже вдала остання дія від словенця.

Кадіоглу непогано крутив здалеку, але по центру. Третій сейв Бущана фіксуємо, одначе. У Динамо лише заблокований удар Дубінчака і промах Вербіча за 35 хвилин. Спроба високого пресингу киян ледь не завершилася катастрофою. Турки швиденько пройшли до володінь Бущана. Першу хвилю атаку завершило перехоплення Дубінчака. Але Фенер спробував ще, і вже удар Кахведжі ледь не з лінії воротарського заблокували захисники. Забарний у класному підкаті підчищає за партнерами. Практично всі захисники Динамо уже страхували один одного в межах штрафного – все це виглядало дуже загрозливо.

Бущан виручав, але під кінець першого тайму помилився, випустивши снаряд у своєму воротарському. Забарний весь тайм страхував і тут зіграв уважно, підстрахувавши Георгія. Фенер переважає, Динамо намагається прикривати слабкості своєї неідеальної форми відмовою від контролю і зайвих ризиків, не цураючись зривати атаки тактичними порушеннями правил. Багацько фолів від Кендзьори на правому фланзі оборони (щонайменше 4) – аж дивно, що динамівці обійшлися без жовтих карток. Утім команда Жезуша нічого не може витиснути з цих стандартів. У Динамо активніше працює лівий фланг атаки силами Дубінчака. Позиційні ж атаки переважно отримують шанс на життя, коли виноси йдуть у бік Бєсєдіна, який якісніше чіпляється за ці м'ячі.

У перерві лише Жезуш щось поміняв. Замість центрального захисника Азіза вийшов Тіссеран. Россі змусив Сидорчука випльовувати легені. Капітан Динамо добігти добіг, але далі дозволив легко прокинути м'яч повз себе. Уругваєць пройшов ще ближче до центру, а ось у частині удару вже себе відверто переоцінив. Попов ще у першому таймі пристрілювався, але удар вийшов легким кивком. На старті ж другої половини Денис відгукнувся на блискучу подачу Циганкова зі штрафного, однак пірнав за м'ячем, тому також не зумів пробити акцентовано та влучно.

Сидорчук невдалим прийомом ледь не вивів Кінга у свій штрафний, Кендзьора підстрахував. Бєсєдін і Буяльський пресингом змусили помилитися Салая. Циганков відкинув у центр, а Сидорчук відверто поспішив з ударом на периметрі. Партнери відкривалися, можна було розіграти, а не гарячково пуляти поруч зі стійкою. Нічого собі Сидорчук накрутив суперника, кинувши поміж ніг. Капітан Динамо ніби з кожною хвилиною набирає, дарма що занадто грубо сфолив у центрі поля, з допомогою ліктя зупинивши суперника. Атаку вдалося розвернути на лівий фланг, а там у Шапаренка не вийшов удар.

Ось з прицілом у Динамо тугувато, однак у всьому іншому (за тими ж ударами 4:1) по перерві загальний ігровий малюнок вдалося перевернути на свою користь. Жезуш випускає двох швидконогих новачків на зміну Кінгу та Кахведжі. Відповідь на активність динамівців. І ось проходить триходівку центром. Валенсія розрізає захисну лінію, а Россі невдало перекидає і Бущана, і ворота. Кілька непоганих ривків Вербіча ліворуч, а ось останній пас турки встигають з великими труднощами заблокувати. Виманили Фенер у пресинг, а там Шапаренко розкішно розібрався, після чого ще й вирізав діагональ на Циганкова. Віктор через Буяльського доставив снаряд Бєсєдіну, який мінмально недокрутив.

Ще дві перестановки в атаці турків. Луческу не зробив жодного ходу, тоді як Жезуш використав усі 5 замін вже на 73 хвилині. Гармаш замінив Буяльського на 77 хвилині. Брума викручував у дальній метрів з 15. Бущан ефектно парирував. На 83-й Сирота і Ванат замінили Попова з Вербічем. Динамо у цьому матчі не вистачає буквально кроку. То Циганков вибухне, але партнер не встигне на пас Віктора. То Бєсєдін запресингує воротаря, і якоїсь дещиці не вистачить, аби відзначитися.

Так, Фенербахче більше бив (11 загалом, 5 сейвів Бущана). Так, Динамо жодного разу не влучило у площину ворітю. Однак у своїх 8 ударах Київ так само міг зачепитися за перемогу, хоча шанси стамбульців, треба визнати, були гострішими. Цікава дуель нас чекає у Стамбулі. Одне побажання і передбачення Жезуша (тренер Фенера самовпевнено говорив, що 1 гол його команда точно заб'є, тому потрібно обережно відіграти в обороні) Динамо вже не дозволило реалізувати.