Ярмоленко оминув «Динамо»: чому це матиме тяжкі наслідки не тільки для команди Луческу?

Динамо Київ 25 Липня, 22:02 991
Ярмоленко оминув «Динамо»: чому це матиме тяжкі наслідки не тільки для команди Луческу?  | 19-27
Сергій Тищенко не приховує свого розчарування трансфером лідера збірної України на Близький Схід.

Капітан збірної України, 32-річний Андрій Ярмоленко продовжить свою кар’єру на Близькому Сході. Новою командою українця став клуб Сергія Реброва Аль-Айн. Угода з футболістом підписана на один рік.

Перехід Ярмоленка в ОАЕ для багатьох став сенсацією. Вожака збірної України чекали в Динамо. На мою думку, клуб Ігоря Суркіса зараз мав велику потребу у поверненні свого лідера. Поясню, чому.

Збільшення інтересу до УПЛ

Друга частина минулого сезону УПЛ не відбулася через війну. Новий чемпіонат планують розпочати наприкінці літа. У стані війни та загрози ракетних обстрілів більшість іноземців не бажають грати в Україні. Тим паче, фінансові можливості клубів падають. Он Шахтар втратив майже всіх своїх легіонерів, що, безперечно, відіб’ється не тільки на рівні клубу, але і майбутнього чемпіонату.

Сьогодні УПЛ потрібні гучні імена, які привернуть увагу до турніру. Теоретичне повернення Ярмоленка мало б саме такий ефект. Люди активніше дивилися б матчі чемпіонату, тому що Ярмола – топ-футболіст та капітан збірної. Участь таких виконавців гарантує видовищність. В Україні вистачає футболістів, які вміють багато бігати, але є проблема з гравцями, які «роблять різницю». Андрій міг стати головною зіркою нашої Прем'єр-ліги.

З іншого боку, теоретичний камбек Ярмоленка був би хорошим сигналом для тих футболістів, які вагаються, чи варто їм повертатися в Україну (серед них і легіонери). Якщо вже екс-гравець Вест Хема та Борусії Дортмунд не боїться приїхати, то чому б іншим не взяти з нього приклад?

Після закриття телеканалів «Футбол» УПЛ може отримати єдиний телевізійний пул. Присутність Ярмоленка могла принести додаткові перегляди за кордоном. Андрій грав у Німеччині та Англії. Для умовної Латвії чи Казахстану з Грузією фактор Ярмоленка міг виявитись головним аргументом, щоб подивитися матч чемпіонату України.

До того тут Динамо? Та все просто: у жоден інший український клуб Ярмоленко не перейде. З Шахтарем це принципово, а решта просто не потягнуть його фінансово.

Допомога у кваліфікації ЛЧ

Динамо дуже потрібна ЛЧ у цьому сезоні. Тут мова йде не тільки про спортивну честь клубу чи країни. Участь у групі гарантує чималі гроші – в районі 30 млн євро. У сьогоднішній ситуації такі кошти стали б дуже важливими для Динамо і стали б гарантією існування клубу з нинішнім бюджетом, як мінімум, ще й у наступному сезоні. Можливо, у такій ситуації Ігор Суркіс ризикує попрощатися із Циганковим чи Забарним, які мають інтерес від команд із топових європейських чемпіонатів.

За 2022 рік Динамо стало кадрово тільки слабшим: Де Пена, Вітінью, Миколенко покинули клуб. Капітан Сидорчук не стає молодшим. Можливості шукати посилення за кордоном немає. Всі розуміють, що через війну до нас зараз ніхто не приїде навіть за величезні гроші.

Ярмоленко дуже серйозно посилив би команду. Гравця такого класу і рівня досвіду у Луческу немає. Я переконаний, що з Ярмолою Динамо мало б набагато більші шанси у кваліфікації ЛЧ. А так, Луческу вже витиснув із цієї команди максимум ще у позаминулому сезоні.

Кадрове посилення

Для Динамо позиція вінгерів є доволі проблемною. Команда втратила Де Пену та Вітінью. Незрозуміла ситуація із Діалло. Фактично Луческу має у своєму розпорядженні пару, яка була основною ще за Хацкевича: Вербіч – Циганков. Останні два роки словенця у Києві були дуже слабкими. Луческу вже підготував йому заміну в особі Вітінью, але все спутала війна. Бразилець не хоче повертатися в Україну. А Вербіча продовжили до зими тільки тому, що він хоч якось вирішував кадрову проблему. У Циганкова, нагадаю, контракт тільки на сезон.

Можна ще говорити про Антюха або універсала Караваєва. Плюс – Ваната використовували на цій позиції. Цього було б, може, і достатньо для чемпіонату України, але точно не для ЛЧ. Не забуваймо, що Луческу відводить важливу роль саме фланговим гравцям при побудові атаки. На превеликий жаль, на власну академію у цьому питанні сподіватися не випадає. Цітаішвілі вирішив розвивати свою кар’єру у Польщі. Через травми загубився Артем Шулянський, який вже став повноцінним гравцем Олександрії. Назара Волошина возили по зборах, але нічого з того не вийшло – оренда у Кривбас. Можна ще якось сподіватися на Вікентія Волошина, але на зборах він теж особливо не вразив.

Ми бачили, як Луческу вирішив проблему форварда – поставив туди досвідченого Гармаша. Не хочеться, щоб так було і на позиції вінгера. Знову там гратимуть Буяльський, Шепелєв та той же Гармаш.

Прихід Ярмоленка міг би вирішити цю проблему. З'явилася б конкуренція. Вербіч та Циганков не розслаблялися б. Плюс – це можливість посилювати гру. Не варто забувати про травми, спади форми і тому подібне.

Колишній наставник Динамо Олександр Хацкевич не так давно сказав, що суміщати Циганкова та Ярмоленка в одній команді незручно та не приносить користі. Мовляв, обоє краще грають на позиції правого півзахисника. Скажіть хтось Хацкевичу, що Ярмоленку з Циганковим успішно знаходять одночасні місця на полі у матчах збірної України.

Заміна Циганкову

Лідер Динамо за крок до переходу в провідні європейські чемпіонати. Циганков почав співпрацювати з братом Пепа Гвардіоли, тож наміри змінити клуб стали очевидними. Не варто забувати, що у Циганкова залишився тільки рік контракту із Динамо. Втримати його Ігорю Суркісу буде важко. Віктор й так був найбільш високооплачуваним гравцем команди, а нова угода вимагає як мінімум не гірших умов. Футболіст переходить у свої найкращі роки.

Якщо Динамо спіткнеться у кваліфікації ЛЧ, утримати свого лідера буде ще важче у плані мотивації та фінансів. Із заміною все сумно. Циганков не має ніякої конкуренції чи ротації. Трансферний ринок закритий через зрозумілі причини, а в молодіжних командах поки ніхто не готовий грати на такому рівні. Повернення Ярмоленка зробило б максимально безболісним трансфер Циганкова.

Сергій Тищенко