Суддівський експерт про гол у ворота «Ворскли»: «Не впевнений - не підіймай»

Футбол України 29 Липня, 18:51 433
Суддівський експерт про гол у ворота «Ворскли»: «Не впевнений - не підіймай»
Суддівський експерт ексарбітр ФІФА Мирослав Ступар прокоментував суперечливу ситуацію у матчі Ліги Конференцій між АІКом (Швеція) та «Ворсклою» (Україна).

Тоді, нагадаємо, вже під час додаткового часу шведи провели атаку, пробили по воротах, Різник перегородив м'ячеві шлях, але судді зафіксували взяття воріт. Жоден з повторів не дав чіткої відповіді на запитання про те, чи перетнув м'яч лінію.

Мирослав Ступар одразу ж пригадав випадок зі своєї кар'єри, коли також мали місце аналогічні сумніви. Тоді, у 1980-му році, в одному з матчів чемпіонату СРСР бригада на чолі зі Ступаром гол не зафіксувала. Потім Федерація футболу провела експеримент і, як сказав експерт, дійшла до висновку, що рішення було правильним – Мирослава Ступара підтримали.

Сьогодні часи інші. Експериментів проводити не треба, достатньо подивитися якісний повтор. Проблема у тому, що шведські транслятори з відомих тільки їм причин його не забезпечили. Також Ступар наголосив на безвідповідальності УЄФА, яка не забезпечує такі матчі системою VAR. І це впливає на долю команд й цілих Асоціацій.

Що стосується конкретно ситуації, то суддівський експерт каже:

«Асистент не був на самій лінії – знаходився десь в метрі від неї. Тож не міг чітко бачити. А по-друге, його поле видимості було перекрите Різником. Тому для ухвалення такого рішення потрібна була неабияка сміливість.

Арбітр в полі (серб Мілановіч, - примітка) також не міг бачити ситуацію. Тому й відбулося те, що відбулося. Шкода, що арбітри знехтували золотим неписаним правилом: не впевнений – не підіймай. Це коштувало нашій команді шансів на прохід далі».

Додамо, що «Ворскла» вдруге поспіль вилетіла з єврокубків на першому ж для себе етапі відбору.