– В'ячеславе Вікторовичу, які у вас емоції від перемоги «Динамо» у Туреччині над «Фенербахче» (2:1)?
– Вважаю, що насамперед буде правильним привітати весь колектив футбольного клубу та команди «Динамо» Київ із перемогою у двоматчевому протистоянні над іменитим турецьким грандом «Фенербахче». Бажаю хлопцям продовжити переможний темп та ритм надалі. Окреме привітання дуже досвідченому керманичу київської команди Мірчі Луческу. І, до речі, вітаю його із днем народження, який румунський фахівець святкує 29 липня. Луческу доводить, що не дата народження в паспорті, а високий рівень майстерності та професіоналізму та успішне знаходження правильних ходів для досягнення результатів у найскладніших ситуаціях є основою.
– Ви, як досвідчений тренер, що можете сказати про вплив досвідчених фахівців на світовий футбол?
– У футбольному світі власники клубів, які фінансують команди, обов'язково враховують цей важливий чинник під час розгляду кандидатур на посаду головного тренера. Наприклад, Джан П'єро Гасперіні, який тренує «Аталанту» Руслана Маліновського, 64 роки. Мауріціо Саррі з «Лаціо» і Лучано Спаллетті з «Наполі» по 63 роки. Також 63 роки досвідченому Карло Анчелотті, який привів мадридський «Реал» до перемоги у Лізі чемпіонів. І ви дуже здивуєтеся, коли дізнаєтесь, що «Особливий», він же Жозе Моурінью, за кілька місяців також вступить до клубу шістдесятників. Тому досвідчені тренери завжди у ціні.
Звісно, є й рідкісні винятки у вигляді 35-річного німецького тренера-вундеркінда Юліана Нагельсмана, який тренує мюнхенську «Баварію». До речі, саме у німецькому футболі віддають перевагу молодим тренерам. Це їхня філософія. Те саме стосується і молодих німецьких футболістів. А ось італійці - прихильники мудрості та надійності, як міцне витримане вино.
– Луческу у поєдинку з «Фенербахче» також протистояв досвідчений наставник…
– Так, справді, іменитому румунському фахівцю Мірчі Луческу протистояв 68-річний досвідчений португальський фахівець Жорже Жезуш, який успішно тренував і тренує різні команди з різних країн. І хоча «канарки» були дуже активними та агресивними, динамівці зрештою перемогли. Клас команди, керівництва та тренерського штабу якраз і полягає в умінні досягати необхідного результату в будь-якій ситуації, незалежно від передматчевих розкладів та прогнозів. Динамівці саме цим і відзначаються. Вони вміють терпіти, вичікувати, виконувати величезний обсяг чорнової роботи і вичавлювати максимум із мінімуму.
Після першого матчу, аналізуючи гру, я зазначив, що не потрібно звертати увагу на результати контрольних поєдинків киян та на статистику першої зустрічі в Лодзі, коли динамівцям за дуже хороших атак і підходів до воріт суперника не вдалося жодного разу влучити в їхній отвір. Але два матчі поспіль такого не могло бути, оскільки рівень майстерності динамівських футболістів цілком дає змогу реалізовувати створені моменти. Ще раз хочу повторити, що замість огульної критики і невіри в наші команди, яка часто звучить у різних ЗМІ, краще було б сконцентруватися на їхній підтримці. Це психологічно надає сили всім нашим командам у єврокубках.
– Можете висловити експертну думку щодо саме гри киян у Туреччині?
– За традицією я детально не розбираю матчі за епізодами, щоб не дублювати своїх колег, тренерів, експертів, аналітиків, журналістів. Але я точно можу відзначити, що обидва м'ячі динамівці забили у своєму традиційному стилі з високим підключенням крайніх захисників Кендзери, Вівчаренка, Караваєва, які отримували передачі із центральної зони від Буяльського, Циганкова, Шапаренка, Гармаша з наступним гольовим пасом та якісним завершенням. Не полінуйтеся, а ще не раз подивіться забиті динамівцями м'ячі. І ви згадаєте, що саме Буяльський розпочав цю комбінацію, яку через Циганкова та Кендзьору він завершив. У цьому епізоді шикарно зіграв Циганков, який віддав передачу на Кендзьору, а Томаш дуже сильно індивідуально спрацював, класно зробивши гольовий пас. А другий гол створювався у центральній зоні за допомогою Шапаренка, Гармаша та різкої прострільної передачі від Кості Вівчаренка на Сашу Караваєва, який колись захищав кольори «Фенербахче». І це вже приємно. Це приємна історія.
– Які ваші прогнози на протистояння динамівців зі «Штурмом»?
– Після товариського матчу з «Евертоном» динамівці зіграють два матчі з австрійським «Штурмом» з Граца, який завершив сезон на другому місці, але відстав на 15 очок від чемпіона «Зальцбурга». Впевнений, як і ми всі, українці, що динамівці успішно пройдуть цього суперника. Не маю сумніву й у тому, що після перемоги над «Фенербахче» жодної недооцінки опонента не буде. Тим, кому цікаво, як грає суперник динамівців, я порекомендую подивитися 30 липня матч 2-го туру австрійської Бундесліги «Штурм» - «Зальцбург». Початок зустрічі о 20.30.
– До речі, що скажете про виліт «Ворскли» з єврокубків?
– На мою думку, полтавська «Ворскла» дуже гідно зіграла обидва матчі з іменитим шведським АІКом. І лише після грубої суддівської помилки несправедливо зарахували гол-фантом. Але голу не було. Ми все це бачили. Гол-фантом у ворота полтавців дозволив шведам пройти далі.
– А що думаєте з приводу «Шахтаря», який готується до Ліги чемпіонів, та «Зорі», яка дізналася суперника у Лізі конференцій?
– Мені сподобалася гра всіх молодих футболістів «Шахтаря» у матчі з топовим амстердамським «Аяксом». Це свідчить про дуже якісну роботу у дитячо-юнацькому футболі нашої країни. Отже, є серйозна перспектива як для клубних команд, так і для збірних. Зверну увагу і на спаринги «Шахтаря», який зіграє з «Утрехтом» (30 липня) та з «Ромою» (7 серпня).
А тим, кому цікавий суперник «Зорі» по Лізі Європи, а саме «Університатя Крайова», я рекомендую 31 липня подивитися матч 3-го туру румунської Суперліги, в якому ця команда зіграє з бухарестським «Рапідом». До речі, столичну команду очолює іменитий Адріан Муту, який раніше тренував «Університатя Крайова». Це буде цікавий матч. Найближчим часом ми знову підтримуватимемо наші команди у всіх їхніх зустрічах. Побажаю від душі всім нашим командам та хлопцям успіхів, а також якісної гри.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!