Що потрібно знати про 12 головних українських талантів

Футбол України 2 Серпня, 18:40 3226
Що потрібно знати про 12 головних українських талантів | 19-27
Якщо хочеш дізнатися, якою буде твоя національна збірна за 5 років, то зверни увагу на юнацькі команди. Україна – футбольна країна. У нас завжди не бракувало талантів.

Спробуємо виокремити 12-ку найбільше перспективних українських футболістів.

Давид Фесюк, 17 років

Амплуа: голкіпер
Клуб: «Хайдук», Хорватія

Давид Фесюк дебютував за першу команду «Хайдука», ледве йому виповнилося 17 років. Головний тренер команди зі Спліта Валдас Дамбраускас випустив українського воротаря під час благодійного матчу проти «Шахтаря» на останні 15 хвилин гри. Давид не тільки вперше постав перед норовливою публікою «Хайдука», але і отримав капітанську пов'язку та став наймолодшим капітаном в історії хорватського клубу.

Сьогодні Фесюк – повноцінний гравець першої команди «Хайдука». Його фізичні тести після відпустки були настільки вражаючими, що його відразу перевели до першої команди. Українець тренується та працює із головною командою, а ігрову практику отримуватиме з юнаками. На товариський матч юнацької команди проти дорослої команди «Славії» Сараєво Давида возив адміністратор команди за 250 км та відразу забрав назад, щоб не пропустив тренування із першою командою. Хорвати живуть за рахунок продажу гравців, тому така довіра до Фесюка свідчить про його перспективи та таланти.


Український голкіпер у першій команді працює разом із такими могіканами, як Даніель Субашич та Ловро Калініч. Перший відомий своїми виступами за «Монако», а другий пограв у Бельгії та за «Астон Віллу» в АПЛ, а зараз капітанить у Спліті. Даніелю та Ловро вже за тридцять. Чекаємо дебюту Фесюка у чемпіонаті Хорватії вже цього сезону.

Відмінність Фесюка перед українськими воротарями – хороша гра ногами. В цьому компоненті він себе почуває дуже добре. Крім цього, немає проблем із реакцією, грою на виходах. Сам по собі ерудований хлопець, який вільно говорить англійською, іспанською, італійською, не кажучи вже про хорватську та словацьку.

Давид є вихованцем Академії Марека Хамшика. Виступав у Словаччині за «Слован». З літа 2021 року виступає за «Хайдук». Воротар міг піти раніше на підвищення. Він був на оглядинах в «Реалі», «Валенсії», «Вільярреалі», але відсутність паспорта ЄС у батьків не дозволила законно переїхати до Іспанії. З осені 2021 року виступає за юнацьку збірну України, хоча активний інтерес до гравця проявляла Словаччина.

Олексій Гусєв, 17 років

Амплуа: правий захисник
Клуб: «Динамо»

Син легендарного гравця збірної України та «Динамо» Олега Гусєва має всі можливості перевершити свого батька. У «Динамо» ніколи особливо не було династій. Гусєви в цьому можуть бути першими.

Олексій, як і батько, виступає на позиції флангового гравця. Нинішній асистент головного тренера «Динамо» починав у нападі, потім грав на позиції правого півзахисника, а в потрібний момент навіть грав у захисті. Гусєв-молодший діє на позиції правого оборонця. На відміну від батька, має хороші антропометричні дані. Зріст 187, що дає йому можливість добре себе відчувати у силовій боротьбі та стандартах. При тому немає ніяких проблем зі швидкісними якостями. Як не дивно для позиції флангового оборонця, Олексій – результативний футболіст. Дуже добре себе проявляє під час стандартів біля воріт суперника.

Збірна України у травні грала матчі еліт-раунду за право грати на Євро U-17. Якщо Косово та Польща були суперниками не найвищого рівня, то матч проти Італії показав потенціал наших гравців. Так от, італійці возили наш лівий фланг, провалювався центр захисту, а на правому фланзі відносно був порядок. Гусєв не програв у швидкості, боротьбі та ще й ходив уперед.

Антон Боль, 19 років

Амплуа: центральний захисник
Клуб: «Динамо»


Коли тільки Луческу очолив «Динамо», то він ознайомлювався із потенціалом наявних гравців. Окрім гравців першої команди та тих, хто виступав в орендах, досвідчений тренер дивився також молодь. Серед тих гравців, які справили враження на Мірчу, був і Боль. Але все перекреслила важка травма хрестоподібної зв’язки, яка позбавила уродженця Житомира футболу майже на рік. А так Боль цілком міг би зайняти місце Забарного.

Минулого сезону динамівська юнацька команда успішно грала в Юнацькій Лізі УЄФА. Команда Ігоря Костюка на груповій стадії двічі розібралася із «Баварією», перемогла «Барселону» та в Києві розтрощила майбутнього переможця турніру «Бенфіку». Багато розмов про атакувальних гравців команди, але велика заслуга в результаті належить Болю. Він був лідером захисту команди, шефом оборони.

Боль має прекрасну антропометрію для центрального оборонця. Добре веде силову боротьбу, грає на другому поверсі, при тому має хорошу першу передачу та добре працює із м’ячем. Якщо «Динамо» продасть Забарного, то саме Боль має зайняти своє його місце.

Зараз Луческу крок за кроком його підпускає до першої команди. Конкуренція у захисті у «Динамо» велика. Тому потрібно потерпіти та багато працювати. Сьогодні Антон у 19 років вже є основним оборонцем молодіжної збірної України. З часом він буде тільки покращувати свій рівень та здобувати досвід.

Андрій Булеза, 18 років


Амплуа: лівий захисник
Клуб: «Шахтар»


Уродженець Закарпаття має всі потрібні якості для сучасного флангового захисника – швидкий, непоступливий, добре працює із м’ячем, вміє підтримати атаку та віддавати хороші флангові передачі.

Андрій добре проявив себе минулого сезону в Юнацькій Лізі УЄФА, де був одним із лідерів команди та найцікавіших гравців серед «гірників». У еліт-раунді Євро-19 залишив дуже хороше враження. У наступному відборі повинен стати основним лівим захисником молодіжної збірної України.

Думаю, що вже у поточному сезоні Булеза зможе закріпитися у першій команді «Шахтаря». Андрій цілком здатен конкурувати з Віктором Корнієнком та Богданом Михайличенком на лівому фланзі. Десь Булеза за своїм стилем нагадує Владислава Дубінчака, який минулого сезону розкрився у Йовічевіча.

Марко Сапуга, 19 років

Амплуа: опорний півзахисник
Клуб: «Рух»


Марку 19 років, а він вже основний опорник клубу УПЛ. Позиція опорного півзахисника дуже важлива, тут потрібно мати досвід. Всі твої помилки та прорахунки на долоні та мають шанси стати гольовими.

У Сапуги прекрасна антропометрія – 197 см зріст. Він дуже переконливий у силовій та верховій боротьбі. Довгі ноги дозволяють бути ефективним у відборі та закривати позицію у середині поля. Окрім природних якостей, Марко ще має й інтелект. Доволі добре працює із м’ячем. Я б за його характеристиками порівняв із Серхіо Бускетсом.

Добре зіграв в еліт-раунді U-19 у Нідерландах. Думаю, що восени буде грати за молодіжну збірну. Враховуючи проблему з опорниками у національній команді, у короткій перспективі може отримати туди виклик.

Олександр Яцик, 19 років

Амплуа: опорний півзахисник
Клуб: «Динамо»


Справжній капітан та лідер юнацької команди «Динамо». Коли у Ла-Коруньї кияни поступалися місцевому «Депортиво» в 1/16 фіналу Юнацької Ліги УЄФА, маючи кількісну перевагу, і здавалося, що підопічні Костюка не дуже розуміють, як розкривати кількісну оборону суперника, слово взяв Яцик. Опорник «Динамо» забив дуже красивий та важливий м’яч, взявши всю відповідальність на себе. Саме індивідуальні дії Яцика допомогли киянам вийти до наступного раунду.

Яцик – класичний опорник. Який у середині поля закриває свою позицію, забирає простір у суперника. Хороші природні дані, вміння відбирати м’яч та виконувати велику кількість бігової роботи роблять його головним кандидатом на заміну капітану першої команди Сергію Сидорчуку. Десь за стилем гри вони схожі.

Півзахисник «Динамо» брав участь у еліт-раунді Євро U-19. Але показати на повну себе не зміг через травму. Сашко не був повністю готовим до турніру. Має стати важливим гравцем у наступному складі молодіжної збірної України.

Єгор Ярмолюк, 18 років

Амплуа: атакувальний півзахисник
Клуб: «Брентфорд», Англія

У 14 років його залучали до тренувань із першою командою «Дніпра-1». У 16 років дебютував в УПЛ. У 18 років перейшов до команди АПЛ «Брентфорд».