Кополовець про перехід Йовичевича: «У нас зараз такий футбол, що немає поваги один до одного, все побудовано на обмані»

Футбол України 3 Серпня, 12:41 174
Кополовець про перехід Йовичевича: «У нас зараз такий футбол, що немає поваги один до одного, все побудовано на обмані»
Колишній спортивний директор «Миная» Михайло Кополовець прокоментував перехід Ігора Йовичевича з «Дніпра-1» в «Шахтар».

- Ну от дивіться. Він своєю роботою показав, що гідний «Шахтаря». Його запрошують. Зі сторони професіоналізму – він хоче зростати як тренер. «Дніпро-1» і «Шахтар»… Людина хоче грати в Лізі чемпіонів, тренувати топових футболістів. Він цього заслужив. Зі сторони людської – неправильно. Але в нас зараз такий футбол, там Луческу в «Динамо», там ще щось, у нас все побудовано на обмані. Немає поваги один до одного, немає солідарності. Команди не поважають один одного, на жаль. Воно є в футболі, це явна ознака, що можна вкрасти тренера, хоч всі разом живемо.

Я розумію, що він може піти, його запрошують. Але ніхто ні з ким не домовляється. Це неправильно, звісно. Хочеться, щоб ми дружили. Така агресивна політика клубів у нас. Це не Йовичевич винний. Клуби повинні домовлятися, президенти. Я його як професіонала розумію. Він вже переріс «Дніпро-1». Я, можливо, так само вчинив би. Але хотів би це зробити якось так, щоб ніхто не ображався. Якщо так не виходить, то я поговорив би з президентом, щоб мені не писали, що я пі… Розумієте.

На жаль, немає футбольної етики. Скандал на скандалі, ніхто нікого не любить, сваряться. Це дуже погано. Так було завжди. Такі клуби, як «Динамо», «Шахтар» та «Дніпро-1», повинні прищеплювати цю культуру всім іншим. Від них все, риба ж звідки гниє? Це від них все йде.

- Це більше розколює чемпіонат, ніж додає шарму?

- Звісно, це неповага один до одного. Яка може бути повага, якщо ви так ставитеся? Крадете тренерів, футболістів. У вас є гроші, є ж ціна питання. Не буде скандалів, або буде видно, що ти поважаєш іншу команду. «Шахтар» сам завжди діяв агресивно, ні на кого не дивився, бо був сильним. Завжди так себе вів. Це якість «сильного», але це погано. Зараз вони опинилися в ситуації, що підрівняються під наш чемпіонат без легіонерів. Подивимося, як вони будуть грати в такому стані, - зазначив Кополовець.