Вадим Гутцайт: «Вигуки фанів «Фенербахче» - психологічний тиск на футболістів «Динамо», щоб вони помилялися»

Динамо Київ 4 Серпня, 17:34 433
Вадим Гутцайт: «Вигуки фанів «Фенербахче» - психологічний тиск на футболістів «Динамо», щоб вони помилялися»
Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт розповів про відновлення спортивних змагань у країні.

- Як відреагуєте на інцидент з фанами «Фенербахче» в Туреччині на матчі з «Динамо»? Можна сказати, що спорт поза політикою?

- В Олімпійській хартії прописано, що спорт поза політикою. Але не зараз, коли Російська Федерація війною пішла на Україну. Вони катують людей, вбивають жінок, дітей, руйнують нашу інфраструктуру, намагаються знищити все, що бачать. При цьому немає жодного російського спортсмена, хто сказав би, що він проти війни. Тому зараз спорт 100% в політиці.

Зараз для нас дуже головне - перемога наших спортсменів. Ми вболіваємо за кожного нашого спортсмена, кожну людину, яка прославляє Україну, підіймає прапор.

Що стосується матчу, це був психологічний тиск на наших футболістів, щоб вони десь помилялися. Але хочу подякувати нашим футболістам, тренерському штабу, які відпрацювали на 100% і зробили все, щоб «Динамо» перемогло в цьому протистоянні. Для нас ця перемога теж була важлива.

- Які ще види спорту відновляться в Україні? Які будуть умови проведення змагань?

- Намагаємося зробити, щоб були всі умови для відновлення практично всі види спорту. Для нас дуже важливо, щоб кожен вид спорту розпочав свою діяльність в Україні. Для нас взагалі важлива рухова активність всіх українців під час війни. Для нас дуже важливо, щоб всередині країни почали тренуватися наші збірні. Розуміємо, що це складно, бо практично всі наші збірні готуються закордоном. Багато збірних вже повертаються, бо з першого дня працюють наші олімпійські бази. Їх не так багато, але вони є. І на них були наші спортсмени з перших днів війни.

Зараз відновлюємо чемпіонати України. 23 серпня вже відбудеться перший матч УПЛ. У нас вже проходять змагання з легкої атлетики, кульової стрільби та інших видів спорту. Спілкуюся з усіма федераціями, дуже важливо, щоб в такий час ми почали відновлювати наші внутрішні чемпіонати.

Безпека - головне. Поруч має бути укриття, щоби в разі повітряної тривоги протягом 5 хвилин спортсмени і команди могли перейти в безпечне місце. На місці обов’язково мають бути медики і ДСНС, - сказав Гутцайт.