Активне трансферне літо ФК «Барселона»: кого вони підписують та звідки беруть гроші?

Світовий футбол 4 Серпня, 21:52 818
Активне трансферне літо ФК «Барселона»: кого вони підписують та звідки беруть гроші? | 19-27
У людей, причетних до світу футболу, аж брови піднялися від здивування, коли вони дізналися, що Роберт Левандовскі підписав величезний контракт на 3 роки з «Барселоною».

Ніхто і не замислюється, що 33-річний зірковий голеадор скоро може почати згасати, адже Левандовскі продемонстрував цього року вражаючу форму. Усі були зосереджені на сумі контракту, що може сягнути 50 млн євро, що робить цього нападника одним із найдорожчих гравців клуба. І саме тому багато людей дивуються, як клуб зміг його вмовити, з огляду на жахливу фінансову ситуацію.

Але в Барси є переконливі обґрунтування для підписання нових гравців, принаймні в найближчому майбутньому.

Розглянемо джерела фінансування та гравців, яких цей клуб уже встиг підписати влітку.

Звідки в Барселони гроші на нових гравців?

Нагальні проблеми із заборгованістю Барси змусили керівництво цього клуба креативніше залучати кошти. Їхнім головним методом є «розблокування» майбутніх доходів у 3 етапи вже зараз, а не через декілька років.

Першим етапом став продаж, на початку літа, 10% майбутніх доходів клуба від телетрансляцій американській інвестиційній компанії «Sixth Street».

Наступний етап настав несподівано, коли клуб продав іще 15% доходів тій же компанії, а це означає, що вона отримуватиме 25% доходів від телетрансляцій барселонського клуба впродовж наступних 25 років.

Через ці дві угоди, або «грошових важелі», у клуба з'явилося 522 млн євро, які не тільки полегшать його фінансове становище, а й додасть йому сил на трансферному ринку впродовж майбутніх декількох сезонів.

Інші джерела доходу

Керівництво клуба також активно працює з криптовалютами й навіть використовує їх як платіжні засоби.

Водночас Барса робить це по-своєму: вона роздає віртуальні клубні жетони, створені на основі технології блокчейн. Як і з біткойном та ефіром, вартість цих жетонів постійно змінюється, через що фанат може заробити додаткові кошти, або втратити їх, а також обміняти ці жетони в клубному інтернет-магазині.

Авжеж є й безліч не таких масштабних ініціатив для залучення фанатів. Після реєстрації, члени клуба можуть голосувати за важливі рішення. Ба більше, ходять чутки, що ті, хто зараз долучається до лав фанатів цього клуба, отримують додаткові бонуси. Один із них – зарахування незначної суми коштів лише за реєстрацію в системі. Така тактика застосовується в казино, які надають бездепозитні бонуси, або виплати в криптовалюті клуба, як зазначалося вище.

Керівництво клуба сподівається, що такого обсягу коштів вистачить на низку підписань у новому сезоні, але що робити з цими новими гравцями? Чи допоможуть вони повернути Барсу на минулий рівень? Чи, може, вони стануть новим тягарем для клуба?

Роберт Левандовскі

Барселона заплатила шалені гроші за результативного польського форварда, аби отримати найцінніше, що є у футболі – голи.

У 30 із гаком Левандовскі демонструє, що його іще рано списувати, і з роками покращує власну продуктивність. Упродовж останніх 3 сезонів він постійно покращував свої цифри й лише в Бундеслізі забив рекордний 41 м'яч минулого сезону.

Якщо поляк зможе здобути титул для Барси, це буде надзвичайно вдала інвестиція.

Рафінья

Після двох відмінних сезонів у Англійській Прем'єр-лізі Рафінья вийшов на поле Камп Ноу максимально впевненим і, що навіть важливіше для Барси, здатним однаково добре грати на флангах і в нападі.

Попри те, що його вартість може бути вищою за контракт Левандовські, якщо спрацює додаткова угода, керманичі клуба переконані, що зробили правильний крок, адже саме впродовж дії цього контракту Рафінья вийде на пік власних можливостей.

Франк Кесс'є та Андреас Крістенсен

Цього міжсезоння керівництво Барси кмітливо скористалося правилом Босмана та вхопило 2 найкращих вільних агенти.

Франк Кесс'є був головною причиною чемпіонства Мілана в минулорічному розіграші Серії А, а Андреас Крістенсен є захисною стіною, який є ще достатньо молодим, аби цементувати оборону впродовж наступного десятиріччя.

Ці два гравці гратимуть важливі ролі в Барселоні наступного покоління, та й за трансфери команда нічого не платила.

Подальші кроки

Півмільярда євро – це шалені гроші для будь-якого футбольного клуба світу, але для ФК «Барселона» їх може виявитися недостатньо.

Найімовірніше, найближчим часом клуб активує 3-й і останній етап власного плану, що передбачає продаж майже половини свого відділу в справах маркетингу (BLM), аудіо та відеоматеріалів, виробництва «Barca Studios», та прав на клубний метавсесвіт разом із NFT-активами.

Попри можливості отримати сотні мільйонів євро доходів, деякі фінансові аналітики побоюються, що клуб себе недооцінює в кібервсесвіті.

Авжеж, клуб зараз отримав значну суму коштів, але він втратить низку джерел майбутніх доходів, коли вони стануть насправді потрібними.

В останньому телевізійному інтерв'ю президент Жуан Лапорта сказав: «Футбол ні на кого не чекає». Це ж стосуватиметься і кредиторів клуба, якщо план не спрацює.