Новий власник «Ліона»: «Хотів би привнести економіку і наздогнати ПСЖ за грошима»

Світовий футбол 5 Серпня, 13:05 158
Новий власник «Ліона»: «Хотів би привнести економіку і наздогнати ПСЖ за грошима»
Джон Текстор, новий власник «Ліона», дав інтерв'ю L'equipe, в якому поділився своїм баченням щодо розвитку клубу.

- У клуба наразі троє співвласників (разом з Біллом Фоулі та Джеймі Солтером). В цій трійці ви бос?

- Так. У всіх сценаріях між трьома саме я маю вирішальний голос.

- У вас є три інші клуби: «Ботафого», «Крістал Пелес» і «Моленбек», навіщо вам ще і «Ліон»?

- Мені було цікаво приїхати до Франції, особливо через імміграцію сюди, особливо з франкомовної Африки. Я не казав, що хочу купити «Ліон», бо клуб не продавався. Спочатку я подивився на набагато дрібніші клуби у Франції. Потім був дуже здивований, побачивши, що спонсори залишають один з найкращих клубів країни, один із найкерованіших, з однією з найкращих академій і, крім того, різноманітним бізнесом, який зводить до мінімуму футбольні ризики. Я захотів купити «Ліон».

- Чого чекати вболівальникам «Ліону»?

- Погляньте, що я зробив у «Крістал Пелес». Я ходив на матчі, люди дякують мені. Я допомагав академії, допомагав із перекладами, повертав нову енергію. Те саме буде і з «Ліоном», я привношу свою любов до футболу та фінансові ресурси.

При цьому я більше знаходжусь за сценою, аніж попереду. За винятком «Ботафого», де я єдина відповідальна людина. Там я все змінив, бо це було потрібне. Там нічого не було. Чужі люди просто ходили, траву не косили, тренер сперечався з арбітрами»...

- Чи збираєтеся змінити керівництво «Ліону»?

- У Жана-Мішеля Ола є контракт, а решта менеджерів залишається на своїх місцях. Немає жодних причин все змінювати. Історично склалося так, що я не люблю керувати компаніями, я як руйнівний, зухвалий божевільний дядько. Я подзвоню Жану-Мішелю і запропоную йому нові ідеї. Потім він мені скаже: «Джоне, це може спрацювати» чи ні. Божевільний дядько не повинен вести бізнес, але він той, у кого іноді з'являються добрі ідеї».

- Ви маєте намір влити фінанси?

- Як уже було сказано, це було частиною угоди. У «Ботафого» я вже двічі провів те, що мене просили. Якщо бачиш, що маючи ще десять мільйонів, а то й двадцять, можна піднятися вище, закохуєшся у процес і витрачаєш більше, ніж планував. Це стало вірусним у Бразилії, і я витрачаю набагато більше. І я взяв гравців, про яких ніколи не думав.

- Чи реально заробити на футболі?

- Звичайно, можна збільшити вартість організації. Мені не подобається футбольна модель, заснована на телебаченні, продажу квитків та мерчандайзингу. Я вважаю, що вболівальники це головна цінність клубу, саме там ми можемо знайти нові ресурси.

Існують програми для розпізнавання осіб, які за шість тижнів заробляють більше, ніж клуб за рік. Ми не заробляємо на класичному футбольному клубі, а концепції спортивних розваг. А вболівальники – гаранти клубу. Ви не побачите цього в інших галузях, окрім футболу.

- Менталітет французів відрізняється від менталітету американців. Ви повинні перемагати на полі, щоб мати вболівальників.

- У нас не такі вже й різні менталітети. Мені кажуть: «Джоне, мене не хвилюють твої програми, я хочу, щоб моя команда перемогла». Але ми маємо боротися проти правил футболу для клубів, які мають найбільше грошей. Я хотів би привнести економіку і наздогнати ПСЖ за грошима.

- Чи можна конкурувати із ПСЖ?

- Чому б і ні? «Ліон» вже обігравав ПСЖ.

Ми можемо виграти чемпіонат. Я вірю, що правила зміняться. З боку це виглядає так, ніби ПСЖ був єдиною французькою командою, але я знаю, що це неправда. Щоб бути більш рівними, ми повинні знайти гравців, яких вони не можуть знайти, збільшити наш прибуток і платити більше. Людям не подобається бачити тих самих чемпіонів весь час.

- Ви ухвалюєте рішення щодо трансферів?

- «Ні, це робить Жан-Мішель Ола і робить прекрасно. Він проводить величезну роботу, щоб з'ясувати, якою буде команда через два-три роки. У мене є подробиці, але Жан-Мішель не запитав мене: «Чи я маю продати Пакета?». Він важливий гравець, і я не ухвалюю рішень».

- На що «Ліон» розраховує в поточному сезоні?

- Все дуже просто: повернутися до Ліги чемпіонів. У нас великі плани щодо молодих гравців. Ліга 1 - важка ліга, я дивився багато матчів, але навіть якщо я володію клубом на 90%, мені потрібна командна допомога і я вірю своїм помічникам.