Грозний: «Упевнений, що «Динамо» пройде «Штурм», маючи в запасі перемогу у гостинній польській Лодзі»

Динамо Київ 7 Серпня, 13:45 572
Грозний: «Упевнений, що «Динамо» пройде «Штурм», маючи в запасі перемогу у гостинній польській Лодзі» | 19-27
Фахівець – про матчі українських клубів у єврокубках та тренерські перестановки в УПЛ.

Відомий український тренер В’ячеслав Грозний в ексклюзивному інтерв’ю Sport Arena висловив свою думку щодо перемоги Динамо над Штурмом у першому матчі третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів, а також прокоментував тренерські пертурбації в українському футболі.

– Які ваші емоції від перемоги Динамо?

– Динамо – єдиний український футбольний клуб, який бере участь у єврокубках, що не змінив цього літнього міжсезоння свого керманича. І як бачимо, це позитивно впливає на результати офіційних матчів. Скажіть собі чесно, чи багато хто вірив у те, що ми пройдемо іменитий Фенербахче з його новим головним тренером Жоржі Жезушем та значною селекцією під Лігу чемпіонів? Впевнений, що не багато. І на те були об’єктивні підстави. Але турецький гранд киянами вже пройдено. І я впевнений, що динамівці також пройдуть австрійський Штурм, маючи в запасі перемогу у гостинній польській Лодзі. Дуже дякую вам, польські друзі та брати, за все, включаючи футбол. Ми, українці, ніколи цього не забудемо.

– Що виділите у самій грі?

– Звичайно ж, усі чудово бачили матч та ознайомилися з аналітикою та статистикою гри. Тому я нагадаю лише кілька епізодів. Потрібно бути об’єктивними: на 20-й та 24-й хвилинах двічі реально міг забивати 19-річний датський форвард Расмус Хойлунн. Але в першому випадку врятував Георгій Бущан, до чого ми вже добре звикли, а в другому епізоді Расмус із семи метрів пробив вище воріт. Потрібно бути об’єктивними: нам пощастило у другому моменті.

Але більше шансів супернику динамівці вирішили не давати. Тому буквально за кілька хвилин кияни забили вирішальний м’яч у грі. І зробили це підопічні Мірчі Луческу у своєму динамівському стилі після активного включення крайніх захисників в атаку з подальшою якісною передачею Дубінчака та завершенням у виконанні Караваєва. До речі, кияни у цій кваліфікації забили усі три свої голи саме таким чином.

Матчі на результат зазвичай гарними не бувають. Важливо, що динамівці не пропускають у двох із трьох матчів. А на виїзді вони грають набагато успішніше. Організація гри Динамо вища, ніж у суперника. Та й реалізація моментів у двох поспіль матчах дозволяє досягати необхідного результату. Давайте не бігти попереду паровоза та не заглядати вперед на протистояння з Бенфікою. Зараз є матч у відповідь зі Штурмом! Давайте побажаємо всьому колективу Динамо успіхів та якісної гри!

– Якщо ви зачепили тренерську тему, ви, як досвідчений фахівець, на які тренерські зміни в українському футболі звернули увагу?

– Після відходу італійського фахівця Роберто Де Дзербі донецький Шахтар цілком читаємо знову запросив іноземного тренера, більше 20 років дотримуючись цього вектора. До цього команду очолювали Невіо Скала, Бернд Шустер, Мірча Луческу, Паулу Фонсека, Луїш Каштру та Роберто Де Дзербі, а зараз хорватський фахівець Ігор Йовічевич, який раніше вже тренував українські Карпати Львів та Дніпро-1.

Мені не хотілося б давати оцінку переходу тренера з Дніпра Гірників із низки причин. Перше: це тренерська солідарність та етика. Друге: тому що я працював тренером у цьому чудовому футбольному місті і завжди відчував підтримку. Третє: я зовсім не володію деталями переходу. А займатися голослівно здогадками не вважаю за правильне. Але зазначу те, що якщо раніше тренери-легіонери в Шахтарі мали величезний карт-бланш на запрошення гравців-іноземців дуже високого рівня, то зараз, враховуючи ситуацію, акцент буде зроблений на українських футболістів за прикладом Динамо. Кілька років тому київський клуб озвучив і почав досить успішно реалізовувати свою стратегію із залучення до команди місцевих вихованців.

– Після переходу Йовичевіча до Шахтаря змінилися наставники у Дніпрі-1 та Металісті. Що вас ще здивувало?

– Так-так, це справді так. Дніпро-1 дуже оперативно спрацював у стресовій ситуації, запросивши дуже сильного менеджера Євгена Краснікова у парі з молодим тренером Олександром Кучером, з яким вони разом працювали у Металісті. Харків’яни ж швидко повернули Олександра Призетка, який раніше тренував Металіст.

Але несподівано для мене відбулися зміни до полтавської Ворскли. Замість Юрія Максимова, який успішно працював із цією командою, яка вийшла в єврокубки, був запрошений із луганської Зорі Віктор Скрипник, якого я далекого 1996 року тренував ще у Дніпрі. Ох! Як давно це було! Але знову ж таки не можу коментувати ці зміни, не знаючи всіх нюансів. Формально у Юрія закінчився контракт, але що сталося насправді, і хто приймав рішення, я не готовий говорити. Обидва добрі тренери і можу лише їм, як і всім тренерам, побажати успіхів у нашому нелегкому ремеслі.

– До речі, Зоря також із новим головним тренером виграла перший матч кваліфікації Ліги конференцій з Університею (1:0).

– Так, вони перемогли свого суперника, як і Динамо, з рахунком 1:0. Наші вітання луганчанам! По Зорі у мене склалося відчуття, що вони давно були готові до змін. Тому поява на посаді головного тренера добре знайомого нам усім Патріка Ван Леувена біля керма команди для багатьох не стала несподіванкою. Картина була б неповною, якби ми не назвали з вами прихід Юрія Вернидуба до Кривбасу. До речі, в Європі аналогічна ситуація. Наприклад, зірковий ПСЖ замість Почеттіно очолив Галтьє. Але про європейський футбол, де відбувається багато всього цікавого, треба говорити докладніше.

Автор: Дмитро Котков