Блохін, Коноплянка і ще 30 найкращих бомбардирів Суперкубку УЄФА

Світовий футбол 10 Серпня, 11:59 603
Блохін, Коноплянка і ще 30 найкращих бомбардирів Суперкубку УЄФА | 19-27
Згадуємо найрезультативніших гравців турніру.

Вже у середу, 10 серпня, Реал, як чинний володарь кубку Ліги чемпіонів, зустрінеться з Айнтрахтом, який переміг у Лізі Європи у сезоні-2021/22, у рамках Суперкубку УЄФА.

На даний момент всього дев'ять гравців забили три м'ячі в рамках Суперкубків. Саме вони й розділяють лідерство в цій таблиці.

Редакція ISPORT вирішила згадати усіх топ-бомбардирів турніру напередодні чергового матчу за трофей.

Зірки Андерлехта 70-х

Відразу троє гравців з бельгійського клубу потрапили в список найкращих бомбардирів. В Суперкубку вони тоді грали двічі (1976 та 1978), але матчів було аж чотири (тоді грали вдома і на виїзді).

Нідерландець Роб Ренсенбрінк та бельгієць Франсуа ван дер Ельст забили в тих матчах по три голи, а Арі Хаан відзначився двічі.

Та для Хаана ці голи були не першими в рамках Суперкубку, адже в 1973 році він забивав в цьому турнірі за Аякс!

ТА Й ЦЕ ЩЕ НЕ ВСЕ! Хаан забив ще два голи в Суперкубку 1972 року, але ті матчі не визнає УЄФА, тому в офіційній статистиці їх немає. Та якщо їх порахувати, Арі Хаана можна вважати беззаперечно найкращим бомбардиром в історії Суперкубків.

Пара з Ліверпуля

В 1977 році в двох матчах проти Гамбурга гравці Ліверпулю Террі МакДермотт та Девід Фейрклаф забили на двох п'ять голів. Перший відзначився хет-триком в матчі-відповіді, а другий забив по м'ячу в кожному з поєдинків.

Наступного року «червоні» знову грали в Суперкубку, вже не так вдало (саме проти Андерлехта), але Фейрклаф зміг забити один м'яч та зрівнятися зі своїм партнером.

Генії Мессі та Мюллера

Аргентинець та легендарний німець (так, Герд Мюллер, а не Томас) відзначилися трьома голами у турнірі. Колишня зірка Барселони досягла свого результату за 4 матчі, у той час як екс-нападнику Баварія знадобилося лише 3 гри.

Мюллер, нажаль, вже не зможе покращити свій рекорд, у той час як у Мессі ще є шанси вийти в офіційні лідери.

Хет-трик Фалькао

Бенефіс колумбійця у 2012 році у матчі з Челсі увійшов назавжди в історію футболу. Радамель у футболці Атлетіко зумів в соло розгромити чинних на той момент володарів кубку Ліги чемпіонів.

Фалькао

Фалькао за 45 хвилин знищив «синіх», принісши команді з Мадрида трофей. Доречі, для форварда це був єдиний матч за Суперкубок Європи.

Олег Блохін!

Перший український володар Золотого м’яча провів три поєдинки у складі Динамо Київ в Суперкубку УЄФА. Блохіну вдалося поставити високу планку для наступних поколінь, яку навіть Мессі з Роналду не змогли перестрибнути.

Екс-форвард Динамо у 1975 році забив 3 голи у двоматчовому протистоянні з Баварією. Блохін на виїзді відзначився одним забитим м’ячем, а на своєму полі українець оформив дубль.

Олег БЛОХИН: «В Суперкубок поместилось два ящика шампанского»

Також велика кількість гравців забила по два м'ячі в поєдинках за Суперкубок, комусь для цього вистачило зіграти одним матч, а хтось провів цілих чотири.

Джібріль Сіссе

Француз у матчі проти ЦСКА в рамках Суперкубку УЄФА продемонстрував феєричну гру. У матчі проти російського клубу Сіссе вдалося двічі вразити ворота суперника, а також віддати один асист.

Усього форвард провів одну гру в рамках боротьби між володарями Ліги чемпіонів та Ліги Європи, проте своє ім’я вписав назавжди в історію.

Кріштіану Роналду

У 2014 та 2017 роках португалець грав у Суперкубку, проти його два голи були забиті лише в одній зустрічі. Роналду у 2017 не вдалося вразити ворота Манчестер Юнайтед, проте постраждала Севілья.

Роналду з партнерами

КріРо оформив дубль, забивши на 30-й та 49-й хвилинах матчу. Чекаємо на нові успіхи вже вікового форварда, можливо, у статусі володаря Ліги Європи.

Йохан Кройфф

Легенді Нідерландів вдалося провести лише дві зустрічі в рамках Суперкубка. Кройфф під час виступів за Аякс забив лише двічі.

Зірковий нападник у 1973 році проти Рейнджерс у тоді двоматчевому протистоянні. Кройфф забив по одному голу у кожному з поєдинків, принісши клубу трофей.

Алессандро Дель П‘єро

Італієць з Ювентусом у 1996 році без проблем розібрався з ПСЖ. Французький клуб бився туринцями у двоматчевому протистоянні за Суперкубок УЄФА.

Алессандро Дель Пьєро

За дві зустрічі Дель П‘єро двічі вразив ворота ПСЖ. У матчі-відповіді італієць забив на 36-й та 70-й хвилинах.

Дієго Коста

Іспанцю бразильського походження пощастило потрапити до одного списку з легендами футболу. Коста за один матч забив два голи, «побивши» Реал.

Дієго взяв участь в епічній перестрілці голів двох мадридських колективів, допомігши своїй команді здолати давнього ворога.

Євген Коноплянка

У фіналах єврокубків українець страждав від іспанських команд. У 2015 році Коноплянка забив Барселоні, проте програв Суперкубок.

У 2016 історія повторилася, проте на цей раз вінгер постраждав від Реалу. Таким чином українець так і не зумів, нажаль, виграти цей трофей.

Садіо Мане

Сенегалець за один матч зміг забити два голи у матчі з Челсі. Нападник Ліверпуля бився за Суперкубок з лондонцями влітку 2019 року.

Садіо Мане

Мане відзначився дублем, забивши в основний час та в екстра-таймі, де мерсисайдці у серії пенальті все ж зуміли виграти трофей. Доречі, Садіо не наважився бити 11-метровий удар.

Педро

Іспанець вразив ворота двох команд за два матчі. Спочатку постраждав Шахтар, який у 2009 році не зумів виграти Суперкубок, проте завоював кубок УЄФА.

Вже у 2015 від рук іспанця постраждала Севілья. В екстра-таймі Педро забив вирішальний гол, який зафіксував фінальний рахунок 5:4.

Хосе Антоніо Рейес

Хавбеку вдалося забити за два різні клуби у матчах за Суперкубок УЄФА. Спочатку Рейес виграв трофей з Атлетіко, обігравши Інтер.

Потім у 2015 у матчі з Барселоною хавбек відзначився голом, який, нажаль ніяким чином не вплинув на фінальний результат.

Серхіо Рамос

Без перебільшення жива легенда Реала забивала у двох іграх команди. Одна з них є тріумфальною для клуба, а інша, на жаль, ні.

Іспанець у 2016 році врятував мадридців на 90+2 хвилині, перевівши у овертайм матч з Севільєю, який потім і виграв. Вже у 2018 Рамос програв Атлетіко, поступившись 2:4.

Також авторами двох голів в Суперкубку є: Ян Боуєр, Джон Босман, Альберіко Евані, Жардель, Алекс МакДональд, Геррі Мюхрен, Мишель Падовано, Рай, Ренато, Джонні Реп.