«Зоря» вилетіла з єврокубків, зазнавши розгромної поразки від «Універсітаті»

Футбол України 11 Серпня, 22:30 2787
«Зоря» вилетіла з єврокубків, зазнавши розгромної поразки від «Універсітаті» | 19-27
«Універсітатя» Крайова в рамках матчу-відповіді 3-го раунду кваліфікації Ліги конференцій легко розбила «Зорю» (3:0), залишивши луганців без єврокубків.

Перший матч проти Універсітаті завершився мінімальною перемогою Зорі, однак суто по грі луганці винесли румунів вперед ногами. Суперник виглядав максимально безпорадно – не було ні контролю м'яча, ні пресингу, ні влучань у площину воріт. Певне напруження виникало тільки після стандартів.

Майже ніхто в Україні не сумнівався у проході підопічних Патріка фон Леувена. Не лякала навіть зміна коуча у складі Крайови – за два дні до матчу-відповіді команду очолив екс-тренер збірної Румунії. Проблеми в футболі «науковців» виглядали занадто складними.

Втім, початок зустрічі на стадіоні «Йон Облеменко» шокував українських фанатів. Універсітатя одразу зі стартовим свистком захопила контроль над грою, високо зустрічаючи Зорю й створюючи небезпечні моменти. Так, вже на 1-й хвилині забивати міг Іван, який отримав передачу на правий край штрафного й пробив повз ближній кут. Ще за чотири хвилини Ханку перехопив м'яч на нашій половині й вистрілив із середньої дистанції – сфера, зрикошетивши від захисника, пролетіла поруч з лівою стійкою.

Подальший кутовий виявився фатальним. Байарам виконав подачу, а Рауль Сілва впевнено замкнув її ударом головою – 1:0! До речі, в першій зустрічі бразилець також мав кілька гострих замикань. Не встежили...

Надалі зміст гри не змінювався. До самої перерви Зоря не створила жодного моменту, хоча не окремих відрізках першого тайму луганцям вдавалося вирівняти гру. Втім, Універсітатя виглядала значно краще.

Румуни інтенсивно пресингували у всіх стадіях, створюючи чисельну більшість у зонах на чужій половині й завдяки цьому виграючи єдиноборства та нічийні м'ячі. В одному з таких епізодів травмувався Вантух – замість нього довелося випускати Сміяна.

Крайова душила підопічних Патріка фон Леувена. Такий футбол цілком міг вилитись у другий гол. Так, на 21-й хвилині Мацапура відбив перед собою простріл Байарама, а Банку вистрілив з відскоку – м'яч влучив у зовнішній бік сітки.

На 28-й Кольїч прийняв шикарну діагональ Банку на праву стійку, спробувавши виконати скидку вздовж штрафного на вільного партнера – на щастя, скидку вдалося блокувати. Ще за хвилину Матею пробивав з відскоку з правої половини штрафного, але Мацапура спіймав сферу.

Відпочивати команди відправились за мінімальної переваги Універсітаті. Патрік фон Леувен не зробив жодних перестановок у складі по перерві, але із підтрибунки тренер Зорі вийшов з gkfyitnjv – можливо, на ньому були занотовані важливі тактичні зміни. На жаль, вони швидко стали не потрібними, адже старт другого тайму перетворився у катастрофу.

Луганці активно почали гру, виконавши кілька рейдів по флангах та серію подач. Здавалося, що все йде добре, однак на 53-й хвилині «чорно-білі» пропустили другий гол. Точніше, привезли: Назарина після кросу господарів з правого флангу запустив «свічку» над власним штрафним – м'яч опустився в ноги Байараму, а той пробив з лету. 2:0.

На 56-й хвилині влаштувати розгром міг Іван, який бахнув з лівого флангу повз ближню стійку. Прикро, але всього через хвилину румуни таки добилися свого – і знову луганці допомогли супернику. Мацапура вибив перед собою простріл Байарама з правого флангу, Кольїч виграв підбирання й скинув м'яч на Банку, а капітан Універсітаті завдав удар у дальній нижній кут – 3:0. Жах.

Одразу пішли заміни. На поле замість Кабаєва й Нагнойного вийшли Мишньов та Безбородько. Зоря пішла вперед великими силами й була близькою до того, щоб розмочити рахунок – Імереков на 64-й хвилині замкнув подачу з кутового ударом в руки голкіперу, а Чурко після навісу Данченка на 68-й пробив головою з лінії воротарського. Повз ближню стійку!

На жаль, після цього спалаху активності на полі сталася невеличка штовханина, яка збила ритм гри Зорі. Повернути його луганцям вже не вдалося. Універсітатя свідомо віддала ініціативу, дозволивши нашій команді тримати м'яч на чужій половині в надії на контратаки – втім, нічого цікавішого за замикання подачі Булеци на 83-й хвилині вболівальники не побачили. Крістіан головою пробив повз ближню стійку. От і вся гострота.

Зрештою, фінальний свисток зафіксував несподіваний розгром Зорі з рахунком 0:3. У плей-офф кваліфікації Ліги конференцій крокує Універсітатя Крайова, а підопічні Патріка фон Леувена завершують свій виступ у єврокубках в цьому сезоні.