Президент «Вереса»: «Динамо», ФК «Рух», «Зоря» та «Дніпро-1» не можуть нормально пояснити, чому вони проти єдиного телепулу»

Динамо Київ 12 Серпня, 16:29 1136
Президент «Вереса»: «Динамо», ФК «Рух», «Зоря» та «Дніпро-1» не можуть нормально пояснити, чому вони проти єдиного телепулу»
Президент Вереса Іван Надєїн розповів про заочну дискусію з Рухом і Козловським, перипетії навколо телетрансляцій та підготовку клубної інфраструктури.

Сьогодні відбулася повторна зустріч клубів УПЛ щодо створення єдиного пулу та вибору телетранслятора. Кажуть, було дуже палко. Щоб дізнатися про всі подробиці дебатів навколо телетрансляцій, ми зателефонували президенту рівненського Вереса, який був одним із прихильників організації єдиного пулу та централізації медіа-прав.

- Від Setanta Sports була єдина вигідна пропозиція?

– Пропозиція Setanta Sports ‒ єдина, яка була прийнята УПЛ та менеджментом клубів, винесена на обговорення, а клуби її підтримали. Здебільшого 12 клубів.

– Як Динамо, ФК Рух, Зоря та Дніпро-1 мотивують те, що вони проти?

– У тому й річ, що вони до ладу не мотивують. Ось у чому вся проблема. Ніхто не може пояснити нормально, чому вони проти. Ось у чому біда. Задавав це питання всім, і ніхто з цих клубів аргументовано не сказав.

Міжнародний незалежний транслятор, немає жодних політичних упереджень, дав ціну. Значить, сьогодні поки що така ціна українського футболу. Але зараз, якщо ми не створимо продукт, то вона і наступного року буде такою самою. Якщо ми створимо продукт, то вона зросте наступного сезону, і наступного року ми можемо досягти показника хоча б тієї самої Польщі. Це дозволяє розвиватися тамтешнім клубам.

А якщо ми знову говоримо про популізм, то глядач ризикує не побачити футболу. Тобто ми в гонці за якимись незрозумілими вимогами, які до ладу ніхто не сформулював. Хтось говорить про безкоштовні трансляції. Але хто це робитиме? Немає у нас національного телебачення, немає того, хто заплатить за продакшн цих трансляцій. Не може бути безкоштовним футбол, так само, як не може бути безкоштовним футбольна трансляція.

Пропозиція за передплату від Setanta Sports у 35 гривень – це ціна чашки кави. Тому бути проти – це популізм та спроба показати, що ці клуби можуть впливати на більшість інших клубів, але це не так. Усі клуби сьогодні об'єднані, рішення є, контракт буде підписано, і ми йдемо до єдиного пулу. Хто не хоче, хай не їсть.

– Як ви пропонуєте вчинити з Динамо, ФК Рух, Зорею та Дніпром-1, які проти?

– Виключно згідно із законом, за статутом, який сьогодні прийнято в УПЛ, який також прийнято цими клубами. Ми прийняли єдиний статут для всіх, і ми повинні діяти виключно за ним. Хто не хоче – отримуватиме санкції. Подаватимемо на КДК, штрафи. Якщо Setanta Sports виставлятиме нам штрафи, то ми переставлятимемо їх на ці клуби. Якщо вони далі не пропускатимуть, то вони взагалі можуть бути виключені зі змагань.

Сьогодні ці клуби, якщо не підуть на позицію більшості, порушать статут УПЛ. Навіщо тоді УПЛ, якщо його рішення не ухвалюються?

– Чи вдасться досягти компромісу та прийняти єдиний телепул?

– Єдиний телепул уже прийнято. Залишилось підписати контракт.

– Коли його буде підписано?

– Ми очікуємо, що сьогодні менеджмент УПЛ отримав можливість погоджувати та підписувати контракт. Думаю, що наступного тижня.

– Як прокоментуєте висловлювання президента ФК Рух Козловського про вас?

– А чого воно про нас? У нас тренувальна база не в Кукуєвому. Я читав його коментар, але не побачив, що це про нас. У нас є стадіон, і я зараз на ньому. Не думаю, що він про нас. Може про когось іншого? Шукаю на Рівненщині село Кукуєво – і не можу його знайти. Точно не про нас.

– Як будівництво стадіону? Фінальна стадія?

- Так, фінальна стадія. Ми 17-го числа, на мою думку, очікуємо на комісію, щоб нам прийняли стадіон. Ми багато зробили. Незабаром викладу відео в Інстаграм. У нас газон тішить, закінчені вже сидіння, бачу лаву запасних, освітлення починають монтувати. Процес іде, і ми першого жовтня хочемо зустрітися із ФК Рух у рамках чемпіонату вже на своєму стадіоні.

– Це буде гарна відповідь президенту ФК Рух.

- Я з великою повагою ставлюся до президента ФК Рух. Те, що він робить з базою, з інфраструктурою та взагалі розвитком футболу, ми тільки прагнемо хоча б дивитися в його бік.