В погоні за великими грошима. Чому Маліновський перейде в «Ноттінгем Форест»

Футбол України 13 Серпня, 13:17 935
В погоні за великими грошима. Чому Маліновський перейде в «Ноттінгем Форест» | 19-27
Один із лідерів збірної України та півзахисник «Аталанти» Руслан Маліновський може перебратися до АПЛ.

У послугах українця зацікавлений новачок чемпіонату «Ноттінгем Форест». За повідомленням ЗМІ клуб із Ноттінгема готовий заплатити 15 млн євро за гравця плюс бонуси.

Чому Ноттінгем Форест хоче придбати Маліновського?

Тут все доволі просто: команда не грала в еліті англійського футболу 28 років. Тому шукає посилення складу, щоб бути конкурентною на рівні найсильнішої ліги світу. В такій ситуації «Ноттінгем» має запрошувати вже досвідчених, статусних гравців.

Так, новачком команди став запасний воротар «МЮ» та збірної Англії Дін Хендерсон. Мова йде про оренду на сезон. З «Майнца» за 10 млн євро був придбаний центральний захисник Мусса Ніакате. З «Баварії» підписали Омара Річардса за 8.5 млн. Минулий сезон англійський лівий захисник провів у «Редінгу» на правах оренди. Заплатили 20 млн «Ліверпулю» за правого захисника Неко Вільямса. «Штутгарту» 13 млн за опорника Ореля Мангаля. 20 млн німецькому «Уніону» за колишнього нападника «Ліверпуля» Тайво Авоньї. Одним із найгучніших став перехід екс-хавбека «Манчестер Юнайтед» Джессі Лінгарда. Також же домовлено про перехід півзахисника «Аталанти» Ремо Фройлера. «Ноттінгем» заплатить «бергамаскам» за швейцарця 9 млн євро.

Як бачимо, новачок АПЛ активно посилює команду. Головне завдання – зберегти прописку в еліті англійського футболу. Для цього потрібні досвідчені, якісні гравці, які здатні приносити користь із перших матчів.

Маліновський за три сезони став провідним гравцем «Аталанти» та отримав визнання на рівні Серії А. Руслан – провідний гравець національної команди, яка брала участь в останньому великому турнірі – Євро-2020. Українець абсолютно підходить під філософію «Ноттінгема» з посилення команди на наступний сезон.


Чому Аталанта продає Маліновського?

«Бергамаски» провалили другу частину минулого сезону. Команда залишилася без ЛЧ. Це суттєві втрати для бюджету клубу. Найпрестижніший клубний турнір давав в районі 30 млн євро за сезон. «Аталанта» загалом залишилася без єврокубків, тому не має сенсу тримати довгу лаву запасних. Потрібно позбуватися гравців, щоб зменшити фінансову відомість та компенсувати невихід до Ліги чемпіонів.

У Маліновського контракт до літа 2023 року. «Аталанті» потрібно визначатися із долею українця. Якщо вони хочуть його залишити, то мають пропонувати нову угоду. Якщо не бачать перспектив, то продавати. Нова угода має собою передбачати збільшення заробітків українця. Якщо у 2019 році Маліновський переїздив до Італії в якості зірки чемпіонату Бельгії, то за три сезони в Італії став відомим гравцем на рівні місцевого чемпіонату. Його вже не влаштує попередня зарплата у 1 млн євро. «Аталанті» потрібно лізти до кишені, щоб утримати українця. Головне запитання: чи є щось у цій кишені?

Раніше «Аталанта» практикувала довготривале перебування зірок у складі команди. Ілічич виступає за «богиню» із 2017 року. Папу Гомес грав у Бергамо понад 5 років. Обоє явно пересиділи. «Аталанта» не продала їх на піку. Зараз же «бергамаски» готові прощатися з будь-яким гравцем за умови хорошої пропозиції. Клуб перебуває у постійному пошуку, тому не тримається за жодного гравця.

Маліновському вже 29 років. Це не так вже і мало, враховуючи, що «Аталанті» потрібно рік-два на перебудову складу. Зрозуміло, що Гасперіні буде орієнтуватися на більш молодих гравців. Клуб має зробити крок назад, щоб потім зробити два вперед. Керівники «Аталанти» довіряють головному тренеру та вважають його головною опцію філософії клубу. З лідерами Гомесом, Ілічичем, Маліновським команда не змогла боротися за скудетто навіть у часи кризи «Ювентуса». Тому потрібні нові лідери для боротьби за найвищі місця. «Аталанта» пройшла свій пік. Тепер клуб потребує серйозних кадрових змін. Будувати команду навколо майже 30-річного гравця немає ніякого сенсу. Власне, тому команду покидає і Фройлер.

Сезон 2020/21 став найуспішнішим у кар’єрі Маліновського. Руслан став найкращим асистентом Серії А. Минулий сезон вже став слабшим. Боси «Аталанти» розуміють, що ціна на українця не буде рости із часом. Маліновський буде тільки втрачати у ціні. Насамперед, через вік. Тому відкриті до трансферу.

15 млн – сума, яка влаштує «Аталанту». «Бергамаски» відіб’ють витрати за трансфер українця у 2019 році за 13.7 млн та частину його зарплати. Все виглядає логічно. Клуб використав гравця, але продав його через три роки через завершення контракту та наближення 30 років.

Для чого Ноттінгем Форест Маліновському?

Тут все просто – гроші. В Італії українець отримував 1 млн євро на рік. Клуби АПЛ готові платити хороші зарплати. У того ж Ярмоленка був шикарний контракт, але він не був важливим гравцем для «Вест Гема». Попри статус новачка АПЛ, ми бачимо по трансферній кампанії, що у «Ноттінгема» є гроші. «Жирний шматок» за телевізійні права, спонсори, і тому подібне. Навіть середняки та аутсайдери АПЛ мають можливість добре платити.

Зараз час для Маліновського підписати останній хороший чи великий контракт, щоб забезпечити себе після завершення футбольної кар’єри. У «Генку» та «Аталанті» у нього були доволі скромні умови, виходячи з сьогоднішніх реалій футболу.

Якщо «Аталанта» здатна запропонувати новий контракт, то навряд чи він буде набагато більшим за попередній. Втрата ЛЧ дає про себе знати. Думаю, що «Ноттінгем Форест» легко може мінімум помножити на два заробітки українця в Італії.

Це не великий секрет, що Маліновський завжди хотів грати в АПЛ. Не вийшло з грандами, то є можливість проявити себе в клубі рівня нижчого. Але це найсильніша футбольна ліга світу.

Крок униз у клубній ієрархії

Клас «Аталанти» та «Ноттінгем Форест» – абсолютно різний. «Бергамаски» є провідною командою Італії, команда грала у ЛЧ. Команда Гасперіні прагнула боротися за найвищі місця в Італії. Всім італійським грандам було не просто з «Аталантою». «Ноттінгем» – новачок АПЛ. Його головне завдання – боротися за виживання. Ні про яку ЛЧ мова і близько не йде та навряд і буде йти у найближчій перспективі. Це зовсім інша психологія: боротися за перемогу в кожному матчі, грати проти найкращих команд Європи в ЛЧ та боротися за виживання, за кожне очко. Що буде, якщо «Ноттінгем» вилетить у Чемпіоншип за підсумками сезону? Маліновському потрібно буде шукати нову команду. Потенційний перехід в «НФ» – це не далекоглядна перспектива. 29-річному гравцеві вже потрібно думати про стабільність.

Тотожна ситуація із тренерами. Гасперіні є одним із найкращих наставників сучасності. «НФ» тренує 42-річний Стів Купер. Тренер з Уельсу має за своїми плечима досвід роботи в системі «Ліверпуля» з молодіжними командами та «Свонсі». Ми всі бачили, як Руслан додав в Італії у плані тактики, результативності, фізики, а що може дати йому Купер? Якщо команда не зможе стабільно набирати очки, то зміна тренера не стане великою несподіванкою.

За тактичною схемою Гасперіні та Купер десь схожі. Обидва наставники використовують схему із трьома центральними захисниками. Тільки у «Аталанти» це домінуюча гра з великою кількістю пресингу, а от у Купера це все більше схоже на 5 захисників та бажання не дати грати супернику. Принаймні, так було у першому турі проти «Ньюкасла». Але суть в тому, що обидва тренери грають із класичним трикутником в середині поля – два опорники та один гравець під двома форвардами. У першому турі тут грав Лінгард. Колишній манкуніанець також може грати на флангах. На цій позиції ще є один із лідерів команди минулого сезону та співвітчизник тренера Бреннан Джонсон. В опорній зоні не все так весело. Недарма клуб виклав чималі гроші за Мангаля та Фройлера. Поки не зрозуміло, на яку конкретно позицію хочуть запросити Руслана.

Маліновський – один із лідерів збірної України. Якщо у «Аталанті» всі розуміли, що він буде постійно грати та мати кондиції, то зовсім не зрозуміло, що буде після зміни не тільки чемпіонату, але і клубу. АПЛ – найсильніша у світі ліга. Не кожен гравець зможе там заграти. Яскравий приклад Ярмоленка. Маліновський ніколи не мав проблем із фізикою. Англійською володіє після виступів за «Генк» у Бельгії. Ніколи не приховував свого бажання грати саме в Англії. Можливо, дійсно йому потрібен новий виклик у кар’єрі.

Сергій ТИЩЕНКО