Сабо: «Коли дивлюся матчі «Динамо», я сміюся. Луческу щасливчик»

Динамо Київ 13 Серпня, 15:09 681
Сабо: «Коли дивлюся матчі «Динамо», я сміюся. Луческу щасливчик»
Екс-тренер біло-синіх – про виступ «Динамо» у Лізі чемпіонів.

Відомий український тренер Йожеф Сабо прокоментував виступи Динамо у кваліфікації Ліги чемпіонів, а також оцінив перспективи киян у протистоянні з Бенфікою.

– Як оціните перемогу Динамо у матчі зі Штурмом?

– Пишуть, що була важка гра. Але тут все залежить від самих динамівців. Коли я дивився матч, мені здалося, що не дуже кияни налаштувалися на зустріч у відповідь. На мою думку, Штурм – це команда не рівня Ліги чемпіонів. Це слабка команда. Хоча, так, якось вони зіграли і могли, між іншим, виграти. Але це було б несправедливо, бо у динамівців команда сильніша, ніж у Штурма.

– Як оціните фізичний стан команди Мірчі Луческу?

– Багато хто стверджує та пишуть, що немає ігрової практики у Динамо, що вони фізично ще не повністю підготувалися. А я таким твердженням опираюсь. Подивіться скільки матчів Динамо зіграло! Так, це були товариські матчі, але кияни постійно грали. І доказом цього є гра динамівців у додатковий час поєдинку з австрійцями. Футболісти Динамо свіженькі бігали в екстра-таймах. Це говорить про те, що кияни вже готові фізично до нового сезону. Тому тут більше психологічний та моральний аспект.

– Ви думаєте, що Динамо не належним чином налаштувалося на матч-відповідь з австрійською командою?

– Я в цьому впевнений. Хоча я не знаю, що і як Луческу визначив на передматчевій установці. Так, киян мав контроль м’яча, але не було швидкості. І після пропущеного м’яча кияни якось підбадьорилися, почалися якісь атаки. А в додатковий час динамівці просто переїхали катком суперника!

– Ваші слова про якусь розслабленість підтверджує епізод, коли після удару по воротах Динамо Бущан на підвищених тонах поговорив із Дубинчаком, висловивши свою критику.

– Так, Бущан вже є свого роду командиром Динамо. Воротар є воротар. Я чому про це говорю? Ось я дивлюся матч і запитую в деяких моментах: що з динамівцями, вони вже пройшли чи як? Я і до матчу казав, що кияни навіть у нинішній ситуації не можуть програти цьому супернику. Бо коли я побачив гру австрійців, то зрозумів, що це слабенька команда. Я говорю про те, що швидкостей у них немає, що допускаються грубі помилки при прийомі та передачі м’яча. Це говорить про те, що команда у Штурму слабенька і не рівня Ліги чемпіонів.

– Гармаш міг забити у додатковий час другого тайму і Динамо б одразу вийшло у наступний раунд кваліфікації.

– Звичайно, краще було б, щоби Гармаш забив. Він добре головою зіграв після подачі кутового, але влучив у перекладину. Але хлопець не зрозуміє, що не можна з суддями розмовляти. І про що з ними говорити, якщо він мови не знає. Будь-яка людина обуриться і скаже: «Я тебе зараз вижену!». Тому не можна так поводитися на полі.

– Які шанси у Динамо у протистоянні з Бенфікою?

– Із Бенфікою це буде вже дуже серйозна гра. Мені хочеться, щоб кияни пройшли лісабонців, але вони не пройдуть Бенфіку. З такою грою вони не пройдуть португальців. Так, динамівці відбиватимуться, але Бенфіка – це забивна команда. Вона обов’язково заб’є. Це топ-команда!

– Бенфіка за три стартові матчі нового сезону набила 11 м’ячів. Впевнені перемоги у двох матчах із Мідтьюлланном (3:1, 4:1) у Лізі чемпіонів, а також розгромна вікторія у поєдинку першого туру чемпіонату Португалії з Арокою (4:0).

– Так Так! Вони весь час забивають, лісабонці забивні. А динамівці не мають центрального нападника. Я не знаю, невже за весь час кияни не могли знайти забивного футболіста?

– Хоч би Довбика переманили?

– Ну так, хоч би Довбика переманили. За нього, здається, треба було б сплатити 12 мільйонів. Але це забагато.

– А чинник досвідченого Луческу може зіграти на руку киянам?

– Сам Луческу щасливчик. Ну просто щасливий! (сміється). Іноді, коли матчі дивлюся, я сміюся. Тому що відбуваються такі моменти, яких не мало бути. Але це, можливо, і добре для нашої команди. Хоча я вважаю, що Бенфіку Динамо не пройде. Бенфіка – це топ-команда, непростий суперник. Я хочу, щоб динамівці пройшли, але це навряд чи станеться. Бенфіка – забивна команда. Лісабонці обов’язково заб’ють. Вони всі тікають, ми добре знаємо португальців. Вони добре захищаються, гарні у відборі. Але все може бути!