Динамо Київ 17 Серпня, 23:55 1548
«Динамо» поступилось «Бенфіці»: драма Циганкова, тінь Яремчука і «слід» «Шахтаря» в матчі ЛЧ на мільйони | 19-27
«Динамо» зустрічалось з «Бенфікою» у першому матчі плей-офф кваліфікації Ліги чемпіонів 2022/23. Кияни поступились, але не без шансів.

На шляху до плей-офф Динамо пройшло двох суперників – турецький Фенербахче (0:0, 2:1) та австрійський Штурм (1:0, 2:1). Бенфіка зустрічалась лише з Мітьюлландом, матчі завершувались впевненими звитягами 4:1 та 3:1. Чимало букмекерів та експертів не вірять у шанси киян пройти потужних «орлів». Стартовий свисток, який пролунав о 22:00 у польській Лодзі на міському стадіоні імені Владислава Крола, мав допомогти розставити все на свої місця.

Як і очікувалось, Бенфіка захопила ініціативу і першою створила два непогані моменти. Динамо відповіло швидкою контратакою – Циганков прострілив на Бєсєдіна, але його удар Влаходімос парирував та ще й арбітр зафіксував офсайд. Наступна атака завершилась голом... португальців. Рафа Сілва пропустив м'яча у штрафному, Жоау Маріу скинув на Жілберто, який набігав. Удар з-під Шепелєва у ближній верхній кут Бущана став результативним.

Чи не одразу Циганков відповів потужним пострілом з напівфлангу. «Орли» мали подвоїти перевагу Жоау Маріу, але м'яч просвистів поруч з дальньою стійкою. Киянам пощастило. Красивий момент знову мав Циганков: Дубінчак перевів на капітана, той змістився з флангу в центр і пробив у дальній кут. Лічені сантиметри від цілі. Не можна сказати, що кияни тотально поступились. Навпаки, гра була доволі рівною, але «біло-сині» самі собі привезли другий гол. Циганков невдало віддав назад, Нерес перехопив сферу і віддав на Рамуша, який розстріляв Бущана.

До перерви колишній гравець Шахтаря міг ще й сам забивати.

Перші 15 хвилин другого тайму були за киянами, які активно підключали фланги до атак та намагались пройти оборону Бенфіки. Гострі передачі змушували нервуватись кіпера суперника, але не більше. На 63 хвилині Луческу і Шмідт виконали по дві заміни: Вівчаренко й Караваєв вийшли замість Дубінчака і Циганкова відповідно, Яремчук і Араужу – замість Рамуша та Нереса. Наперед забігаючи, відзначимо, що Роман нічого серйозного в атаці «орлів» не створив і був непомітним.

Чи не найкращий момент одразу після появи на полі мав Караваєв, який пробивав після шедеврального закидання Буяльського з флангу. Знову Влаходімос на місці. Наставник Динамо пішов ва-банк, випустивши юних Ваната і Царенка. Після тривалого затишшя Динамо вкотре вилетіло у контратаку, яку завершував Караваєв – після рикошету кіпер витягнув з-під дальньої стійки. Вже за хвилину Бенфіка помилилась, але удар Ваната заблокував оборонець. «Біло-сині» до останнього пробували відігратись, було відчуття, що вони можуть забити бодай гол, але фінальний свисток зафіксував поразку.

Матч-відповідь між українським та португальським грандами відбудеться у Лісабоні 23 серпня. Переможець протистояння вийде у груповий етап Ліги чемпіонів і заробить мінімум 15 млн євро. Невдаха дуелі гратиме у групі Ліги Європи й отримає лише 5 мільйонів.