Ми звикли вважати, що Руслан Маліновський – один із титанів Аталанти. Він і справді дуже крутий, у 129 матчах за бергамський клуб забивши 29 м'ячів при 27 асистах. Для збірної України він також дуже важливий. Та що казати, за оцінною вартістю transfermarkt.com Маліновський – найдорожчий футболіст із українським паспортом на даний момент.
І тут почалося: інсайдери запевняють, що Тоттенхем, Ноттінгем і Аталанта запрошують Руслана до себе, його дружина робить багатозначні пости в Інстаграмі, а сам Гасперіні – великий і жахливий – каже на кшталт «не дуже й хотілося б», немов готуючи себе й уболівальників до неминучого розставання.
То що? Маліновський справді залишить Аталанту? Напередодні матчу бергамців проти Мілана Fanday.net розібрав усі нюанси заплутаної та таємничої справи легіонера Руслана.
Маліновський був найкращим асистентом Серії А сезону 2020/2021, а зараз Гасперіні хоче його позбутися. Що трапилося?
Свій четвертий сезон у Серії А Руслан Маліновський розпочав у дуже нервовій обстановці. Стартовий тур українець розпочав у запасі, але, замінивши Пашаліча на 84 хвилині, у компенсований час видав гольову передачу на Адемолу Лукмана. Аталанта виграла матч, проте програла ситуацію із Маліновським. У зв'язку з можливим переходом Руслана преса міста Бергамо недвозначно висловила свою позицію щодо цього:
«Він заробив цінний штрафний удар і був чудовий під час передачі, яка призвела до голу Лукмана. Навіщо позбавляти себе Маліновського?» – написали в Prima Bergamo.
Втім, Джан П'єро Гасперіні про Руслана висловився несподівано різко:
Він мав на увазі саме голи у Серії А – після двох попередніх чемпіонатів, у яких Руслан забивав по 8 м'ячів, цього разу він записав на свій рахунок шість. Різниця велика? Ні.
За сезонами Маліновський не показує регресу:
2019/20: 44 матчі, 9 голів, 7 асистів
2020/21: 43 матчі, 10 голів, 12 асистів
2021/22: 41 матч, 10 голів, 7 асистів
До цієї статистики, яка враховує всі офіційні матчі в Італії та Європі, додамо асист за 10 хвилин на полі у першому ж матчі нового сезону. Тож в ігровому плані Маліновський в порядку. То що сталося?
Є лише одне пояснення. Аталанта, яка посіла 8-е місце минулого сезону, не пройшла в єврокубки. На домашній арені свої завдання та свої можливості. Отже, саме зараз можна доречно продати 29-річного легіонера, який оцінюється в 28 мільйонів євро і має один рік до закінчення контракту.
Першим про можливий вихід Руслана з Аталанти написав TUTTOmercatoWEB. Їм варто вірити?
Це нішеве видання, яке займається саме трансферами. У Твіттері у них 161,2 тисячі читачів, у Фейсбуці – 466 440. Головний редактор TUTTOmercatoWEB Кришитьєлло – досить авторитетний і цитований журналіст із великими зв'язками. Але дати 100% гарантію потрапляння їхніх інсайдів не можна – все-таки в будь-якій справі можливі форс-мажори, переговорні артефакти та інші дрібниці, які в результаті зривають угоди та перетворюють трансфери на чутки, які не здійснилися.
Які клуби взагалі їм цікавилися?
11 серпня TuttomercatoWEB повідомив про інтерес новачка АПЛ Ноттінгем Форрест – досить титулованого у минулому клубу, який після тривалої перерви повернувся до вищого дивізіону. Інсайдер Фабріціо Романо тоді ж говорив про інтерес кількох клубів АПЛ та Серії А. 16 серпня Tutto Atalanta повідомила, що Тоттенхем уже зробив пропозицію щодо українця, і той погодився на перехід. l'Eco di Bergamo пише, що Ньюкасл також цікавиться Русланом. Приблизно тоді Віктор Вацко повідомляв, що Ноттінгем не в пріоритеті у Маліновського.
«Наскільки мені відомо, варіант із Ноттінгем Форест Маліновський не розглядає, тому що він має конкретні пропозиції від клубів АПЛ, які значно вищі за рівенем турнірних амбіцій і завдань. Крім АПЛ, Маліновський має ще варіанти від хороших клубів французької Ліги 1. Зараз Руслан веде переговори і думає», – сказано в авторському проекті Вацко on air.
18 серпня Фабріціо Романо та Ніколо Скіра повідомили, що в переговори з Аталантою щодо трансферу Руслана вступив французький Марсель. Ось із цим ми зараз і оперуємо: Ноттінгем Форрест – як запасний варіант, Ньюкасл Юнайтед – як слух на фоні, Тоттенхем Хотспур та Олімпік Марсель – як робочі варіанти, за інформацією окремих ЗМІ – навіть із реальними пропозиціями.
Дружина Маліновського говорила, що хоче залишитися жити в Італії, але лайкнула сторінку Конте в Інстаграм. Це моральна згода на переїзд?
Роксана - окреме явище в соцмережах, і на ситуацію навколо переходу чоловіка вплинула несподіваним способом. Так, 12 серпня, коли якраз вогнем горіла перша інформація про можливий трансфер, Маліновська розмістила в Інстаграмі фото зібраних речей та напис італійською «Трохи справ», що, звичайно ж, інтерпретували як переїзд сім'ї кудись далеко:
Втім, пізніше вона пояснила:
«Ми купили будинок у Бергамо два роки тому. Тільки зараз все готове, і ми заїхали до нього. Потроху я розбираюся з коробками. Для мене немає нічого важливішого за сім'ю і кар'єру Руслана. Якщо він не зможе залишитися в «Аталанті», він має знайти інше рішення. Звичайно, нам прикро, але таке футбольне життя. Він має думати про свою кар'єру професійного футболіста»
Ясніше від цього не стало, так і від того, що у підписках Роксани в Інсті додано Антоніо Конте – якраз можливий майбутній бос її чоловіка. Так, це виглядає однозначно – Тоттенхем дедалі ближче до родини Руслана.
А, може, Руслану поміняти клуб у рамках Італії та залишитись у Серії А?
Тут є один надважливий нюанс: при тому, що Маліновський справді заробив чудову репутацію у чемпіонаті Італії, є не так багато клубів, здатних заплатити бажані гроші за цього 29-річного гравця. Рекорд Серії А цього літа – 41 мільйон євро від Юве за 25-річного центрбека Торіно Бремера. За 32 млн Мілан придбав у Брюгге 21-річного півзахисника Шарля де Кетеларе. 23,5 млн Інтер видав Лаціо за 27-річного хавбека Хоакіна Корреа. Далі все значно менше.
Якщо навіть умовна Аталанта витрачає 22 млн євро на Жеремі Бога із Сассуоло, то, по-перше, попередньо бере його в оренду, по-друге, має на сезон 1-2 подібні угоди. Італійські клуби не на піку своїх фінансових можливостей. Ось чому інсайдери найбільше «крутять» варіанти в АПЛ, а також говорять про локальних лідерів інших топ-ліг Європи.
В Італії Русланом цікавився Інтер – це було рік тому. Зараз у Інтера залишаються Брозович, Барелла, Чалханоглу, Гальярдіні, а додався ще й безкоштовний Мхітарян із Роми та орендований у Емполі з правом викупу молодий Аслані.
АПЛ взагалі підходить під манеру гри Маліновського?
Залишивши осторонь питання класу – ні в кого немає сумнівів, що Маліновський – футболіст континентального рівня, при цьому фахівці звертають увагу на одну особливість, яка дозволяє нейтралізувати Руслана.
«Маліновський надто передбачуваний, – зазначив у коментарі Fanday.net відомий вітчизняний тренер та експерт Олег Федорчук. ‒ Руслан має чудово поставлений удар з лівої ноги, але про це в Італії всі знають, тому намагаються не давати йому після прийому м'яча виходити до рубежів штрафного майданчика і підлаштовуватися під удар. Це робить позицію Маліновського вразливою».
Також АПЛ за правом вважається найбільш швидкісною, інтенсивною та темповою лігою у світі. А при цьому Маліновський має проблеми з витривалістю, у більшості матчів сезону його або замінюють, або він взагалі виходить на заміну. Експерт Федорчук вважає, що до Англії Руслану краще не їхати:
«Думаю, що йому не слід переходити саме до англійського чемпіонату. Може, йому справді варто піти з Аталанти, але при цьому залишитися в італійській Серії А. Думаю, що йому підійшли б такі команди, як Сампдорія чи Фіорентина».
Які взагалі шанси на перехід?
Збіглося кілька факторів, які можуть зробити перехід реальним.
По-перше, Маліновський допрацьовує останній рік контракту. У такій ситуації клуб намагається продати гравця загодячи, щоб не чекати зимової перерви, в яку в Європі проходить меншість топ-переходів, а тим паче наступного літа, коли гравець може піти безкоштовно – вільним агентом.
По-друге, з'явилася інформація про напруження відносин Маліновського та Гасперіні. Авторитетний журналіст Мікеле Крішітьєлло повідомив, що після товариського матчу з Ньюкаслом 29 липня (тоді «бергамаски» програли з рахунком 0:1) Руслан посварився з містером.
«Як і у випадку з Гомесом клуб, звичайно, буде на боці тренера, – вважає провідний вітчизняний фахівець із італійського футболу Юрій Шевченко. ‒ Маліновський піде, але тиск на Гасперіні з боку керівництва збільшується»
По-третє, кожен із клубів, яким приписують інтерес до Маліновського, справді може бути у ньому зацікавлений. Питання лише в ціні: за оціночної вартості в 28 млн Ноттінгем Форрест пропонував чи то 15, чи то 17 млн, Марсель взагалі пріоритетом вважає обмін без доплати на турка Ченгіза Ундера, а Тоттенхем Хотспур поки не оприлюднив суми, яку готовий витратити на українця.
Але кожному, хто захоче придбати Маліновського, треба враховувати одну важливу особливість: за умовами купівлі Аталантою у Генка, 10% від наступного продажу належить його колишньому клубу, бельгійці прописали це у контракті на продаж. У Бергамо розраховують виручити суму в районі щонайменше 20-22 євро. Як пояснює Corriere di Bergamo, щоб вийти в плюс за підсумками трансферу Маліновського, пропозиції в 15 млн від Ноттінгема явно недостатньо.
Ось тому ми й віримо у перехід Руслана Маліновського, справді важливого гравця для Аталанти. У його кар'єрі це може бути найбільший контракт та останній значний перехід. Побажаємо збірнику України не помилитися з вибором і в новому клубі заробити не менш значущий статус.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!