Світовий футбол 27 Серпня, 21:52 594
«Арсенал» дотиснув «Фулхем» в емоційному матчі АПЛ – відчутна втрата Зінченка, спокута антигероя дає згадати золоті роки | 19-27
«Арсенал» здолав «Фулхем» (2:1) у 4 турі чемпіонату Англії 2022/23.

Чемпіонат Англії 4-й тур

Арсенал - Фулхем 2:1

Голи: Едегор, 64, Габріел, 86 - Мітрович, 56

Олександр Зінченко мав традиційно почати у стартовому складі, але в останній момент травмувався. Українця, який дещо розтягнув коліно, вирішили поберегти. Команда українця очолила таблицю, ставши єдиним клубом, що досі не втрачав очок. Фулхем також вразив на старті. «Дачники» не програли жодного разу та посідали 7 місце після 3 туру.

Жезус знову зі старту - один з головних персонажів атаки господарів. То сам пристріляється з напівфлангу, то віддасть класний пас на Джаку, якому забракне влучності. Фулхем теж виглядає непогано, хоча суперник моментами володіє м'ячем по 80% часу. За ударами з меж штрафного у перші 20 хвилин 3:2. Команди зовсім не стріляють бездумно здалеку. Центрбек Габріел поборовся перед периметром гостей і віддав майже ідеальний пас на вінгера Габріела, але в останню мить захисник заблокував удар Мартінеллі.

«Каноніри» ледь не осоромили свого колишнього воротаря Бернда Лєно. Мартінеллі з кутового закручував – поперечина виручила Фулхем. Ще один центрбек (Вайт), який грає на правому фланзі, віддав у розріз. Сака вивалився на побачення з голкіпером, обігравши по дорозі оборонця. Перший у матчі точний удар вийшов бездарним – прямо в Лєно. А йшла 32 хвилина... Тірні, який міняє Зінченка, невдало пробиває здалеку. Не влучає і Мартінеллі зі штрафного по флангу. Кебано прийняв дальній пас Мітровіча і скинув під удар Перейрі. Перший удар Фулхема не з меж штрафного, і знову не влучно.

Жезус розчинився на полі. Зате Габріел перший лізе в бійку. Вирішив бразилець вчинити самосуд над Паліньєю після фолу проти Сака. Обоє забіяк отримали по жовтій.Жезус дуже повільно і нервово грає у чужому штрафному. Легко перекушують бразильця блоком. Цілком нульова гра до перерви. Лише 1 прицільний удар на двох. Фулхем приїхав по нічию, він її спокійно утримує. Помітно, що Арсеналу дуже не вистачає Партея і Зінченка. Джака страждає без підтримки українця і навіть намагається розіграти з Вайтом на протилежному фланзі, але все не те. Елнені також не дає такої потужності та креативу в центрі поля.

Гарячий старт другої половини. Едегор після активних дій Мартінеллі, який обікрав і хитнув суперника, бахнув здалеку. Як і в моменті з ударом Жезуса після пасу Джаки, виручає Лєно. Що зараз витворив Габріел?! Центрбек Арсенала у своєму штрафному довго обробляв м'яч після поперечного пасу Сака. Мітровіч виграв силову боротьбу, поцупив круглого у бразильця і прошив Ремсдейла. Фулхем забив з першого удару в площину воріт. Арсенал швидко відігрався. Вайт віддав у фінальну третину, Сака проштовхнув на Едегора, а норвежець з допомогою рикошету забив таки Лєно.

Перейра класно подав з кутового, Мітровіч продавив Жезуса, зависнувши на плечах Габріела. Ремсдейл рятує, а потім захисник страхує. Класно пресингує Фулхем. Артета ж іде ва-банк, міняючи конкурента Зінченка на форварда Нкетію. Джака сідає на лівий фланг оборони. Габріел за спини на Мартінеллі, який знаходить ідеальний момент для партнера. Нкетія відмовився стати джокером. Добрих 3 моменти отримав Едді за якихось 5 хвилин. Після розкішного закидання Едегора отримав запасний форвард шанс у воротарському, але дав себе заблокувати.

Arsenal had 52 touches in the opposition box against Fulham, the most they've had in a Premier League game since December 2017 when they had 61 vs. Man Utd.

And they made two of them count. pic.twitter.com/IOA8tHRddS
— Squawka (@Squawka) August 27, 2022

Мартінеллі крутив у дальній, захисник вчасно підставив голову і підправив удар. Подача з кута поля, Лєно випустив м'яч у повітрі, Габріель з допомогою Саліба забив таки, але VAR вирішив перевірити, чи не було руки. Зараховують гол – 2:1 на 87 хвилині. Чалоба після навісу Ріда зі стандарту не зміг пробити Ремсдейла. Шалені емоції воротаря Арсенала говорять самі за себе. Ця перемога в лондонському дербі дає змогу втримати лідерство. Команда Артети залишається єдиною з максимумом очок. Фулхем зазнає першої поразки після поверненя в еліту та опускається на 11 рядок.