Скільки вже «Динамо», «Шахтар» та інші наші клуби заробили у єврокубках

Динамо Київ 29 Серпня, 15:58 2370
Скільки вже «Динамо», «Шахтар» та інші наші клуби заробили у єврокубках
Завершилися відбіркові раунди трьох європейських кубкових турнірів.

З п’яти українських клубів, що стартували цього сезону в єврокубках, європейську футбольну осінь отримали три – Ворскла та Зоря перейшли у статус глядачів. Натомість Україна буде представлена на груповому етапі кожного з турнірів: Шахтар зіграє у Лізі чемпіонів, Динамо – у Лізі Європи, Дніпро-1 – у Лізі конференцій. І ці три клуби вже непогано поповнили клубну скарбницю. Sport Arena підрахувала, скільки заробили українські клуби у Європі за відбіркові раунди.

Ворскла: 450 тисяч євро

Полтавці, поступившись за сумою двох матчів АІКу у другому раунді кваліфікації Ліги конференцій, гарантували собі 450 тисяч євро. 100 євро УЄФА виплачує клубам за участь у кожному з раундів відбору – 350 тисяч євро «оцінюється» виліт у другому раунді кваліфікації. Цілком ймовірно, що ще певну суму Ворскла отримає за «непопадання» до групи.

Зоря: 650 тисяч євро

Луганський клуб зупинився на третьому раунді кваліфікації Ліги конференцій Саме попадання на цю стадію відбору гарантувало клубу 550 тисяч євро, ще 100 тисяч євро виплачує УЄФА за виступ на кожному етапі.

Дніпро-1: 2,94 мільйона євро

Дніпровський клуб, вилетівши в раунді плей-офф кваліфікації Ліги Європи, перемістився до групового етапу Ліги конференцій. За виступ на цьому етапі третього за значимістю єврокубку Дніпро-1 гарантовано отримає 2,94 мільйонів євро. Також клубу належать виплати за рейтинг, а також призові за виступи. Так, кожна перемога у групі оцінюється у 500 тисяч євро, нічия – у 166 тисяч. Перше місце у квартеті принесе клубу додатково 650 тисяч євро, друге – 300 тисяч. Вихід до 1/8 фіналу турніру – 600 тисяч євро.

Динамо: 8,63 мільйона євро

Динамо, не зумівши у раунді плей-офф кваліфікації Ліги чемпіонів обіграти Бенфіку, єврокубкову осінь проведе у Лізі Європи. Але за липень-серпень біло-сині вже заробили 8,63 мільйонів євро. П’ять мільйонів Динамо гарантовано отримає за вихід у плей-офф кваліфікації Ліги чемпіонів, 3,63 – за влучення до групи Ліги Європи. Крім того, команді належать виплати від УЄФА за клубний рейтинг.

Також біло-сині зможуть заробити і на полі: кожна перемога у групі Ліги Європи оцінюється у 630 тисяч євро, нічия – 210 тисяч. Команда, що посіла у групі перше місце, отримає 1,1 млн євро, володар другого місця – 550 тисяч. Ще 500 тисяч володар другого місця отримає участь у стикових матчах. Вихід до 1/8 фіналу поповнить скарбницю клубу на 1,2 млн. євро.

Шахтар: 15,64 мільйонів євро

На 15,64 мільйонів євро може розраховувати Шахтар, який стартує одразу з групового етапу Ліги чемпіонів. Ще будуть маркетингові виплати клубу, ну і, як і в кожному з єврокубків, бонуси за перемоги та нічиї.

За кожну перемогу в групі Шахтар заробить по 2,8 млн. євро, за нічию – 930 тис. євро. Вихід до 1/8 фіналу турніру принесе клубу 9,6 млн. євро.