Воюють пани — страждають вболівальники. Декілька думок про конфлікт між «Динамо», Setanta Sports та УПЛ

Динамо Київ 29 Серпня, 16:30 2413
Воюють пани — страждають вболівальники. Декілька думок про конфлікт між «Динамо», Setanta Sports та УПЛ | 19-27
Потік свідомості.

Сетанту не пустили сюди. Сетанту не пустили туди. Судові позови. Журналісти Футболхабу намагаються відбиватися від хейту. «Динамо» заявляє, що через коліно їх не зламати. Суркіс не йде на поступки. Сетанта не йде на поступки. У країні війна.

Хто винний? Що робити?

Відразу скажу, що займати в цій ситуації конкретну позицію важко. Чому? А що ми взагалі знаємо про конфлікт між Сетантою та «Динамо» (плюс ще клуби власники, яких наближені до президента киян)? Окрім заяв із тієї чи іншої сторони. Звичаний вболівальник слухає від представників Сетанти, що зараз найкращий момент для того, аби створити телепул вийти на європейський рівень киває та погоджується. Потім виходить заява від Ігоря Михайловича Суркіса, котрий каже, що для бабусь та дідусів 100 гривень це велика сума. І хтось погоджується навіть з цим... Не було спроби провести щось подібне на дебати, де представники обох сторін апелювали б до права та, нарешті, вирішили питання з тим, хто ж таки має право на трансляцію тих нещасних матчів УПЛ. Тільки накидання на вентилятор, нічого нового, нічого конструктивного. Рівень дискусії в Східній Європі, як і раніше, на «високому» рівні.

Але повернемося до ІМС, який піклується про бабусь та дідусів у селах.

Що зараз можна купити на 100 гривень?

Чи може собі дозволити гіпстер курити на дві пачки «Мальборо Голд» менше? Чи можуть студенти випити на одну пляшку пива (2,4 л) менше та скинутися по 25-50 гривень та придбати підписку? Чи може онук, який в інтернеті пише про жлобів у Сетанті оплатити своєму дідові цю підписку за 100 гривень?

Гадаю, що так. Тут питання пріоритетів. Якщо пачка цигарок чи чогось міцніше для тебе важливіше за перегляд футболу, то кури собі на здоров'я.

Футбол це розвага. За розваги потрібно платити. Те, що раніше він був безплатнийце вже в минулому й це пережиток минлого. Якщо ми хочемо бути на одній хвилі з цивілізованим світом, а не з Московією, то ми мусимо адаптовуватися до простого принципу «За все потрібно платити».

ІМС, наче і не проти телепулу, але проти, але не зовсім, ну ви не розумієте...

Раніше були канали «Футбол», об'єктивність, яких була на «уравнє ширінкі» (як заповідала І. Морозюк). Зараз заходить нормальний європейський сервіс Сетанта, з чудовою репутацією, у такий важкий час. Вони ведуть складні переговори та не зважаючи на труднощі не виходять із них і не кидають ті клуби, які хочуть до цивілізації на призволяще. Але й у цій ситуації кервінику «Динамо» потрібно продемонструвати свою особливу позицію.

«Ви просите мене про телепул, але ви просите без поваги», - Ігор Михайлович Суркіс.

І все це переростає в розбірки між УПЛ та «Динамо» у кого розмір приладу нічного бачення більший. І це в такий час...

Хто може чітко сказати, що «Динамо» буде жити після відходу від справ сім'ї Суркіс? Ніхто.

А чи буде жити «Реал», якщо піде Перес? Так.

Чи буде жити «Барселона», якщо піде Лапорт? Так.

Суркіс - це не найгірше, що могло статися з «Динамо» адже є такі персонажі, як Коломойський чи Ярославський. Але чи виправдовує це всі недоліки роботи керівництва клубу? Це, як добровільно взяти дитину з дитячого будинку, а потім після того, як ти забив на її виховання кожен раз закидати їй: «Я что плохой отец? Ну ты вот посмотри на другие семьи и хуже есть. Вот папа Павлика бьет его каждый день, а я тебя только по четвергам».

У «Динамо» найбільша аудиторія? А скільки соціальних програм було втілено в життя за останній рік? Ніхто не каже, що не було ніякої допомоги нужденним, але чи це системна робота? Чи є в клубі департамент із соціальної політики? Чи буде клуб допомагати людям і в подальшому чи після зміни власника «лавочка закрита»? Маючи таку аудиторію не мати вибудовану соціальну програму, не користуватися й не поширювати сфери впливу - дурно та соромно.

Чому не взяти, як ви там кажете? Подачку? Чому не взяти ту «подачку» від Сетанти й на ці гроші придбати підпмску тим, хто не може собі це дозволити? Пенсіонерм, інвалідам etc. Створити платформу, зробити просту процедуру підтвердження документів і все питання вирішено. А, ну так це запарюватися треба, це думати треба...

На дворі 21 сторіччя, але столичний клуб досі живе дев'яностими...

Нам кажуть про те, що вболівальникам потрібен безкоштовний футбол на плюсах, але хто нас питав? Хто питав вболівальників? Хоч хтось бачив якісь незалежні опитування з цього приводу? Ні, за нас усе вирішили. Нас, навіть, ніхто не питав.

Але че безгрішна Сетанта? Звісно, що ні.

Чому Сетанта транслювала матчі «Динамо» у кваліфікації до Ліги чемпіонів на 2+2 із затримкою в 15 хвилин, а зараз відмовляється робити те саме з матчами УПЛ? Хоч хтось дав відповідь на це запитання? Для пересічної людини це виглядає взагалі, як дрібниця. Та дайте ви тим нещасним плюсам хоч з 15 хвилиною затримкою хоч щось та й все. Якщо це не так і все набагато складніше так поясніть. Поясніть, представники Сетанти, чому ви на це не можете піти. Чи тут справа суто принципова?

Де вболівальникам знайти огляди матчів? Чи будуть санкції до відмовників? Ну типу зняття очок чи грошові штрафи, чи знову тільки полякають? Ось ці питання на сьогодні залишаються без відповіді.

Апатія. Ось, як можна описати свій стан після всіх цих «разборок» під час війни. Вболівальники мусять брати владу у свої руки, але вони зараз, у більшості своїй, на передовій боронять нашу країну від зовнішньої загрози. А на внутрішньому фронті чвар не менше.

Футбол зараз відійшов на другий, третій, четвертий чи п'ятий план, але він залишається важливою складовою життя багатьох наших захисників. Так чому не вчинити, як «Кривбас»? Керівництво клубу подарувало власним ультрас підписку на Сетанту і все. Без скандалів, істерик та приголомшливих заяв про «100 гривень це великі гроші».

Воюють пани - страждають вболівальники.

І тут не йдеться про щось типу «палітікі нас сорят, а ми абичниє люді», тут швидше «Ви хто такі? Ми й без вас розберемося». Але яка здорова людина захоче почувати себе, як казав Ілля Кива, маленьким гвінтіком? Ми — це те без чого вас нема. Без нас ви не розберетеся.

Життя триває. Точиться війна.

Владислав Омельченко