Як Кабаєв грав проти грандів: жодного разу не забив, а з «Динамо» був вилучений

Динамо Київ 4 Вересня, 11:20 1011
Як Кабаєв грав проти грандів: жодного разу не забив, а з «Динамо» був вилучений | 19-27
Sport Arena розбирає особисту справу єдиного літнього новачка «Динамо».

Він один, натурально один – кого «Динамо» підписало влітку у 2022 році із зовсім чужих людей. Так уже повелося, що за останній рік – з часів підписання супер-зірок Антюха, Кулача, Раміреса та Вітіньо – столичний гранд лише відправляв туди-сюди орендованих.

А тим часом в атаці грав Гармаш, на лівому фланзі півзахисту – Шепелєв, а відсутність Сидорчука (нехай капітана, але одного гравця) була названа головною причиною першої поразки від «Бенфіки». Менш нищівної, якщо об’єктивно подивитися…

Отже, запрошення Кабаєва очікувалося – і якщо хтось із попередніх новачків встиг промайнути на тлі нестабільності, то Кабаєв довго йшов до великого кроку у своїй кар’єрі. І тепер питання, яким задається Sport Arena – а як, власне, Владислав грав проти «Динамо»?

Антюха в «Динамо» взяли по свіжій пам’яті від бенефісу

Кажуть, долю півзахисника ротації «Колоса» Дениса Антюха вирішили два матчі на очах у Мірчі Луческу. 26 липня 2020 року «Колос» розгромив «Дніпро-1» у матчі плей-офф за вихід до єврокубків, а Денис оформив 2+1 за системою «гол+пас». 12 грудня 2020 року «Колос» на виїзді зіграв унічию 2:2 із самим «Динамо», Антюх із рикошетом від Миколенка врятував ковалівців від поразки.

У підсумку Антюх зіграв лише чотири матчі за динамівців і через рік після запрошення пішов у «Зорю». Публічно це не оголошувалося, проте можна припустити, що Денис став частиною угоди з Кабаєвим. Transfermarkt вважає, що Владислав обійшовся «Динамо» 1,2 млн. євро, а Денис «Зорі» – 200 тисяч.

Чи мав Кабаєв матч проти «Динамо», який надовго в пам’яті? Тим паче такий, який міг би змусити Містера запам’ятати «сімку» «Зорі»?

Кабаєв найчастіше грав саме проти «Динамо»

У своїй клубній кар’єрі Влад грав проти 41 суперника. І треба, найчастіше – саме проти «Динамо»! З киянами Кабаєв зустрічався 21 раз, тоді як із «Шахтарем» – 16, «Олександрією» – 15, «Олімпіком» – 11, «Десною» – 10, а з рештою – менше десяти разів. До речі, у складі «Чорноморця» та «Зорі» Кабаєв сумарно провів 184 матчі, відзначившись 12 голами та 17 асистами. Серед його суперників були, наприклад, «Лейпциг», «Рома», «Лестер», «Еспаньол», «Атлетик». Навіть із «Буде-Глімтом», таким улюбленим футбольними гіками, зводила Владислава доля.

Проти «Динамо» Кабаєв провів, як ми говорили, 21 матч. Як складалися ці зустрічі?

«Зоря» за Кабаєва лише раз обіграла «Динамо»

Владислав знає, що означає перемогти «Динамо», але пережив це лише раз. У складі «Чорноморця» та «Зорі» він зіграв із киянами 21 матч – 15 програв, п’ять унічию і лише один виграв. Було це ще до ковіду – у грудні 2019 року «мужики» під керівництвом Скрипника виграли у столиці – 2:1. Кабаєв відіграв весь матч, але героєм був не він – у ворота господарів забивали майбутній захисник «Андерлехта» та «Шахтаря» Михайличенко та майбутній півзахисник «Кривбасу» Хомченовський.

А ось у п’яти матчах, які «Зоря» звела внічию з «Динамо», Кабаєв був не виду. Дві гольові передачі проти киян він віддав саме тоді, коли “мужики” обирали киян. У вересні 2019 року Абу Ханна шикарним голом затягнув вольову домашню нічию 2:2, і на 82-й хвилині йому асистував якраз Кабаєв. До речі, у команді Михайличенка ще грали Жерсон, Де Пена, Кадар та легенда Кадірі. А у жовтні 2020-го «Зоря» вела у столиці завдяки голу Кочергіна, і Владу асистував на 65-й хвилині тезка та земляк Кабаєв. До речі, гол у відповідь – від попередника Владислава під №7 у «Динамо» – Беньяміна Вербича.

Кабаєв саме проти «Динамо» встановив сумнівне досягнення

Влад, загалом, гравець коректний – фолити намагається по ділу, у особливому хамстві не помічений. Проте саме в матчі проти «Динамо» – нічия 1:1 у Запоріжжі восени 2018-го – Кабаєв клопотав своє єдине (поки що) вилучення у дорослому футболі. Наприкінці матчу за нічийного рахунку він сфолив проти Супряги, залишивши «Зорю» в меншості.

Але не лише два асисти, одна перемога та одне вилучення роблять для Кабаєва пам’ятними матчі проти свого майбутнього клубу. Свого часу нещодавній школяр дебютував в УПЛ саме у грі проти «Динамо» – це було 8 років тому, 18-річний Владислав замінив на 87-й хвилині Віталія Балашова.

На той час підопічні Реброва обігравали команду Григорчука – 2:0 – завдяки дублю Ярмоленка. А щоб відчути себе старими, уявіть, що тоді за одеситів зіграли такі легенди, як Безотосний, Тейку, Назаренко та Діденко.

Щоб наша стаття була повнішою, цікаво поглянути, а як же для Кабаєва складалися матчі проти іншого вітчизняного гранду – «Шахтаря». А ось тут цікаво! З 16 ігор його команди виграли 3 при 4 нічиїх та 9 поразках. А сам Кабаєв “насолив” «Шахтарю» двома асистами за всі ці матчі. І було це в одному матчі – восени 2020-го. Тоді підопічні Каштру програвали у Запоріжжі та ледве врятувалися від поразки (2:2), а Кабаєв асистував під голи Кочергіна та Юрченка (у першому випадку – гольовий пас, у другому – зароблений пенальті).

І що зрештою? Кабаєв – це «другий Антюх» чи «сучасний Гусєв»?

А ось ми на це все подивимося.

Звісно, заарканити легіонера в Україну зараз важко. Але серед гравців, що є в лізі, з сильною позицією лівого півзахисника/вінгера, «Динамо» зараз підписало найкращого. Так говорили і в таборі киян, і серед експертів і журналістів.

Кабаєв мотивований – він уже відчув УПЛ, єврокубки, але все ще не грав вище молодіжної збірної України і в медалях не брав нічого вагомішого за «бронзу».

Кабаєв уже досвідчений – дев’ятий сезон на найвищому рівні, 201 матч за клуби та збірні, близько 30 результативних дій.

Кабаєв сповнений сил – 27 років – це вік спортивних досягнень, коли від гравця можна вимагати і він може відповідати вимогам.

У складі «Динамо» на позиції лівого хава зяє діра, а сам Влад сказав ті слова, які подобаються будь-якому тренеру – що готовий зіграти там, де треба, і сподівається, що Луческу розкриє в ньому нові грані таланту.

А далі – робота, робота та ще раз робота.

Скажімо так, у «Динамо» на нього чекали, а він чекав такого шансу, як «Динамо», все своє життя.