«Чорноморець» має намір підписати екс-партнера бельгійця Лукаку

Футбол України 7 Вересня, 12:55 198
«Чорноморець» має намір підписати екс-партнера бельгійця Лукаку
Одеський «Чорноморець» продовжує поповнювати склад новими гравцями.

Незважаючи на труднощі, які через війну не дають змоги запрошувати в команду легіонерів, наполеглива робота у цьому напрямку все ж ведеться. На минулому тижні у розташуванні «моряків» з’явився потенційний новачок – бельгійський атакуючий півзахисник Зігі Бадібанга, який останнім часом грав у Греції. Цей 30-річний футболіст має конголезське походження, хоча й народився у Бельгії.

Кореспонденту UA-Футбол довелося спостерігати за грою Бадібанги у складі тираспольского «Шерифа» у єврокубкових матчах сезонів 2017/18 та 2018/19, коли його впевнені дії на флангах або у центральній частині поля разом із голами допомагали у здобутті позитивних результатів. Вже тоді технічна гра темношкірого бельгійця помітно виокремлювалася з-поміж інших виконавців молдовського гранда і у Національній Дивізії чемпіонату Молдови. Недаремно Зігі Бадібанга був визнаний найкращим гравцем цієї країни у 2017 та 2018 роках.

- З тих пір, як він пішов від нас, пройшло вже три з половиною роки. Це дуже хороший футболіст, - так лаконічно охарактеризував бельгійця у коментарі UA-Футбол генеральний директор ФК «Шериф» Важа Тархнішвілі.

Кандидат на перехід до «Чорноморця» має гарну школу, адже є вихованцем одного з найтитулованіших клубів Бельгії – «Андерлехту». Цікаво, що серед його партнерів по команді був добре відомий нині у світі гравець – Ромелу Лукаку. На Батьківшині Бадібанга також грав за «Шарлеруа», а ще в його кар’єрі були виступи в Нідерландах, згадуваній вже Греції, Кипрі та Казахстані. В останній з цих країн бельгійський легіонер виступав у той же час, коли там працював нинішній керманич «Чорноморця» Роман Григорчук. У сезоні-2019 Зігі Бадібанга захищав кольори «Ордабаси», а український тренер очолював «Астану». Ймовірно, саме тоді ігрові якості бельгійця склали приємне враження на Григорчука. Втім, не тільки на нього. Справа в тому, що разом з Бадібангою в «Ордабаси» тоді грали нинішній воротар одеської команди Дмитро Непогодов та півзахисник Кирило Ковальчук, який виступав у складі «моряків» за першої каденції Романа Григорчука, а влітку цього року очолив селекційну службу «Чорноморця».

У ці дні Зігі Бадібанга тренується з «Чорноморцем», однак вести мову про нього, як про повноправного члена команди, поки що зарано. Легіонер має зайву вагу, до того ж тривалий час був позбавлений ігрової практики у грецькому «Анагеннісі», куди перейшов у січні із іншого клубу цієї країни – «Ларіси».

За даними сайту Transfermarkt, вартість Бадібанги оцінюється у 250 тисяч у.о.