Рейтинг клубів Європи: успіх «Шахтаря», найгірша позиція «Динамо»

Динамо Київ 8 Вересня, 10:11 260
Рейтинг клубів Європи: успіх «Шахтаря», найгірша позиція «Динамо»
Донецький Шахтар, перемігши в гостях у рамках першого туру Лейпциг (4:1), покращив своє становище у рейтингу клубів Європи від Euro Club Index (ECI).

Після тріумфу в Німеччині Гірники перемістилися на одну позицію вгору, піднявшись із 42-го на 41-е місце та обійшовши Лестер.


Euro Club Index (Індекс євроклубів, ECI) – це рейтинг футбольних команд у вищому дивізіоні всіх європейських країн, який показує їх відносні ігрові сили в даний момент часу та їх розвиток у часі. ECI дозволяє розрахувати ймовірність результатів матчів у найближчому майбутньому.

Значення ECI розраховуються на основі всіх відповідних результатів матчів за кілька останніх сезонів із використанням наукових статистичних методів. Вплив недавніх матчів на значення ECI вищий, ніж вплив старіших.

На даний момент рейтинг очолює Реал. На другому місці – Манчестер Сіті, на третій позиції – Ліверпуль.Якщо говорити про інших учасників єврокубків від України, то Динамо посідає у рейтингу 76-те місце, СК Дніпро-1 – 248-те. До речі, для біло-синіх нинішня позиція – найгірша в історіъ. Найвище місце у рейтингу ECI у киян було у листопаді 2009 – 16-те. Найкраща позиція Шахтаря – дев’яте місце у лютому 2013 року.

Зазначимо, що Гірники цього сезону стали переможцями ще в одній «номінації» Ліги чемпіонів. Шахтар – найсхідніший клуб Європи, який бере участь у груповому раунді турніру. І, до речі, єдиний.