Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Україна наблизилася до росії

Футбол України 9 Вересня, 10:40 3829
Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Україна наблизилася до росії
Але Україна все ще поза топ-15 ...

Була спокуса написати в заголовку, що Україна «примудрилася» зміцнити позиції, але це не так. Перед першим туром відрив від найближчого переслідувача становив 0.975, зараз – 0.950. «Розгулятись» не дозволила Хорватія, яка однією командою на тижні здобула стільки ж, скільки ми – трьома (одна перемога, два бали). Але оскільки у них дільник менший, то їхні два бали важать більше – 0.5 проти наших 0.4 за конвертацією Таблиці коефіцієнтів.

Але це крихти. Хорватія однією командою створює на нас не надто потужний тиск з-за спини. Як і Греція, єдиний представник якої до того ж на тижні поступився представникові четвертого кошика («Нант» - «Олімпіакос» 2:1). Тому так: відносно Греції позиції зміцнили. І найголовніше – зміцнили їх відносно Данії, яка представлена у групі, як і ми, трьома командами.

«Копенгаген», «Сількеборґ» і «Мідтьюлланн» синхронно програли, що зробило перемогу нашого «Шахтаря» (0.4) прогресивною стосовно позицій Данії. Тепер відрив становить 1.475, що в контексті боротьби за топ-15 дуже непогано. Але ж там пруть турки. Вони досі програють нам у загальній Таблиці майже два з половиною бали, зате на тижні взяли повноцінний бал. Це (+0.6) відносно України – такими темпами можуть й наздогнати.

Тому для України було б корисно не тільки обійти стоячу дискваліфіковану країну-терористку (для цього потрібна ще хоча б нічия), а й наздогнати / випередити когось з тих, хто по-справжньому у грі. Швейцарію, Чехію, Норвегію. На тижні усі набрали більше, однак абсолютно всім різницю щодо України (+0.1) забезпечили менші дільники, а не якісь особливі результати. І Швейцарія, і Чехія, і Норвегія, як і ми, взяли по два бали. Але ж у них діляться на «чотири», а не на «п'ять».

З цієї компанії випала Сербія: дві її команди здобули тільки бал, що дорівнює 1/4-ій очка (0.25) за конвертацією Таблиці коефіцієнтів. Цю країну рятує старий багаж, хоча досі незрозуміло, наскільки його вистачить.

Важкий сезон, але можна говорити, що Україна все ще тримає удар. А наступного тижня, зважаючи на імена суперників («Селтік», АЕК, «Аполлон»), за прикладом наших славних ЗСУ (низький їм уклін), можна спробувати піти у контрнаступ. Чому б і ні? Цей сезон дуже динамічний. Уже за тиждень третя частина групової дистанції буде подолана. Відкладати на потім не слід.