Три думки після матчу «Фенербахче» - «Динамо»

Динамо Київ 9 Вересня, 11:23 5048
Три думки після матчу «Фенербахче» - «Динамо» | 19-27
Київське «Динамо» поступилося турецькому «Фенербахче» в рамках першого туру Ліги Європи.

Динамо не хоче вчитися хоча б на своїх помилках

Два пропущені голи стали наслідком практично ідентичних ситуацій. Спочатку турецький клуб створює шанс забити після банального стандарту. Кияни в паніці бігають туди-сюди, ніби вперше зіткнулися з подачею з флангу у футболі. Бущан проявляє героїзм або суперник сам пробачає, але далі аналогічний момент, ще більші проблеми оборони, яку суперник таки прориває. Найприкріше програвати ось так. Команді, яка нічого цікавого з гри так і не придумала. Максимально банально і примітивно. Проте й напрочуд ефективно проти цього Динамо. Зрозуміло, що склад Фенербахче значно соковитіший і досвідченіший за іменами.

В атаку Динамо, де і так нікому було грати після травм Бєсєдіна, Ваната і Супряги, випускають правого захисника Микиту Кравченка. А тут вам виходить на заміну чемпіон Англії Міші Батшуаї, який пограв за Челсі, Борусії Д, Валенсію. Нападник збірної Бельгії геройствує за відведені 20 з лишком хвилин лише раз, проте цього вистачає з головою. Однак коли таке твориться у твоїй обороні, тут уже не знаєш, якого ще вам суперника потрібно. Троє (Вівчаренко, Сирота і Сидорчук) біжать на двох опонентів. Кендзьора змушений покидати свого гравця, аби накрити ще одного зовсім вільного. У підсумку Бурда залишається сам проти двох, але по суті втрачає свого Батшуаї, якого пильнував від самого початку.

Відзначаємо Густаво Енріке, який виграв повітряну дуель не лише в моменті з власним голом, а й асистував партнеру на 90+3 хвилині. Гравець матчу за версією статистичних порталів. Цей 29-річний бразильський центрбек завдав аж 4 ударів за матч! Поруч і близько немає жодного гравця. Все розуміємо – гравець ростом 195 сантиметрів, але йому дозволили стільки на підступах до свого воротарського, що ніякою атакою цього б не виправили. Динамівцям не вистачило високих гравців і агресивності Попова на другому поверсі. Сирота лише на 2 сантиметри нижчий, але боротьбу Енріке не нав'язав.

Фенербахче і його фанати вражають дикістю

Луческу поскаржився на дуже грубі дії турецької команди. Крім Шапаренка, вилетів ще один гравець Динамо, імені якого головний тренер не назвав. Бущан весь матч відчував біль у коліні. Гармаша і Буяльського неодноразово лупили ззаду по ногах. Де і близько не йшлося про м'яч. Полювання на Шапаренка почалося з перших секунд. Як і на інших атакувальних гравців. Угорський суддя Тамаш Богнар цьому сприяв, адже дуже довго терпів з жовтими. Це не виправдання поразки. В жодному разі. Самі винуваті.

Просто це реально мало схоже на футбол, і тепер збірна України перед важливими матчами втрачає Шапаренка, який ризикує пропустити дуже багато чого. А все тому, що Фенер навіть з усім його фантастичним для Динамо трансферним бюджетом не перегравав Київ у грі. На стандартах домінував, так. А ось в позиційних атаках, контрнаступі, перехідних фазах виглядав жалюгідно, без ідей. І найгірше, що свою немічність вимістив на ногах суперника. Не стримуючи себе зовсім. Проти Кабаєва фолили 5 разів. Ніби цього мало, в нього летіли якісь предмети з трибун. Сидорчука, Буяльського і Шапаренка били ще 8 разів. А після матчу Жорже Жезуш виходить кривлятися до Бущана, мовляв, голкіпер не мав права стільки лежати після пошкодження.

Київ чекають важкі часи

Матч на 3 результати програно. Не могло динамівцям постійно таланити у протистояннях з Фенербахче. Сьогодні цілком був шанс вирвати щасливий квиток і навіть перемогти. За стовідсотковими моментами OPTA показує паритет 2:2. Статистика очікуваних голів віддає перемогу Фенербахче, але там багато вирішили 4 удари на стандартах у межах воротарського майданчика. Кияни створили магію з гри. Буяльський навіть після жахливого пасу Кабаєва у спину вирулив, обігравши двох суперників і знайшовши Циганкова. Міг Віталій і сам забити після подачі зі штрафного. Хоча загалом позиційна атака Динамо також викликала чимало запитань. Однак тут треба розуміти, що створити щось нині з гри здатні по суті лише двоє.

Команда Луческу поступається 5 поспіль матч. Якщо рахувати поразку 0:1 в основний час зі Штурмом, яку вдалося після овертайму перетворити на 2:1, то цілих 6 невдач за 90 хвилин. Перед грою втратили останніх боєздатних форвардів. Також випали Попов і Забарний. Тепер ось ще й Шапаренко. Невідомо, як почуватиметься Гармаш. Психологічний злам неможливо виправити без перемог. А тут ще й пів команди немає. Навіть Львів та АЕК Ларнака зараз будуть непростими суперниками. Але якщо за тиждень не переграти кіпріотів, навіть на 3 місце і виліт в Лігу конференцій важко буде сподіватися. Потрібно вмикати характер. Інакше такі катастрофічні відрізки, як з 25 по 40 хвилину, коли Динамо віддало НУЛЬ пасів на половині поля суперника, повторюватимуться знову і знову.