Що говорили українські експерти після поразки киян «Фенербахче»

Динамо Київ 9 Вересня, 11:32 6181
Що говорили українські експерти після поразки киян «Фенербахче» | 19-27
«Біло-сині» поступилися турецькому клубу в доданий час.

Заступник головного редактора журналу «Футбол» Андрій Шахов:

«Неймовірно засмучений. Дуже образлива поразка. Перший тайм програли заслужено, але другий у виконанні «Динамо» був дуже непоганий. На жаль, знову підвели захисники - як можна залишити одного Батшуайї?».

Головний редактор журналу «Футбол» Артем Франков:

«Боляче мені. Не Серлота взяли, так Миші... Сумно. І конкретний рахунок, зізнатися, значення не має - поразка є поразка. Боляче. При всіх застереженнях, міркуваннях і розрахунках - а як же дива?!

Проблема в тому, що у нас наприкінці залишався Микита Кравченко, а у Фенера – з добрий десяток злих і дорогих претендентів на основу, чого, мабуть, і добивався Жорже Жезуш. Однак питання не в перспективах нашої команди, а в терпінні. Умовно кажучи, наступ на Балаклію означає на порядки більше, ніж ця поразка у Стамбулі”.

Футбольний експерт Олександр Сопко

– Усім давно відомі динамівські проблеми – кваліфікація гравців атаки. На ці позиції треба футболістів шукати, поки що готових гравців я не бачу. Ні на полі, ні в найближчому резерві. Те ж саме опорна зона – вихід із оборони в атаку має відбуватися якось через центр, цього, на жаль, немає.

Ну і, як я думаю, Мірча Луческу був так заточений на результат, що швидко вичавив максимум із тих кадрів, які в нього були. Але роботи на перспективу з метою виходу на новий рівень гри зараз не видно. У тому ж «Шахтарі» він працював над майбутнім, проводив увесь час ротацію, купуючи нових гравців. У цьому він сильний. Якщо ж тут він обмежений у можливостях, то неминучий конфлікт. Також якщо він «застарів» як тренер… Для мене особисто дуже дивно, що всі придбання, які здійснювалися за останні рік-півтора – Кулач, Супряга, Шкурін, Антюх – за всієї поваги до цих футболістів, але я не бачу в них проповідників ідей Луческу. Якщо він бачив у цих гравцях своє бачення футболу, то дуже дивно, що Мірча в них щось знайшов. Я не бачу нині ні нової тренерської ідеї Луческу, ні ресурсів, за рахунок яких він може її розвинути. Але подивимося, наскільки довірливі стосунки між ним та президентом клубу, наскільки Ігор Суркіс встоїть перед спокусою та тиском усіляких думок, наскільки віритиме Луческу і йтиме йому на зустріч.

45-річний Олег Шелаєв, який у кар'єрі серед іншого грав за «Зорю», «Шахтар», «Дніпро» та «Металіст», розповів про проблеми, з якими зіткнулося «Динамо»:

«У світлі невдалих ігор Динамо в чемпіонаті України у команди намітилося погане психологічне тло. Зараз у команди спад – і фізичний, і емоційний. До матчу в Стамбулі динамівці підходили з масою проблем. Одна з них – відсутність нападника. Легіонери до нас не поїдуть, а якісного українського форварда знайти складно. Проблема форварда у Динамо давно, вже більше року, але її вирішити поки не вдалося.

Якщо проаналізувати перебіг всього поєдинку, то варто визнати результат закономірним. Турецька команда награла на перемогу. Буває, що та чи інша команда з поганою грою досягає переможного результату, але це буває рідко. Безперечно, важко прийняти той факт, що динамівці пропустили вирішальний м'яч у компенсований час. Це болісно сприймається всіма.

Колишній керманич тернопільської «Ниви» та «Львова» Ігор Яворський поділився враженнями від матчу:

На мій погляд, в тих попередніх протистояннях з «Фенербахче» на боці киян був фарт, хоча заради справедливості слід сказати, що в повторному матчі в Стамбулі кияни в овертаймі потішили фізичними кондиціями та вольовими якостями. Проте відчувалося, за час, що минув, «Фенербахче» зробив правильні висновки з поразки і додав, а «Динамо» — пригальмувало. Цим й можна пояснити вчорашні дії динамівців з оглядкою на тили. Mабуть, закарбувалися в їхній пам’яті ті шість пропущених м’ячів в останніх двох турах чемпіонату УПЛ.

На жаль, учора кияни забули й про те, що матч триває не 90 хвилин. В компенсований час їм бракувало концентрації, після елементарного прорахунку при підстраховці вони загубили біля своїх воріт відразу двох гравців господарів і були покарані. До речі, знову наша команда пропускала після розіграшу стандартного положення. Як бачите, наступаємо на ті ж граблі.

Колишній гравець «Динамо» Сергій Ковалець прокоментував поразку:

«Динамо» зараз буде непросто після п’яти поразок поспіль, проте я впевнений, що такий досвідчений тренер, як Мірча Луческу, зможе знайти вихід зі становища. Важливо, що це тільки старт групового раунду Ліги Європи, як і чемпіонату України, тому все ще можна виправити.

В Туреччині футболістам «Динамо» було не відмовити у бажанні, однак не вистачило майстерності в завершенні атак, так само як і надійності в обороні.

Нічого не вдієш, але зараз немає часу сумувати – треба перемикатися на чемпіонат. І знову ж таки, зміни в якості гри та покращення результатів киян багато в чому залежать від того, як швидко тренерський штаб внесе потрібні корективи.

Футбольний менеджер В'ячеслав Заховайло:

«У киян проблеми. Багато огульної критики від журналістів та різного роду фахівців. По суті… Спад у грі пов'язаний із численними травмами та психологічним станом гравців. Вірю, що керівництво шукає можливості вирішити цю проблему. Справжні вболівальники підтримають команду, я серед них».

Відомий журналіст Ігор Лінник коротко висловився з підсумків вчорашнього матчу:

«Київське «Динамо» виглядало в Туреччині як гранатомет із багнетом, але без боєкомплекту.

«Фенербахче» теж Байрактаром не був — так собі, гібрид стінобитної зброї та катапульти», — написав Лінник на свою сторінку в соціальній мережі Facebook.