Журналіст: «Мало хто знає, що Лобановському та Базилевичу перед грою з «Баварією» за Суперкубок УЄФА-1975 пропонували відмовитися від гри»

Динамо Київ 9 Вересня, 12:04 738
Журналіст: «Мало хто знає, що Лобановському та Базилевичу перед грою з «Баварією» за Суперкубок УЄФА-1975 пропонували відмовитися від гри»
​Журналіст Семен Случевський у своєму Facebook позначив сьогоднішню дату в історії «Динамо»


«СЬОГОДНІ ДАТА... одного дуже важливого матчу в історії вітчизняного футболу. 9 вересня 1975 року в Мюнхені відбувся перший матч у боротьбі за Суперкубок УЄФА між володарем Кубка чемпіонів «Баварією» та володарем Кубка володарів Кубків київським «Динамо». :0.Єдиний гол на 67-й хвилині забив Олег Блохін.

Склад команд: «Баварія»: Майєр, Хорсман, Шварценбек, Беккенбауер, Дюрнбергер (Рот, 46), Капельман, Цобель, Вайс, Румменіге, Мюллер, Вундер.

«Динамо»: Рудаков, Дамін, Фоменко, Решко, Зуєв, Буряк, Коньков, Колотов, Слободян, Трошкін, Блохін.

У лавах «Баварії» грали 5 чемпіонів світу 1974 року: Майєр, Шварценбек, Беккенбауер, Мюллер, Капельман + майбутній чемпіон Європи, двічі володар «Золотого м'яча» Румменіге. Для справедливості зазначимо, що травмовано було і не грав ще один чемпіон світу - багаторічний президент «Баварії» Хеннес.

У складі «Динамо» не могли брати участь 4 провідні футболісти: Матвієнко, Мунтян, Онищенко, Веремєєв.

Мало хто знає, що тренерів «Динамо» Лобановського та Базилевича перед грою викликали «на самий верх» партійно-державній владі країни і, знаючи міць гравців суперника, а також власні кадрові проблеми, запропонували відмовитися від матчів із «Баварією». Аргументи у партійної верхівки були прості: «Неприпустимо, щоби радянські спортсмени програли «реваншистам» із Західної Німеччини.

Лобановський та Базилевич наполягли перед «начальниками» СРСР на грі з німцями, гарантували їм перемогу під заставу... своїх партійних квитків. Для самих тренерів це дуже ризиковано, т.к. хто тоді втрачав квиток члена КПРС, той в обмін отримував «вовчий квиток» на подальшу кар'єру.