Платний урок для «Динамо»

Динамо Київ 10 Вересня, 21:31 415
Платний урок для «Динамо»
Тим, хто виріс за часів «розвинутого соціалізму», дуже нелегко усвідомити просту і відому тисячу років істину — безплатних уроків не буває! За них так чи інакше хтось платить. Тому найкраще заплатити самому аби справді чогось навчитися!

Якби київські динамівці не пропустили на останніх хвилинах прикрого м’яча від «Фенербахче» то ми точно би казали про тренерський геній Мірчі Луческу, який вибудував правильну тактику на гру і ледь не обіграв турецьку команду вдруге поспіль на її полі. Футболісти «Динамо» виглядали би такими, що навмисно заманювали на свою половину суперника, аби забити в практично єдиній своїй атаці за майже сто хвилин ігрового часу. А того, хто піддав би це сумніву, називали би нехорошими словами.

Але динамівцям цього раз відверто не пощастило — два пропущені м’ячі були зовсім не обов’язковими — окрім них «Фенербахче» не створив практично нічого, вперто закидаючи м’яча до воріт «Динамо». Двічі це спрацювало і принесло перемогу. Що дає нам можливість подивитись на гру киян об’єктивно, наскільки це можливо.

Отож, динамівці цілком і повністю провалили гру на флангах — господарі поля гуляли ними як хотіли. Про присутність на полі Циганкова і Кабаєва свідчив виключно протокол стартових складів, а повз Дубинчака з Кендзьорою суперники пробігали мов крізь манекени. Нервував центр захисту — Бурда з Сиротою цього разу м’ячів у свої ворота ніби не «привозили», але їхня нервозність призвела до того, що єдиним способом вийти в атаку був для «Динамо» удар голкіпера Бущана навмання подалі вперед. Така тактика має право на життя але лише тоді, коли команда бореться за м’яч. Динамівці ж практично усю цю боротьбу безнадійно програли.

Так, гравці команди-господаря грали грубо, нахабно і брудно. Але хіба про це не було всім відомо заздалегідь? Ми ж вже двічі грали з цією командою зовсім нещодавно. То може варто було поштовхатися, а не падати від кожного зіткнення? Та чи вміють це наші футболісти? Грати жорстко в нашому чемпіонаті не дадуть, а уроки атлетичного футболу у єврокубках коштують занадто дорого. Тому ці уроки слід детально аналізувати аби не повторювати власних помилок.

Тому, як на мене, поразка від «Фенербахче» для нинішнього «Динамо» більш корисна ніж цілком ймовірна нічия і навіть перемога. Втрачені дорогоцінні турнірні бали, за умови правильних висновків, можуть стати належною платою за урок справжнього, хоч і турецького, футболу. Головне цей урок засвоїти!

Микола НЕСЕНЮК