«Може, стане функціонером на рівні УЄФА»: Маркевич, Грозний і Франков – про звільнення Шевченка з «Дженоа»

Динамо Київ 23 Вересня, 11:05 578
«Може, стане функціонером на рівні УЄФА»: Маркевич, Грозний і Франков – про звільнення Шевченка з «Дженоа» | 19-27
«Дженоа» раптово оголосила про розірвання контракту з Андрієм Шевченком. Що за цим стоїть? Мирон Маркевич, Артем Франков та В'ячеслав Грозний розповіли, що думають із цього приводу.

Учора Дженоа повідомила про розрив контракту з Шевченком, який припинив працювати з командою ще у січні цього року, але продовжував отримувати зарплату.

Шевченко підписав угоду з Дженоа у листопаді 2021 року, контракт діяв до літа 2024 року. Через невтішні результати керівництво клубу вирішило змінити українця на Александера Блессіна, який не зміг врятувати команду від вильоту із Серії А.

За повідомленням Дженоа, договір було припинено за згодою сторін. Тепер український фахівець може розпочати пошуки нової команди або продовжувати доносити європейській спільноті інформацію про звірства путінської армії в Україні, а може й висунути свою кандидатуру на виборах президента УАФ.

«Напевно, Шевченко та Дженоа домовилися про виплату частини компенсації»

‒ Як думаєте, чому Шевченко та Дженоа розірвали контракт? Адже український фахівець міг би отримувати гроші та відпочивати.

Маркевич: «Важко говорити. Це краще у Шевченка спитати. Може, у нього виник якийсь інший варіант працевлаштуватися. Можливо так. Тільки він знає.

Грозний: «Буде правильно поставити запитання Андрію та його менеджерам. Я особисто думаю, що Шевченко та керівництво Дженоа домовилися про виплату частини компенсації. На цій підставі він має право приймати іншу команду. Можливо, Андрій вирішив порозумітися з клубом і отримати певні неустойки. Думаю, це ближче до істини.

Можу сказати, що робота у Дженоа Андрію Шевченку позитивних емоцій не додала, але це футбол. Збірна Італії за Манчіні виграла Євро, а потім програла Північній Македонії і не потрапила на чемпіонат світу. У нас така професія».

Франков: Думаю, що він планує продовжити тренерську роботу. Це сигналізує про те, що йому надійшла якась пропозиція. І він, можливо, на шкоду з фінансів, але бачить якусь перспективу. Або досягнуть компроміс із Дженоа і йому виплачуються не всі гроші, але одразу.

Думаю, він просто домовився із Дженоа, щоб закрити цей контракт. Шевченко не мав права вести переговори з іншими командами, маючи чинну угоду. А італійці хотіли заощадити гроші, які мають виплатити».

«Контракт з Дженоа не заважав йому йти в президенти УАФ»

‒ Чи повертатиметься тепер Шевченко на тренерську роботу чи, може, балотуватися у президенти УАФ, як пишуть ЗМІ?

Маркевич: Не знаю, які у нього плани. Наскільки мені відомо, він хотів бути тренером. У нього непогано вийшло у збірній і, може, є варіант. Чи хоче він цього? Не знаю».

Грозний: «У нас зараз немає виборів президента УАФ під час війни. Жодних виборів не відбуватиметься, ні на якому рівні. Другий момент – це про що думає сам Шевченко, питання щодо нього. Кожна людина, якщо має покликання тренера, хоче тренувати. Якщо є покликання функціонера, йому цікавий цей вид діяльності.

Шевченка зараз більше амбасадору від України, він більше займається благодійністю. Коли він керівництво Ірпеня запитав, чим їм допомогти, йому відповіли – стадіоном. Це дуже сильна місія, коли людина представляє країну. Це заслуговує на повагу».

Франков: «Контракт із Дженоа йому це не заважав робити. Ці чутки… Я не уявляю. Єдиний варіант: це якщо офіс президента України захоче, щоб Шевченко став президентом УАФ. Але там така система та оборона, що пролізти туди на пост президента малореально.

Варіант із президентством реальний лише якщо на Шевченка зробить ставку політичне керівництво країни та надасть відповідну підтримку.

Хотів би, щоб у нього з'явився добрий тренерський варіант, але розрив контракту з Дженоа ніяк не пов'язаний із виборами президента ФФУ».

«Шевченко прочитає та скаже: «А чого це Грозний за нього розписується?»

‒ Що у Шевченка не вийшло у Дженоа?

Маркевич: Це така робота, що сьогодні ти можеш бути на коні, а завтра – внизу, під копитами. Це не тільки у нього так, а й у будь-якого тренера така доля. Потрібно вміти тримати удар і рухатись далі, якщо він хоче бути тренером.

Він мав класні помічники, спостерігав за ним, коли працював головою комітету збірних. Вони доповнювали один одного, і тому був добрий результат. Якщо вирішить бути тренером, то, мабуть, є такі помічники. Це творчий процес».

Грозний: Не можу за нього відповідати. Він прочитає і скаже: А чого це Грозний за нього розписується? Є люди, які добре працюють зі збірними, а є – з клубами. І рідкісний виняток, коли тренер добре працює і з клубом, і зі збірною.

Я не знаю, про що спочатку він домовлявся із керівництвом. Також була інформація, здається, і на Fanday писали, що прийшов спортивний директор до Дженоа, повів свою лінію, яка йшла в розріз з лінією головного тренера та його штабу. Я не знаю, важко говорити.

Можливо, Андрій Миколайович і не думає зараз тренувати. Домінантою є мир у країні та перемога над ворогом. Може, він хоче дійти рівня УЄФА, як футбольний функціонер. Багато хто не хоче бути тренерами, бо це нервова робота».

Франков: «Важко судити, недостатньо інформації. Де Дзербі очолив Брайтон і до його штабу увійшов Мальдера, який був Шевченковим помічником. Багато хто вважає, що багато в чому похід у Дженоа був невдалим через слабкість тренерського штабу Шевченка. Де буде наступна тренерська зупинка Шевченка? Я не уявляю».