Франков про нового тренера для збірної: «Пам'ятаєте крик із приводу віку Луческу, коли він прийшов у «Динамо»? Маркевичу теж за 70 років»

Збірна України 28 Вересня, 21:16 7306
Франков про нового тренера для збірної: «Пам'ятаєте крик із приводу віку Луческу, коли він прийшов у «Динамо»? Маркевичу теж за 70 років»
Головний редактор журналу «Футбол» Артем Франков висловився про те, хто може очолити збірну України замість Олександра Петракова.

«Продовження договору з Петраковым залежить від того, які варіанти є у розпорядженні УАФ нині.

Ходять чутки про Реброва, але я не знаю, які умови контракту у нього з Аль-Айном і коли він закінчується. Зараз поспішати нікуди не треба – у збірної ще багато часу до початку відбору на Євро-2024. Я вважаю, що не потрібно у цьому плані форсувати події та робити якусь істерику з пошуками. Працюйте спокійно.

Я сказав би так, що я оцінюю роботу Петракова у збірній досить позитивно. Те, що ми не посіли перше місце – ну не пощастило. Збірна Шотландії, як не крути, досить пристойна команда, гаразд, вона середнього рівня, але й ми зірок із неба не хапаємо.

Ми ж бачимо, у якому стані приїхав Яремчук до збірної, що Малиновський не в шедевральному стані. У цей же час Петраков досить сміливо підпустив до складу молодих гравців, ми бачимо, що ця команда має певні перспективи.

Звільняти задля того, щоб звільняти і влаштовувати реформи заради самих реформ – я проти таких підходів.

Як Петраков поводився на прес-конференції, я вважаю, що це неправильно. Професіонал не повинен дозволяти собі таких речей. Але гаразд, це у нас своя специфіка. Петраков дуже багато речей приймає близько до серця, пропускає їх через себе. Він весь на поверхні.

Щоб його змінити, керівництво УАФ має бути впевненим у тому, що після його відходу воно отримає більше. Подібна впевненість може бути навіяна лише шляхом переговорів та чіткої готовності до прийняття рішень. У нас аж ніяк не черга тренерів.

Я думаю, що Руслан Ротань ще має попрацювати у молодіжній збірній, йому ще рано вести першу збірну.

Тим більше, він тільки зараз досяг успіху і йому потрібно продовжити цю роботу.

Іноземці у нас не розглядаються. Плюс у нас це питання є політичним, бо ми воюємо. Та й економічний: дуже сумніваюся, що федерація футболу зможе потягнути дуже серйозний економічний контракт. Щодо грошей, як мінімум тренерський штаб Петракова — це економ-клас. Великих грошей вони не заробляють.

За Маркевичем: пам'ятаєте який зойк підняли з приводу віку Луческу, коли він прийшов до Динамо? Нічого, що Маркевичу за 70 років? Так, це цікавий варіант, але я проти того, щоб розглядати головного тренера без тренерського штабу. Зрозуміло, з Мироном Богдановичем, якого я дуже люблю та поважаю, треба було б переговорити та обговорити його бачення, щоб було чітке розуміння.

Тому що він пішов, затаївши образу, його кидало діюче керівництво УАФ. Він чекав, що після Шевченка йому запропонують посаду головного тренера. У нього доведеться просити вибачення за цей кидок, чи готова до цього федерація?».