Чи зможе Ярмоленко побити рекорд Шевченка? Порівняльна статистика легенд збірної України

Збірна України 29 Вересня, 11:00 11448
Чи зможе Ярмоленко побити рекорд Шевченка? Порівняльна статистика легенд збірної України | 19-27
Кожен час має своїх героїв.

Матч проти Шотландії у Кракові став рекордним для Андрія Ярмоленка. 112 ігор за збірну України. Він побив показник Андрія Шевченка, який мав 111 матчів у синьо-жовтій футболці. Безперечно, Ярмоленко зараз це культова постать у сучасній команді. Не найпопулярніший, адже є Зінченко. Не найшвидший і ненайвитриваліший. Але лише за рахунок власного футбольного інтелекту він здатний грати хоч до 40 років.

У 2012 році, коли на пенсію йшов Андрій Миколайович Шевченко вболівальники сперечалися хто ж буде наступною зіркою в збірній? Коноплянка чи Ярмоленко? Пройшло рівно 10 років, обидва грають у далеко не найсильніших чемпіонатах світу, але Коно не грає за збірну вже понад 2 роки. В той час, коли Ярмоленко, неочікувано для більшості, вивозить на собі Євро-2020. Тому, дискусію вже давно можна вважати закритою.

Але якщо порівнювати Ярмоленко не з гравцем його поколінням, який за потенціалом міг бути навіть сильніше Андрія (але не вийшло), а з найкращим гравцем в історії національної збірної? Давайте порівняємо показники легенди українського футбола. Двох легенд українського футбола. Що в їх кар'єрі було спільного, а що відмінного? Хто більше забив і віддав у різних турнірах та кваліфікаціях? Та врешті-решт чи зможе Ярмоленко побити рекорд Шевченка?

Ранній період

Почнемо з початку, а саме з дебютів. Шевченко дебютував за збірну України 25 березня 1995 року в матчі проти Хорватії (відбір на Чемпіонат Європи) у віці 18 років (5 місяців та 24 дні). Сам Андрій провів весь матч на полі, а його команда поступилася з рахунком 4-0. Перший свій гол за збірну Шевченко забив у 4 грі за збірну у ворота Туреччини (товариська гра), матч закінчився з рахунком 2-3 на користь турків. Першу гольову передачу Шева віддав аж у 16 грі за збірну, а сталося це у переможній грі проти збірної Росії (3-2).

Ярмоленко дебютував у збірній 5 вересня 2009 року, в грі проти збірної Андорри (відбір на Чемпіонат Європи) у віці 19 років (10 місяців та 13 днів). Андрій провів на полі весь матч та забив у ньому на 18 хвилині гри з передачі Олега Гусєва. Першу гольову передачу віддав у 12 грі за збірну, в товариському поєдинку зі збірною Уругваю (2-3).

Примітка: кожен етап це 37 матчів.

Отже, підсумуємо статистику за перші 37 матчів Ярмоленка та Шевченка.

Андрій Ярмоленко
  • Матчів у старті: 31
  • Голів: 14
  • Асистів: 11
  • Голи ТОП збірним: Уругвай (02.09.2011), Німеччина (11.11.2011), Франція (15.11.2013).
Андрій Шевченко
  • Матчів у старті: 35
  • Голів: 16
  • Асистів: 11
  • Голи ТОП збірним: 0.

Період розквіту

Дуже різний період для обох гравців. Шевченко виводить збірну України на перший та останній (поки що) Мундіаль. У головної зірки збірної 6 голів у відборочному циклі. Потім разом з командою буде феєричний Чемпіонат Світу в Німеччині, де Україна дійде до 1/4 і поступиться лише майбутньому переможцю - Італії. Сам Андрій на тому турнірі в 5 матчах заб'є 2 голи та віддасть 1 гольову передачу. Щоправда, обидва відбори на Євро (2004 та 2008) завершаться провалом.

У Ярмоленка період починається після поразки 3-0 від Франції та не виходу на Чемпіонат Світу в Бразилії. Слідом піде вдалий відбір на Євро-2016, де Андрій стане ключовою фігурою у грі команди. У відборі він заб'є 6 голів та віддасть 2 гольові передачі. Сам же виступ на Чемпіонаті Європи можна вважати провалом. 0 перемог. 0 нічиїх. 0 очок. 0 забитих голів. Відбір на Чемпіонат Світу 2018 року також завершився невдало - третє місце в групі з Туреччиною, Ісландією, Хорватією, Фінляндією та Косово.

Примітка: вся статистика з порталу transfermarkt.

Отже, підсумуємо статистику за другі 37 матчів Ярмоленка та Шевченка.

Андрій Ярмоленко
  • Матчів у старті: 35
  • Голів: 18
  • Асистів: 6
  • Голи ТОП збірним: 0.
Андрій Шевченко
  • Матчів у старті: 36
  • Голів: 17
  • Асистів: 3
  • Голи ТОП збірним: Німеччина (14.11.2001), Іспанія (10.09.2003).

Період прощавальний

Для Шевченка це провал у відборі на Чемпіонат Світу у Південній Африці. Сльози після гри з Грецією. Усвідомлення того, що більше нагоди зіграти на Мундіалі не буде. Потім домашній Чемпіонат Європи, який стане гарним фінальним акордом. Так, з групи Україна не вийде, але матч проти Швеції та дубль Шеви увійде в історію. Так само, як і блискавка та злива, на ще мирній Донбас-Арені, під час гри з Францію. Так само, як суддівство Кашшаї у грі з Англією, яке поховало нашу команду. Потім буде захід в політику. Ненадовго. А далі знову Чемпіонат Європи, але вже в якості головного тренера. Знову виліт в 1/4 у міжнародному турнірі. Тепер Ярмоленко не партнер по команді, а підлегий, хоч і капітан збірної.

Для Ярмоленка це перша Ліга націй та перша перемога в групі. Блискуча гра під керівництвом Шевченка у відборі на Євро-2020. На самому Чемпіонаті Європи Андрій стане відкриттям турніру. Не Маліновський, який до того провів потужний сезон у «Аталанті», не Зінченко з «Манчестер Сіті» і навіть не Циганков з «Динамо». Гравець ротації «Вест Хему», який, навіть, після такого виступу на Євро не зумів завоювати довіру Мойєса в клубі. У 5 матчах на ЧЄ-2020 у Ярмоленка 2 голи та 2 гольові передачі. Але для Андрія це не тільки тріумф на Євро, а й черговий не вихід на Мундіаль, що пройде в Катарі. Можливо, останній шанс Ярмоленка зіграти на Чемпіонаті Світу. Хоча, дебютувати зі збірної у якості живої легенди команди на Чемпіонаті Світу-2026 в 36 років у США досить гарна ідея. Головне, щоб вистачило наснаги та здоров'я. Підтримка форми в «Динамо» на рівні УПЛ та серйозні матчі в єврокубках допоможуть підійти в оптимальних кондиціях.

Отже, підсумуємо статистику за останні 37 матчів для Шевченка та не останні 38 для Ярмоленка.

Андрій Ярмоленко
  • Матчів у старті: 37 (усього матчів 38)
  • Голів: 13
  • Асистів: 8
  • Голи ТОП збірним: Португалія (14.10.2019), Нідерланди (13.06.2021).
Андрій Шевченко
  • Матчів у старті: 28
  • Голів: 15
  • Асистів: 5
  • Голи ТОП збірним: Італія (12.09.2007), Франція (21.11.2007), Англія (01.04.2009).

Підсумовуємо

ТОПовим збірним забивали порівну, по 5 мячів. Голів, поки що, більше у Шевченка 48 проти 45 у Ярмоленка. Асистів у Шеви 19, у Ярмоли 25. Шевченко закінчив кар'єру в збірній у 36 років тоді, як Ярмоленку зараз усього 32. Варто враховувати, що Шевченко ще й почав грати у збірній на рік раніше.

Також у Андрія Миколайовича є козир, окрім Золотого М'яча - це виступ на Чемпіонаті Світу. Тому зіграти на Мундіалі в 36 років і завершити кар'єру буде дуже гарною та символічною подією для Ярмоленка.

До вашої уваги повна статистика Шевченка:

Повна (але не остаточна) статистика Ярмоленка:

Як ви розумієте, шанси побити голеадорський рекорд Шевченка у збірній досить великі. Головне не перетворити це у фарс, подібний до Селезньова та його рекорду в УПЛ. Голи не повинні бути самоціллю.

Так, Ярмоленко не мав такої успішної кар'єри в Європі, як Шевченко. Не отримав Золотий М'яч та навіть не грав на Чемпіонаті Світу (поки що). Але. Інший час. Інші реалії. Інші герої. Наприклад, Олів'є Жиру зараз знаходиться на відстані 10 голів, щоб побити рекорд Тьєррі Анрі та стати найкращим бомбардиром в історії збірної Франції. Хто б міг подумати? C'est La Vie.

Владислав Омельченко