П'ять найбільш лояльних своїм клубам футболістів англійської Прем'єр-ліги

Світовий футбол 29 Вересня, 14:23 563
П'ять найбільш лояльних своїм клубам футболістів англійської Прем'єр-ліги | 19-27
Хтось, вочевидь, посперечається із подібною тезою, але більшість шанувальників європейського футболу, напевно, погодяться з тим, що англійська Прем'єр-ліга на даний момент є найсильнішим національним чемпіонатом на континенті.

Великі гроші та неймовірна популярність, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках роблять це змагання дуже привабливим для усіх, починаючи від інвесторів і закінчуючи, звичайно ж, футболістами.

Нерідко в інтерв'ю топових гравців можна прочитати про мрію одного разу пограти у команді з АПЛ. Далеко не всім надається такий шанс, але серед щасливчиків є й ті, хто схопився за можливість двома руками та не збирається її впускати.

Сьогодні виділимо п'ятірку футболістів, які найдовше зберігають лояльність своїм командам в англійській Прем'єр-лізі. Здається, у них ніколи не виникало спокуси залишати свої колективи та лігу...

4-5. Джордан Хендерсон – 11 років та 2 місяці

Громадянство: Англія
Вік: 32 роки
Команда: «Ліверпуль»
Матчів в АПЛ: 401

Вихованець «Сандерленда» Джордан Хендерсон в АПЛ дебютував у лавах рідної команди. Сталося це 1 листопада 2008 року, коли молодий на той момент півзахисник вийшов на заміну у гостьовому поєдинку «чорних котів» проти «Челсі». Та гра підопічним Роя Кіна давалася вкрай непросто, адже наприкінці першого тайму гості поступалися із рахунком 0:3. На другу 45-хвилинку ірландський наставник вирішив кинути у бій молодого Хендерсона, але той не допоміг «Сандерленду» переламати ситуацію – гості пропустили ще двічі, і дебют Джордана в елітарному дивізіоні виявився неймовірно сумним…

Втім, вже через два із половиною роки Хендерсон, котрий до цього закріпився в основі «чорних котів», за 16,2 мільйонів фунтів перебрався до «Ліверпуля», де його побажав бачити особисто легендарний сер Кенні Далгліш, котрий керував тоді першою командою «червоних». Власне, з того часу Джордан і виступає на «Енфілді», зумівши з роками дорости до статусу капітана команди.

Всього на даний момент на рахунку Хендерсона 401 матч в АПЛ, з яких 330 – у футболці «червоних». Виграти турнір Джордану пощастило поки що лише один раз – за підсумками сезону-2019/20 «Ліверпуль» виявився сильнішим за всіх своїх опонентів, перервавши клубну серію без національного «золота», яка затягнулася на кілька десятиліть.

Торішнього серпня Хендерсон та «Ліверпуль» продовжили договір про співпрацю, за умовами якого хавбек виступатиме за «червоних» як мінімум до літа 2025 року. На той момент Джордану буде вже 35 років.

4-5. Давід де Хеа – 11 років та 2 місяці

Громадянство: Іспанія
Вік: 31 рік
Команда: «Манчестер Юнайтед»
Матчів в АПЛ: 383

Давід де Хеа народився та виріс у Мадриді, де в академії місцевого «Атлетіко» й доріс до можливості дебютувати на професійному рівні за головну команду «матрацників». Дуже швидко голкіперу вдалося довести свій найвищий рівень гри, що привернуло до Давіда увагу топових клубів всього континенту. Найбільш наполегливим та предметним у переговорному процесі виявився «Манчестер Юнайтед». На той час «червоних дияволів» ще очолював легендарний шотландець Алекс Фергюсон, тому недивно, що де Хеа відкинув ряд інших варіантів й переїхав на «Олд Траффорд».

У липні 2011 року «Манчестер Юнайтед» заплатив «Атлетіко» за де Хеа 22,5 мільйони фунтів – солідні гроші на той час як для воротарського ринку. 14 серпня Давід дебютував в АПЛ у віці 20 років та 9 місяців. Відстояти на нуль проти «Евертона» іспанському кіперу не вдалося, але його команда у тій зустрічі виявилася сильнішою за опонента – 2:1.

Стати чемпіоном АПЛ де Хеа у складі «Юнайтед» пощастило на другий рік перебування на Туманному Альбіоні. На жаль для фанів «червоних дияволів», але 2013 рік став останнім для Алекса Фергюсона на посаді менеджера. Після цього шотландець ухвалив рішення відійти від справ та зосередитися на функціонерській та представницькій діяльності. З того часу «Манчестер Юнайтед» жодного разу не підкорялося національне «золото», хоча команду тренували вельми гідні фахівці, як Девід Моєс, Райан Гіггз, Уле Гуннар Сульшер, Ральф Рангнік, не кажучи вже про куди більш іменитих та титулованих Луї ван Гала й Жозе Моуріньо.

Всього на рахунку де Хеа на даний момент 383 матчі в АПЛ. Усі з них він провів у воротарському светрі «Манчестер Юнайтед», з яким, незважаючи на чутки, у вересні 2019-го підписав новий договір на чотири сезони із опцією пролонгації ще на рік.

3. Гаррі Кейн – 11 років та 8 місяців

Громадянство: Англія
Вік: 29 років
Команда: «Тоттенхем»
Матчів у АПЛ: 289

Ще у 2004 році, в 11-річному віці, Гаррі Кейн опинився в академії «Тоттенхема», звідки згодом дістався до першої команди. Перший професійний контракт зі «шпорами» форвард уклав на початку 2011 року, після чого на правах оренди пограв за менш статусні «Лейтон Орієнт» та «Міллуолл». Дебютувати за «Тоттенхем» Кейну вдалося у серпні 2011 року, коли Гаррі Реднапп випустив 18-річного нападника у стартовому складі на матч другого раунду кваліфікації Ліги Європи проти шотландського «Хартса». Домашня для «шпор» гра завершилася нульовою нічиєю, а Кейн відзначився тим, що на 30-й хвилині не реалізував пенальті…

В АПЛ дебютувати за «Тоттенхем» Кейну вдалося вже за рік, у серпні 2012-го. Португалець Андре Віллаш-Боаш, котрий тоді очолював «шпор», не ризикнув випустити молодого форварда в основі, а кинув у бій на останні 5 хвилин. На той момент «Тоттенхем» у гостях програвав «Ньюкаслу» (1:2), й запобігти поразці своєї команди Гаррі ніяк не зумів.

Основним гравцем «Тоттенхема» Кейну вдалося стати вже у сезоні-2014/15. Тоді він провів 34 матчі за лондонців в АПЛ, у яких показав чудову результативність – 21 гол. З того часу Гаррі є одним із найкращих голеадорів Прем'єр-ліги, не втомлюючись підтверджувати цей статус у кожному сезоні. Саме тому навколо персони Кейна часто виникають різні трансферні чутки. Наприклад, Гаррі вже не перший рік сватають до «Манчестер Сіті», але поки «Тоттенхему» вдається утримувати свого ключового бомбардира у своїх лавах, хоча говорити про перемогу в АПЛ із рідною командою форварду навряд чи доводиться…

До речі, нинішній контракт Кейна з «Тоттенхемом» розрахований до липня 2024 року, тому цілком можна припустити, що як мінімум ще один сезон «шпори» намагатимуться робити ставку на свого топ-форварда, а потім, якщо той навідріз відмовиться підписувати нову угоду, наважаться підшукувати найбільш вигідний варіант із продажем.

2. Льюїс Данк – 12 років та 2 місяці

Громадянство: Англія
Вік: 30 років
Команда: «Брайтон»
Матчів в АПЛ: 178

На професійному рівні Льюїс Данк починав грати у рідному для нього «Брайтоні», хоча до цього встиг побувати в академії «Вімблдона». Дебютувати за «чайок» центральному захиснику вдалося наприкінці сезону-2009/10, коли «Брайтон» під керівництвом уругвайця Густаво Поєта виступав у Лізі 1 – третьому за силою дивізіоні професійного англійського футболу.

У сезоні-2010/11 «Брайтон» виграв Лігу 1, підвищившись у класі до Чемпіоншипа, після чого Льюїсу Данку нарешті вдалося стати основним футболістом для рідної команди. Щоправда, лише на сезон, оскільки потім була короткострокова оренда в «Брістоль Сіті» та полірування «банки» у стані «чайок». Повернути собі статус ключового гравця першої команди Данку вдалося лише в сезоні-2014/15, а за два роки «чайки» вперше у своїй історії зуміли пробитися до АПЛ, де з того часу й виступають.

Весь цей час Данк, який підвищився до статусу капітана команди, є ключовою фігурою для «Брайтона». В АПЛ він уже відіграв 178 матчів – усі у футболці «чайок». Більше того, у листопаді 2018 року головний тренер збірної Англії Гарет Саутгейт дав Льюїсу можливість дебютувати у національній команді – центрбек провів 90 хвилин в товариському матчі проти США, який англійці легко виграли (3:0).

У серпні 2020 року Данк підписав із «Брайтоном» новий трудовий договір терміном на п'ять років. Коли контракт завершиться, Льюїсу буде 33 роки – вік, який дозволить йому провести ще щонайменше два-три сезони в елітарній англійській лізі, якщо, звісно, «чайки» зберігатимуть здатність відстоювати своє право на виступи на найвищому рівні.

1. Шеймус Коулман – 13 років та 8 місяців

Громадянство: Ірландія
Вік: 33 роки
Команда: «Евертон»
Матчів в АПЛ: 329

Шеймус Коулман народився та виріс в Ірландії, де у складі «Слайго Роверс» починав робити перші кроки у професійному футболі. На початку 2009 року увагу на правого захисника звернули в «Евертоні», який витратив лише 60 тисяч фунтів, щоб підписати талановитого виконавця у свої лави.

Для того, щоб пробитися в основу «ірисок» Коулману знадобилося півтора роки. У цей період він грав за резервістів та недовго – на правах оренди у «Блекпулі». Дебютувати в АПЛ Шеймусу вдалося 25 жовтня 2009 року, коли Девід Моєс випустив ірландця на заміну на 80-й хвилині замість нідерландця Джона Хейтінги. Вже через рік на рахунку Коулмана було 34 матчі в АПЛ, після чого він надовго забронював місце у складі.

Найвище місце, яке «Евертон» займав в АПЛ із Шеймусом Коулманом у складі, – п'яте. Претендувати на щось більше «ірискам» через шалену конкуренцію з куди багатшими та іменитими командами було б дуже складно, а тому в кар'єрі ірландського бека до 33 років немає жодних трофеїв…

Нині Коулман є капітаном «Евертона» та одним із символів цієї команди. Цього сезону ветеран почав програвати конкуренцію 20-річному шотландцю Нейтану Паттерсону, а його контракт з «ірисками» завершується вже наступного літа. Чи буде після цього трудова угода пролонгована? Питання непросте, адже у середині жовтня Шеймус відсвяткує 34-й день народження, що для фулбека вже не так і мало, особливо за тієї інтенсивності футболу, яка є в сучасній АПЛ.