Леонід Буряк: «Чому Північна Македонія змогла переграти Італію та позбавити її путівки на ЧС-2022, а ми не здатні на таке?»

Збірна України 9 Жовтня, 22:30 326
Леонід Буряк: «Чому Північна Македонія змогла переграти Італію та позбавити її путівки на ЧС-2022, а ми не здатні на таке?» | 19-27
Колишній тренер збірної України Леонід Буряк прокоментував результати жеребкування кваліфікації Євро-2024.

- Турнір довгий, тому треба розробляти та втілювати в життя план на кожну окрему гру. Багато чого буде залежати від дрібниць. Важливо, де наша збірна готуватиметься, чи багато доведеться витрачати часу та сил на переїзди, а також, звичайно, яка ситуація буде в країні. Звичайно, краще тренуватися вдома і суперників приймати на українських аренах. Що стосується матчів з грандами, то чому та ж Північна Македонія змогла переграти Італію та позбавити її путівки на ЧС-2022, а ми нездатні на таке? Та про шанси наразі нема сенсу говорити, після чемпіонату світу побачимо, що і як буде.

- Наскільки радикально треба оновитися нашій національній команді перед кваліфікацією Євро-2024?

- Не думаю, що треба відмовлятися від досвідчених футболістів, які ще знаходять мотивацію грати на високому рівні. Від таких, як Ярмоленко, наприклад. Треба чітко визначити, хто з футболістів хоче й надалі грати за збірну. Ярмоленко, думаю, ще не сказав останнього слова в національній команді, і здатен багато в чому допомогти молодим гравцям.

Тривогу наразі викликає рівень клубів УПЛ, які не можуть обіграти команди з Ліхтенштейну та Кіпру. Звісно, в умовах війни важко вимагати від наших клубів висококласного футболу. З одного боку, через те, що УПЛ залишили багато хто з легіонерів, в основних складах виходять чимало юнаків, але їм потрібен час на прогрес, на впевненість в кожному матчі, незалежно від суперника. В мій час в збірну не могли потрапити через конкуренцію такі зірки, як Біба та Лобановський, що підкреслювало рівень чемпіонату, - зазначив Буряк.