Рейтинг клубів УЄФА. У «Динамо» – застій, «Дніпро-1» близький до прогресу, «Шахтар» тримає позицію

Футбол України 14 Жовтня, 12:44 337
Рейтинг клубів УЄФА. У «Динамо» – застій, «Дніпро-1» близький до прогресу, «Шахтар» тримає позицію
«Дніпро-1» – новачок єврокубків. Набравши п'ять очок до Таблиці коефіцієнтів (та таблиці рейтингу клубів), дніпряни вийшли на одинадцяте місце серед двадцяти українських повпредів у загальній таблиці вкладу коефіцієнтів.

Стільки, скільки сьогодні має «Дніпро-1», «Металург (Запоріжжя) набирав впродовж двох сезонів, а «Олександрія» – трьох сезонів. Також «Дніпро-1» став найкращим українським дебютантом, починаючи з 1994-го року включно. Більше у свій прем'єрний єврокубковий сезон серед українських команд востаннє набирав «класичний» «Дніпро» – шість балів у 1993-му році. Але у сьогоднішнього дебютанта у запасі ще мінімум два матчі.

Якщо у них буде здобуто хоча б одну нічию, відбудеться прогрес у Таблиці рейтингу клубів. Його поки що немає, адже особистий рейтинг «Дніпра-1» (5.000) не перевершує загальний рейтинг Асоціації (5.500). У таких випадках клубові присвоюється саме коефіцієнт країни. Один бал, здобутий у майбутніх поєдинках, підніме «Дніпро-1» у топ-210. Два бали (а це – одна перемога, або нічия з «Аполлоном», за яку перепаде ще бал бонусу) здіймуть «Дніпро-1» у топ-185. Амбітна мета, до якої треба йти.

Рейтинг клубів УЄФА. Дніпро-1 близький до прогресу, Шахтар тримає позицію - изображение 1

«Шахтар» завдяки нічиїй з «Реалом» втримався у топ-25, ще на крок наблизившись до «пасивного» «Ліона». І не давши себе наздогнати «Зальцбургу», який на тижні набрав один бал. «Байєр», «Динамо» (Загреб) і «Рейнджерс» гальмують, що залишає «гірникам» шанси втриматись на своєму поточному місці (відбиваючись від постійних атак «Зальцбурга»). «Брюгге» з-за спини також дуже небезпечний, але гандикап «Шахтар» має. До того ж на кону ще стоять бонуси, які «гірники» можуть взяти за вихід з групи Ліги чемпіонів. Це стало б суттєвим підсиленням позицій.

Рейтинг клубів УЄФА. Дніпро-1 близький до прогресу, Шахтар тримає позицію - изображение 2

«Динамо» з «поділеного» 44-го місця відкотилося на «чисте» 45-те. Невелика біда, зважаючи на той факт, як погано команда грає у єврокубках (вже шість поразок поспіль). Найсмішніше те, що більшість конкурентів поки що не користуються ситуацією. АЗ і «Мілан» програли, наблизився «Марсель», у перспективі небезпечними можуть бути «Вест Гем» та «Бетіс». Усе залежатиме від результату битви «Динамо» з АЕКом. За умови перемоги й виходу у Лігу конференцій можна буде думати як мінімум про збереження місця у топ-45.

Рейтинг клубів УЄФА. Дніпро-1 близький до прогресу, Шахтар тримає позицію - изображение 3

Наступний раунд єврокубків і, відповідно, оновлення рейтингу клубів – за два тижні.